Playout program

V letošním extraligovém playout se střetneme s celky Hranic, Maloměřic a KP Brno.


523.jpg
V neděli 28. března 2021 jsme odehráli poslední zápas základní části letošní sezony STRABAG Rail Extraligy! Po vítězství 30:29 v domácím prostředí jsme se před televizními kamerami rozloučili se základní částí, jak nejlépe jsme mohli. Přestože jsme v tomto ročníku nepostoupili do vyřazovací fáze, bojoval náš omlazený a částečně obměněný tým v této těžké době nejen na hřišti, ale překonával překážky i mimo něj. Na našem facebookovém nebo instagramovém profilu se můžete ve fotogalerii (a ve videopříspěvku) ještě jednou ohlédnout za emocemi a radostí z naší včerejší výhry, která by s plnou ZDT Arénou byla určitě ještě o mnoho lepší! 
Za krásné momentky ze zápasů bychom tímto rádi ještě jednou poděkovali panu Martinu Duroňovi!
 
 
Rádi bychom Vám všem poděkovali za podporu v této náročné sezoně! S házenou se navíc ještě neloučíme! Již tento týden nás čeká první zápas v rámci play-out. V pátek 2. dubna sehrajeme od 10:30 utkání na půdě Hranic. Utkání samozřejmě můžete sledovat na TVCOM! Odkaz najdete v den zápasu na našem Facebooku a rovněž zde: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/
 
Co říká po ukončení letošní základní části trenér Peter Kostka?
 
„Vstupujeme do závěrečné části sezony. Nebudeme si lhát, všichni jsme toužili po účasti našeho mladého týmu v play-off. Zaplatili jsme daň nejen za nezkušenost a slabší mentální odolnost mančaftu, ale také za chybné a zbrklé rozhodnutí v důležitých, tzv. „čtyřbodový zápasech“, a zejména za neustále přerušování ligové soutěže v důsledku pandemických opatření a nucených karantén, na co jsme nedokázali adekvátně reagovat. To ale pochopitelně neznamená, že v play-out není o co hrát. Naší snahou bude potvrdit letošní progres, který se projevil nejen na výsledcích, ale především na herním projevu týmu. Základním mottem bude "dnes být lepší než včera a zítra být lepším než dnes". Hrajeme nejen o svou čest, ale hlavně bojujeme za klubové barvy a vizi, jíž věříme."

 

Tabulka týmů před začátkem play-out. Týmy si přenáší body ze základní části.

POŘADÍ TÝM BODY
9. SKKP Handball Brno 19
10. TJ Cement Hranice 15
11. TJ Sokol Nové Veselí 8
12. SHC Maloměřice Brno 6

 

Před pátečním zápasem v rámci prvního kola playout v Hranicích přidává náš trenér:

„Hranice jsou favoritem zápasu. Ne, to není můj alibismus. V základní části získali o 7 bodů více, porazili nás v obou vzájemných zápasech. Není náhoda, že s nimi tolik týmů ztratilo body. Jakoby se automaticky vnímalo, že Hranice musí každý zdolat. Ale pozor! Náš nejbližší soupeř těží z atypického domácího prostředí více než kdokoliv jiný. Prezentuje se hrou, která je úplně jiná než u zbývajících týmů v Extralize. Jejich schopnost vnutit soupeřům vlastní způsob a zejména tempo hry je neuvěřitelná. A samozřejmě "starý lišák" Hudeček… Recept? Kompaktní a koncentrovaná defenziva s ubráněním střelby, poskytnutí minimálního prostoru Zbránkovi na zakončení, správná defenzivní reakce na konkrétní útočné kombinace soupeře a vysoké tempo hry s využitím rychlých útoků, které musí být pomyslnou miskou na vahách.“

 
 
 
  
„Je prakticky jisté, že s Maloměřicemi si to rozdáme o záchranu. Především zápas u nich nám v základní části nevyšel, máme jim tudíž co vracet. Naopak Hranice jsou soupeřem, kterého si asi nikdo nepřeje. Na rozdíl od kabiny jsem ale rád, že jim můžeme vrátit letošní dvě porážky. Hlavně ta domácí byla hodně smolná. Zápasy proti KP Brno budou rozhodně opět vyhecované. Popravdě jsem doufal, že se dostanou do play-off, ale soupeře si nevybíráme. Doufám jen, že už tam nebude tolik emocí. I vzhledem k bodům ze základní části budou zřejmě rozhodující obě utkání proti Maloměřicím. Nechci, aby to znělo sebestředně, ale podle mého názoru máme lepší tým. Zásadní roli sehraje skutečnost, abychom to zvládli mentálně," přidává ke složení letošního playout trenér Peter Kostka.
 
 

Předběžný program PLAYOUT STRABAG Rail Extraligy

#1   2. 4. 2021    10:30   TJ Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí

#2  10. 4. 2021   11:00   SHC Maloměřice Brno - TJ Sokol Nové Veselí

#3  17. 4. 2021   17:00   TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno

#4  24. 4. 2021   17:00   TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice

#5  08. 5. 2021   17:00   TJ Sokol Nové Veselí - SHC Maloměřice Brno

#6  15. 5. 2021   17:00   SKKP Handball Brno - TJ Sokol Nové Veselí 

 
Termíny jednotlivých zápasů se mohou měnit v závislosti na dohodě týmů. O změnách Vás budeme včas informovat. 
 
Držte nám palce i do zbytku sezony!
 
#1klub1srdce
Partneři