19. kolo Extraligy: remíza v Zubří

Z palubovky Zubří vezeme bod! Úvod zápasu byl vyrovnaný a první poločas nám v závěru lehce utekl. Dokázali jsme však zabojovat a to zejména ve druhé půli hned několikrát a do zápasu se vrátit! V koncovce jsme sahali po druhém bodu, což se bohužel nepodařilo. I tak však vezeme z půdy Zubří cennou remízu!


509.jpg

HC ROBE Zubří – TJ Sokol Nové Veselí 25:25 (14:11)

Do utkání 19. kola STRABAG Rail Extraligy proti sobě nastoupily dva velmi mladé týmy. Do Zubří jelo naše mužstvo s cílem konečně prolomit zápasové výpadky a přenést dobrý tréninkový proces přímo do hry. Naopak domácí již drží stabilní formu, kterou potvrdili i postupem do čtvrtfinále Evropského poháru proti Považské Bystrici. Zubřané se museli obejít bez obou pravých spojek, jak Mazurek, tak Mizera zůstali kvůli zraněním mimo hru. Utkání začali lépe naši hráči, kteří vedli ve třetí minutě 2:1. Následně ale domácí otočili na 3:2 a díky Jurkovým třem gólům vedli v 9. minutě 5:4. Naši hráči se v úvodu dokázali efektivně střelecky prosazovat, přesto přišla pasáž několika zbytečných technických chyb v útoku, což pustilo domácí do vedení 9:4 v 15. minutě. Po našem oddechovém čase šlo sice Zubří ještě do vedení 10:5, pak se nám ale povedlo eliminovat domácí střelce. Proměněné akce přišly na druhé straně, z čehož bylo snížení na 11:9 v 25. minutě. Do čtyřbrankového vedení domácí nepustil brankář Michal Studený, který za stavu 12:9 vychytal domácímu Přikrylovi sedmimetrový hod. Co se nepodařilo Přikrylovi, napravil vzápětí Jurka svým pátým gólem v první půli. Oba týmy dokázaly do konce poločasu ještě vsítit branky a do kabin se šlo za stavu 14:11 pro domácí.

Druhý poločas načali dobře domácí, kdy se nejdříve prosadil Mičkal a následně šel na sedmičku Havran, kterého nejprve vychytal Michal Studený, míč se však odrazil do ruky zpět střelci, který se napodruhé už nemílil a zvyšoval na 16:11. Vzápětí byl vyloučen domácí Hlinka, prázdné domácí branky pak dokázal využít gólman Michal Studený, který se přes celé hřiště nemílil a vsítil v aktuálním ročníku už svou 3 branku. V dalších fázích druhého poločasu si domácí drželi slušnější náskok. Za stavu 18:16 mohli naši hráči stáhnout skóre už narozdíl pouhé jedné branky. Poměrně častá vyloučení však náš útok kouskovala. V této fázi přišlo zaváhání, během dvou minut dvě vyloučení na naší straně, čehož domácí využili a šli do vedení 21:16 ve 41. minutě. Naše mužstvo se opět dostalo do fáze, která nás v této sezóně už tolikrát stála dobrý výsledek. Chyby však přišly i na straně domácích, dobré zákroky v brance předvedl gólman Studený a během necelých 4 minut už bylo skóre 21:20. Ve 48. minutě jsme dokázali srovnat a minutu na to jsme šli do vedení. Zápas měl skvělý náboj, oba týmy bojovaly o každou branku. Zubří si vzalo vedení zpět, nicméně do konce zbývaly necelé 2 minuty a my jsme opět vyrovnali. Time-outy na obou stranách v posledních 30ti vteřinách však už zvrat nepřinesly, a tak si týmy body dělí. V dohrávce jsme na půdě Zubří sahali po 2 bodech, přesto však vzhledem k průběhu utkání odjíždíme s cenným bodem. 

Nejlepší střelci: Ptáčník 7, Flajsar 5, Kocich 4/2, Dodica 4 – Jurka 9, Havran a Hlinka po 5. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 2/0 – 2/2. Vyloučení: 4:5. ŽK: 3:4. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený 1, Štohanzl Ma. - Ptáčník 7, Flajsar 5, Kocich 4/2, Dodica 4, Bartůněk F. 2,

Krčál 1, Korbel 1, Halíček, Dolejší, Štohanzl Mir., Gregorovič, Veselý, Halla, Parolly.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Chtěl bych touto cestou vyzdvihnout jaké mladé hráče v Zubří máte a jak je zapojujete do extraligových utkání. Nebýt Zubří a podobných klubů, které zapojují mladé hráče, tak je česká házená jinde. Klobouk dolů před hráči jako je Mořkovský, Mazurek, Palát či Havran. To je cesta, která je inspirací i pro slovenskou házenou. Fakt klobouk dolů, kam jste je dostali. Sem jsme jeli zápas vyhrát. Ten velký chtíč zapříčinil, že jsme byli přemotivovaní, balón nám padal, udělali jsme hodně technických chyb. Těch prvních dvacet minut bylo hodně zbrklých. Cením si, že jsme dokázali, že jsme zápas dokázali otočit do remízového stavu. V kabině jsem řekl, že není umění mít v kabině dobrou atmosféru, když se vyhrává, ale když se prohrává. Tehdy se pozná charakter týmů a hráčů. Ten charakter tu je. Bod jsme si zasloužili. Tento zápas nás zase někam posune."

Michal Tonar, trenér HC ROBE Zubří: „Z mojí strany trochu zklamání. Z poháru jsme si přivezli matný výkon, hlavně vepředu. Vždy jsme dokázali vstřelit přes 30 gólů, dnes 20 střel šlo buď vedle nebo nás chytit Studený. To si prostě ve vypjatých utkáních nemůžeme dovolit. Asi jsme byli favorité, ale to nemění nic na tom, že hráči budou nastupovat stoprocentně namotivovaní a zkoncentrovaní. Dneska bylo vidět, že sem přijelo Veselí bojovat a vybojovalo bod. My jsme naštěstí bod uhráli, i když jsme si zasloužili prohrát. Výkon od nás počínaje gólmany a útokem konče, kde nebyl žádný tlak, byl špatný. Pokud to tak bude pokračovat, tak do konce základní části moc bodů neurveme. Doufám, že kritiku kluci přijmou a srovnají se. Musí se naučit přijímat kritiku a pokud ne, tak takoví hráči nemají ve vrcholovém sportu co dělat.“

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Partneři