21. kolo Extraligy: prohra v Kopřivnici

Vstup do druhé půle se nám bohužel nepovedl. Téměř 10 minut bez branky a velké množství technických chyb pustilo domácí tým do náskoku, který už si do konce utkání pohlídal. Bohužel jsme nenavázali na dobrý první poločas a dva body zůstávají na domácí půdě.


514.jpg

KH ISMM Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 32:27 (15:16)

Utkání 21. kola STRABAG Rail Extraligy svedlo v Kopřivnici proti sobě domácí celek bojující o play-off a náš tým, snažící se takříkajíc najít herní pohodu a vyvarovat se výpadkům, které už stály naše mužstvo lepší body v řadě utkání. Lepší vstup do utkání předvedli naši hráči, kteří šli do vedení 3:0. Kopřivničtí hráči se poprvé dokázali střelecky prosadit až na začátku 5. minuty po gólu Fulneka. Naši hráči dobře bránili a dařilo se jim i střelecky. V dalších minutách první půle si vypracovali další náskok - po sedmičce Kocicha svítilo na tabuli skóre 1:5 v 7. minutě. Ještě v 11. minutě držel náš tým slušný náskok 4 branek (4:8). Pak ovšem došlo na naší strašně k chybám a neproměněným šancím, naopak domácí své šance efektivně proměňovali. V 16. minutě jsme tak poprvé v zápase viděli remízový stav - 9:9. V dalších minutách byla hra vyrovnaná, náš tým si několikrát vybudoval dvoubrankový náskok, který domácí vždy stáhli na jednu branku. V závěrečné dvouminutovce prvního poločasu potrestali domácí naše chyby a bylo opět vyrovnáno (15:15). V závěrečné sekundě přišel ještě domácí faul, který ze sedmimetrového hodu potrestal Andrej Parolly. Do šaten se tak šlo za stavu 15:16.

Po změně stran to bohužel vypadalo, jako by nastoupily zcela odlišné týmy. Kopřivnickým hráčům se podařilo zlepšit výkon z první půle, vycházela jim spolupráce spojek s pivotem a především trestali velké množství technických chyb našeho mužstva z rychlých protiútoků. Střelecky jsme měli do úvodu druhé půle velice špatný vstup. Neproměněné střely a chyby v útoku ještě více povzbudily domácí tým. Naši hráči dokázali vstřelit první branku až ve 40. minutě, to už byla korekce stavu na 19:17. Bohužel tak opět přišel hluchý úsek, který naši hru rozbil a přinesl velké množství chyb. Domácí hráči si postupně vypracovali až šestibrankové vedení. Náš tým se snažil na vývoj zápasu reagovat, na palubovku se dostali i další hráči z lavičky. Trenéři museli reagovat také na problémy Martina Kocicha, který si na konci první půle nepříjemně poranil stehenní sval. Přesto naši hráči nechtěli utkání jen dohrát, bojovali o lepší herní výkon a snížení náskoku. Stále se však kupilo dost chyb a domácí si koncovku pohlídali. Dva body tak po vítězství 32:27 zůstávají v Kopřivnici. 

Nejlepší střelci: Korbel 6, Ptáčník 5, Kocich 5/2, – Střelec 8, Gřes 7/1, Fulnek 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 1:4. ŽK: 2:3. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Šimovček - Korbel 6, Ptáčník 5, Kocich 5/2, Dodica 3, Bartůněk L. 2, Bartůněk F. 1,

Halíček 1, Krčál 1, Veselý 1, Parolly 1/1, Halla 1, Štohanzl Mir., Melichar, Gregorovič.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „My jsme do dnešního zápasu dobře vstoupili. Ze začátku se nám totiž dařilo držet kopřivnický rychlý útok trošku na uzdě, také nám fungovala obrana a díky tomu jsme si vypracovali až čtyřbrankový náskok. Postupně jsme ale ztratili tlak v útoku, což vyústilo ve vlnu kopřivnických rychlých útoků. V průběhu první půle jsme se ještě drželi, ale postupně se to začalo překlápět na stranu Kopřivnice. Na začátku druhé půle jsme měli úplný výpadek, čehož Kopřivnice využila a odskočila. Rychlých útoků bylo údajně devatenáct, což je strašné číslo. Něco takového si prostě nemůžeme dovolit a byl to dnes velký problém celého zápasu."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „S výsledkem jsme určitě spokojení a hlavně jsme moc šťastní, že jsme tento důležitý zápas zvládli. Já jsem hrozně moc rád, že jsme se dokázali zvednout z té deky, kterou jsme na sobě měli, což byl náš jasný cíl. S klukama jsme si řekli, že pokud to dokážeme, tak to budeme mít na celý život. Také jsem rád, že třeba rychlý přechod, který už měsíc trénujeme, nese své ovoce. Jde to zkrátka vidět a ta házená je mnohem dynamičtější a hezčí, takže za to klobouk dolů. Dneska nám perfektně bránila obrana, za kterou skvěle chytal Ignasi, který dokázal rychle rozehrávat balóny do rychlých útoků. Za mě ještě jednou klobouk dolů a teď máme čtrnáct dní na to, abychom se připravili na další zápas o play-off s Hranicemi."

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Partneři