7. kolo Extraligy: těsná prohra v dohrávce

Tak dnes to byla velká škoda! Až do 52. minuty zápasu jsme na půdě favorita vedli. Pak si však domácí zkušeně pohlídali závěr utkání a utekli nám do dvoubrankového vedení. Dnešní zápas však nabídl skvělou házenou a dokázali jsme navázat na výkony z úvodních zápasů letošního roku. 


503.jpg

Talent tým Plzeňského kraje – TJ Sokol Nové Veselí 29:27 (14:12)

Do Plzně neodcestoval náš tým v plné sestavě, chybli zkušené opory David Melichar nebo Luboš Bartůněk. Šanci tak dostali další mladí hráči, čímž jsme samozřejmě nechtěli skládat zbraně dopředu. Plzenští se nemohli opřít o absentujícího Škvařila. Skóre utkání otevřel prvním gólem Martin Kocich a náš tým šel do vedení. Domácí kontrolovali a stav byl po úvodní tříminutovce vyrovnaný 2:2. Plzenští hráči se po pěti minutách dostali do jednobrankového vedení 3:2, avšak náš tým záhy otočil na 3:6 a v první půli už nedovolil Talentu ani vyrovnat. Od té doby domácí neustáli skóre dotahovali až do závěrečných minut zápasu. Domácí se sice třikrát přiblížili na jedinou branku, ale šanci na srovnání vždy promarnili. V poločase tak byl stav 12:14.

Ani v nástupu do druhé půle domácí Talent náskok našeho týmu nezačal ukrajovat. Ještě ve 42. minutě, když si brali domácí trenéři time out, svítil na ukazateli skóre stav 19:22. Až hra v sedmi bez brankáře zabrala a teprve potom začali Plzeňští překlápět vývoj skóre na svoji stranu. Zkušenosti na straně domácích a risk v podobě hry bez brankáře se ukázalo jako důležité aspekty. Prosazoval se zejména Linhart z pravého křídla. A byl to právě bývalý reprezentant, kdo deset minut před koncem vyrovnal na 23:23 a pak ještě jednou na 25:25. Když se potom prosadil i Šafránek z druhého křídla, Tonar proměnil sedmičku a Stehlík se po zákroku Šmída trefil přes celé hřiště do prázdné branky, bylo to rázem 28:25 a domácí už ubojované vítězství uhájili. Plzeň tak na své palubovce ubojovala vítězství 29:27.

Nejlepší střelci: Tonar 6/4, Linhart 6, Režnický 5 – Ptáčník 6, Kocich 6/2, Korbel a Halíček po 3. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 1:2. ŽK: 3:3. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Šimovček - Ptáčník 6, Kocich 6/2, Korbel 3, Halíček 3, Krčál 3, Dodica 2,

Dolejší 2, Bartůněk F., Gregorovič 1, Flajsar 1, Štohanzl Mir., Halla, Parolly.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Nevím, co k tomu říct… Odehráli jsme výborný zápas, ale proti takovému soupeři, jako je Plzeň, rozhodují detaily. My jsme tam v klíčových chvílích prohráli pár osobních soubojů, ukvapeně jsme zakončili, nešli jsme do čisté šance a Plzeň to potrestala. Nás to stálo zápas. Rozhodující byly góly jejich pravého křídla při hře 7 na 6. My musíme být v takových situacích odvážnější, nebát se vyhrát. Jistota v takovém případě rovná se smrt, musíme pořád tlačit. Zlepšujeme se, ale stále nevyhráváme. Házená není krasobruslení, v němž se hodnotí výkon.“

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: „Bohužel nic nového... Zase jsme sami sebe uvedli do situace, kdy celý zápas dotahujeme. Nemůžu být spokojen. V první půli tam bylo hodně neproměněných šancí z dobrých pozic, to nás srazilo. Devatenáct branek ve druhém poločase to je zase z pohledu ofenzivy v pohodě. Vyzkoušeli jsme si hru 7 na 6, kterou jsme příliš dosud nepraktikovali. A pomohlo nám to, což je pozitivum. Prohrávali jsme pořád o dvě tři branky, snažili jsme se to změnit, to se povedlo. Ale ani to nebylo bez chyb, měli jsme dohrávky do poměrně malých úhlu na křídlo. Linhart má naštěstí střelu z úhlu opravdu dobrou a proměňoval. Nové Veselí potvrdilo, že se v odvetné části jeho výkony zlepšují. Mají v týmu šikovné mladé kluky. Máme čas si zítra zhodnotit, jak na jejich situace budeme reagovat. A v pátek bude druhý poločas.“

Partneři