18. kolo Extraligy: domácí prohra

I druhý zápas proti plzeňskému soupeři končí naší prohrou, tenrokrát jsme bohužel nedokázali navázat na dobrý středeční výkon.


505.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – Talent tým Plzeňského kraje 21:36 (10:16)

Během necelých tří dní se házenkáři plzeňského Talentu a našeho týmu setkali už podruhé, tentokrát v rámci utkání 18. kola STRABAG Rail Extraligy. Souboj před televizními kamerami vyšel mnohem lépe hostující Plzni. Náš tým opět citelně trápilo zranění opor Davida Melichara nebo Luboše Bartůňka. Ovšem stejně tak soupeř ze západu Čech nepřijel kompletní.

Přestože do duelu vstoupil gólově lépe náš tým a šel do vedení 2:0, na rozdíl od středečního zápasu nedokázali naši hráči své vedení a tempo hry udržet. V následujících minutách začaly domácí srážet technické chyby a hlavně neproměňování šancí v útoku. Michal Studený jistil branku velmi dobrými zákroky, avšak jen obrana samozřejmě nemohla stačit. Úspěšnost střelby našich hráčů byla v první půli jen 38 procent. Hosté proměňovali své šance s mnohem vyšší efektivitou a šli do vedení 3:2. Naše mužstvo zvládlo v 8. minutě dorovnat na 3:3, pak ovšem přišla další už pověstná gólová absence našich střelců. Sedmiminutový výpadek poslal hosty do vyššího vedení a skóre bylo rázem 3:7. Po oddechovém čase domácích přišlo snížení na 6:8, avšak trenér Štochl reagoval na druhé straně lavičky stejným taktickým krokem. Plzeňští střelci proměňovali a navyšovali skóre. V 26., respektive 29. minutě prvního poločasu dokázal skóre z našeho pohledu korigovat mladý talentovaný hráč na pravém křídle Robert Halíček, který se jediný z anšich hráčů mohl pyšnit stoprocentní úspěšností střelby. S pěti góly byl naším nejlepším střelcem. Poslední minutu úvodní půle však naši hráči vůbec nezvládli a inkasovali hned tři branky. Do kabin se tak šlo za stavu 10:16.

Ke změně obrazu hry nedošlo ani ve druhé půli. Hostující brankář Šmíd vsítil ve 33. minutě už sedmnáctý gól svého týmu. Naši hráči se trápili a za 16 minut dokázali vsítit pouhé tři branky. Prostor pak přirozeně dostali všichni hráči z lavičky, na závěr dostal šanci v brance i druhý gólman Adrián Šimovček. Veselští hráči nedokázali zopakovat dobrý výkon ze středečního duelu, v němž v Plzni sahali po bodech. Naopak Talent výrazně zlepšil defenzivu, téměř se vyvaroval technických chyb a došel si pro dva body. Po vysoké porážce 21:36 zůstáváme na předposlední příčce tabulky, druhá Plzeň dál stíhá vedoucí Karvinou.

Nejlepší střelci: Halíček 5, Korbel a Dodica po 3 – Tonar 6/2, Režnický a Linhart po 6. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:1. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Šimovček - Halíček 5, Korbel 3, Dodica 3, Krčál 2, Kocich 2/1, Halla 2, Ptáčník 1, 

Dolejší 1, Flajsar 1, Parolly 1, Štohanzl Mir., Bartůněk F., Gregorovič.

 

Hodnocení a komentáře hráčů:

Martin Kocich, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Dnes horší výkon – dostali jsme od Plzně velkou facku oproti středečnímu zápasu, kdy jsme relativně dokázali plnit naše pokyny, co jsme si řekli, jak budeme přehrávat 1-5 obranu Plzně, což se nám dneska moc nepodařilo. Ale měli jsme tam dobré příležitosti, nedokázali jsme je proměnit. Výborně chytal Karel Šmíd a ten nám zmařil hodně pokusů. Tím byl poločas už vlastně o šest branek. Ve druhém poločase jsme se to snažili zrychlit, potáhnout rychlý protiútok, což se nám taky moc nedařilo. Prohrát o patnáct je prostě špatný výsledek. Pokud zmiňujete rozdíly, náš výkon určitě nebyl v porovnání s tím středečním, jaký jsme si představovali. Problém to byl hlavně v útočné fázi, ale trápili jsme se celkem i v obraně. Takže tam bych hledal největší problémy toho, proč jsme dnes dostali takovou facku. Zmiňujete Roba Halíčka, ten byl dneska fenomenální. Nám zkušenějším hráčům se to dneska nepovedlo, takže jsme velice rádi, že ho máme v kádru. Dneska ukázal, že je velice kvalitním hráčem a myslím, že do budoucna to bude velký příslib pro českou házenou.“

Michal Tonar, spojka Talent tým Plzeňského kraje: „Určitě jsme po dnešním vítězství spokojenější než po tom středečním. Dnes byl výkon mnohem lepší než právě ve středu a s tím jsme sem jeli, chtěli jsme zlepšit výkon a to se nám povedlo. Doufám, že na to navážeme v dalších zápasech. Rozdíl byl určitě v proměňování našich vyložených šancí, což nás ve středu trápilo. Sice dneska zase v prvním poločase jsme tam několik takových neproměněných šancí měli, ale byli jsme trpěliví. Hráli jsme pořád to svoje a postupně jsme skóre navyšovali. V tom určitě rozdíl oproti středě. Je to pořád jeden zápas, nesmíme se uspokojit a teď nás čekají dva těžké zápasy s Karvinou, kde půjde o čelo tabulky. Máme pár dní na to zregenerovat a připravit se na to.“

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Partneři