Výhra v prvním zápase playout

V prvním zápase playout vítězíme na půdě Hranic 30:26! Navazujeme na dobrý výkon z posledního zápasu a do tabulky si připisujeme cenné dva body proti nepříjemnému soupeři na jeho palubovce.


524.jpg

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 26:30 (8:14)

   V rámci prvního kola letošního playout STRABAG Rail Extraligy jsme zavítali na půdu Hranic, které skončily po základní části na 10. místě tabulky s 15 body. Soupeř nás porazil v obou vzájemných duelech, kdy jsme nedokázali v těchto utkáních podat dobrý konstantní výkon. Do utkání v Hranicích jsme proto šli s jasným cílem navázat na herní progre z posledního domácího utkání proti Dukle a vrátit Hranicím porážky. Vstup do utkání se nám povedl, stejně jako v utkání proti Dukle otevřel skóre z levého křídla Luboš Bartůněk. Poté přišla střelecky hluchá čtyřminutová pasáž, kdy jsme se nedokázali v útoku prosadit, zejména po vlastních chybách. Díky kvalitní obraně podpořené několika velmi dobrými zákroky Michala Studeného v brance jsme ovšem do skórování nepustili ani domácí. Druhý gól zápasu přidal v 6. minutě Martin Kocich po proměněném sedmimetrovém hodu. Naši hráči dokázali domácí střelce i nadále dobře bránit, Hraničtí skórovali svůj první gól zápasu až v 8. minutě. V dalších minutách jsme pokračovali v dobrém tempu a vybudovali si náskok tří branek v 10. minutě (2:5). Domácí hráči využili naše zaváhání v útoku a skóre stáhli na rozdíl jediné branky (4:5). Vyrovnaný stav náš tým nedopustil a po brankách Kocicha a Luboše Bartůňka byl stav opět o tři (4:7). Po oddechovém čase domácích se předešlé minuty v podstatě opakovaly. Naši hráči zaváhali v útoku a chybovali, což dokázali domácí střelci gólově potrestat. Na snížení 6:7 tak regoval oddechovým čase také náš trenér, což se ukázalo jako dobrý krok. V dalších minutách jsme dokázali navýšit náskok. Kromě toho přišla chycená sedmička v podání Michala Studeného za stavu 6:8, což se rovněž projevilo jako povzbuzující moment, neboť poté přišla pětibranková série našeho mužstva a stav byl rázem 13:6. Domácí si vybrali úsek 11 minut bez vstřelené branky a snížit skóre dokázali až v 28., respektive 30. minutě. V posledních sekundách však přišla druhá proměněná sedmička Martina Kocicha a do šaten se šlo za stavu 14:8 pro naše mužstvo.

   První střelený gól poločasu si hned v první minutě opět připsal náš tým a opět to nebyl nikdo jiný než Luboš Bartůněk. Hned na konci úvodní minuty druhé půle přišla druhá sedmička domácích. I tentokrát se proti domácímu střelci postavil Michal Studený, který znovu předvedl parádní zákrok. Bohužel pro náš tým se míč šťastně odrazil do rukou střelce Čadry, který už se z dorážky nemýlil. Další minuty ovšem nabídly gólové akce především z rukou našich střelců. Dvě sedmičky Martina Kocicha a gól z pravého křídla Ondřeje Veselého upravovaly skóre už na 10:18 v 36. minutě. Následující dvouminutovka patřila domácím, kteří snížili na 13:18. Po druhém oddechovém čase našeho týmu přišel devatenáctý gól z ruky Adama Ptáčníka, který vstítil i následující dvacátý gól našeho mužstva. Ve 40. minutě snížil domácí Magrla na 15:20 a Hraničtí hráči tak dokázali za úvodní desetiminutovku druhé půle vstřelit téměř stejně branek jako za celý první poločas. Dobré tempo jsme udržovali i nadále, ve 48. minutě zápasu zvyšoval Vojta Krčál po pěkné spolupráci s Davidem Melicharem na 25:17. Na snížení hostů reagoval další krásnou akcí a přihrávkou Jakub Flajsar do pivotu na Vojtu Krčála, který se opět nemýlil a ujali jsme se vedení 26:18. Po snížení domácích na 20:26 přišly góly z křídla od Luboše Bartůňka a přes polovinu hřiště do prázdné brány od Davida Melichara a skóre bylo rázem 28:20. Na hřiště se v průběhu druhého poločasu dostali také další hráči z lavičky, také v brance dostal prostor Adrián Šimovček, který se rovněž prezentoval chycenou sedmičkou, konkrétně za stavu 22:28 v 55. minutě zápasu. I přes vyšší vedení našeho týmu nesložili domácí hráči zbraně a bojovali až do konce zápasu. V 29. minutě vsítil už třicátý gól našeho mužstva Roman Dodica a náskok byl opět šestigólový. Domácí dokázali v posledních minutách využít přesilovku a korigovat skóre na konečných 26:30. 

    Na půdě nepříjemného soupeře si tak připisujeme do tabulky cenné dva body. Ve druhém kole playout se představíme příští sobotu 10. dubna na půdě Maloměřic od 11 hodin.

Nejlepší střelci: Mucha 6/1, Zbránek 6, Fulneček 5. – Kocich 7/6, Ptáčník 5, Bartůněk L. 5. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 4/1 – 6/6. Vyloučení: 5:3. ŽK: 2:2. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Šimovček - Kocich 7/6, Ptáčník 5, Bartůněk L. 5, Krčál 3, Korbel 3, Melichar 2,

Flajsar 2, Veselý 2, Dodica 1, Halíček, Štohanzl Mir., Bartůněk F., Gregorovič, Halla.

 

Hodnocení a komentář obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Naším cílem bylo vrátit Hranicím dvě prohry ze základní části aktuální sezóny a především navázat na domácí vítězství nad Duklou Praha. Upřímně třeba přiznat, že zápas moc házenkářské krásy nepřinesl a bezpochyby jsme schopni podat lepší výkon. O to cennější je zisk dvou bodů, který přišel po relativně klidném průběhu utkání, ve kterém jsme od úvodu výborně bránili a postupně si vybudovali komfortní brankový náskok. Klíčová byla častá rotace hráčů. Nejen z důvodu rozložení sil a udržení tempa hry, ale zejména pro správnou atmosféru v týmu. Jistě, technických chyb mohlo být méně a některé úseky v druhém poločase jsme mohli zvládnout lépe, ale v Hranicích se hraje těžko i mnohem zkušenějším mančaftům. A co je nejpodstatnější, na Vysočinu vezeme dva body! Jsme na správné cestě."

Jaroslav Hudeček, trenér TJ Cement Hranice: „Pevně jsem věřil, že toto utkání zvládneme, i když ve své podstatě „o nic nejde“. Kladli jsme hráčům na srdce, že každé utkaní je pro nás důležité a chceme udržet herní kvalitu. Bohužel toto utkaní se nám nevyvedlo v žádném směru. Když to řeknu otevřeně, tak to, co jsem považoval za náš plus, tedy naši obranu, tak to se nám dneska, rozpadlo. Postupný útok, se kterým se pereme neustále, byl chvilkami až žalostný. Když zde minule prohrálo Veselí, měli jsme naopak fantastický vstup a bohužel dneska to byl úplný opak. To utkaní jsme ze začátku nezvládli a v podstatě první poločas rozhodl o celém utkaní. Byť jsme ve druhé půlce tlačili, chtěli jsme se dostat do hry a druhou půlku jsme i vyhráli, zase nastaly situace, kdy se dostaneme na dostřel a pak uděláme hloupé technické chyby, nebo neproměníme šance. Když to shrnu, bylo to jednoznačné vítezství Nového Veselí. Já bohužel spokojený být nemůžu, ale pevně věřím, že to dáme do kupy a v play out ještě uhrajeme nějaké pěkné zápasy a pěkné výsledky."

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

 

Jak hodnotil zápas v Hranicích brankář Michal Studený? 

„Byli jsme na zápas správně nastavení. V Hranicích to ani jinak nejde, u nich je to pokaždé o začátku. Hraje se tam brzy dopoledne, kdy je v hale ještě poměrně chladno. Byli jsme na zápas správně nastavení. Od prvního útoku jsme na soupeře nastoupili a proměňovali skoro každý náš útok brankou. Můj výkon v první půli asi snesl přísnější měřítka, ale hodně mi pomohli spoluhráči. Díky jejich práci byly střely hráčů Hranic poměrně jednoduché, šlo spíše o takové dochytávání. Druhý poločas ode mě nebyl moc dobrý. Částečně to bylo dáno i tempem zápasu, které mi příliš nevyhovovalo. Tam se moc o dobrém výkonu hovořit nedalo. Hlavně v útoku nyní předvádíme pěknou házenou. Vždyť jsme podruhé za sebou dokázali našemu soupeři nastřílet třicet branek. V útočné fázi je to vidět. Ať už jde o Adama Ptáčníka, Martina Kocicha, Marka Korbela, ale i ostatní. Kluci si věří, což je pro dobrý výsledek vždy moc a moc důležité. Neříkám, že v play-out úplně o nic nejde, ale pro nás je to už spíše příprava na další ročník. Chceme se na něj dobře naladit," shrnuje své dojmy Michal v rozhovoru pro Žďárský deník.

Celý článek můžete číst zde: https://zdarsky.denik.cz/ostatni_region/

Pozvánky
17.04.2021 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Muži
Partneři