17. kolo Extraligy: prohra v Hranicích

Dnes se to nepovedlo. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a bohužel jsme nedokázali navázat na dobrý výkon a projev z posledního utkání. Množství chyb a neproměněných šancí na naší straně poslalo soupeře do šestibrankového vedení už po prvním poločase. Až v průběhu druhé půle jsme se dokázali více prosadit, avšak ztrátu jsme nedokázali snížit na více než 4 branky na konečných 24:28.


501.jpg

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 28:24 (16:10)

V hranické hale sehráli domácí už třetí zápas během týdne. Pro hranické hráče bylo dnes povinností vyhrát, pokud se chtěli dotáhnout na ostatní týmy v postupové osmičce. Také že nenechali nic náhodě a od začátku utkání předváděli koncentrovaný výkon. Narozdíl od našeho týmu, který měl v utkání opravdu pomalý rozjezd. Řada technických chyb a takticky nezvládnutých situací spolu s neproměněnými šancemi znamenaly už v polovině prvního poločasu vedení domácích 8:3. Náš tým se snažil s náskokem Hranic něco udělat, ale domácí velmi dobře bránili a určovali tempo až do poločasu. A tak si do druhé půle domácí odnesli šestibrankový náskok.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako první poločas, ovšem k vidění bylo více technických chyb a nepřesností na obou stranách. Domácí celek pokračoval ve svém výkonu až do 50. minuty zápasu, ovšem stejně tak náš tým, kterému se stále nedařilo dostat na vlnu výkonů z předešlých zápasů. Ovšem poté neudrželi tempo ani domácí a začali tvořit technické chyby v útoku. Našim hráčům už se v druhé půli dařilo více střelecky prosazovat a dokázali se dostat na dostřel 4 branek s touhou zápas zdramatizovat. Avšak domácí si svůj náskok z první půle nenechali vzít, a díky tomu mohou slavit zisk dvou bodů.

Nejlepší střelci: Zbránek 8, Magrla 5, Kozlovský 5 – Ptáčník 4, Kocich 3/1, Korbel a Melichar po 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1. Vyloučení: 2:5. ŽK: 1:1. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Štohanzl Ma. - Ptáčník 4, Kocich 3/1, Melichar 3, Korbel 3, Dodica 2, Halíček 2,

Krčál 2, Parolly 2, Dolejší 1, Rubáč 1, Gregorovič 1, Flajsar, Štohanzl Mir., Halla. 

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Náš výkon v prvním poločase byl na míle vzdálený progresu a výkonu, který jsme předvedli v minulých utkáních. Krokem, který znehodnotil množství letošních odpracovaných tréninkových hodin. Věděli jsme, jaké prostředí a chlad nás v Hranicích čeká. Přesto jsme se nekvalitně rozcvičili a do zápasového tempa se dostali až v 20. minutě. Věděli jsme, že na soupeře platí rychlý přechod, pohyb bez míče a zejména precizní křižování na středu s cílem rozběhat a dostat obránce na pozicích 3-4 ze svých prostorů. No nám právě kvalitní pohyb chyběl a chyběla druhá či třetí lajna do rozhozené obrany soupeře. Speciálně jsme se připravovali na útočné kombinace soupeře, které nikdo jiný v lize nehraje. No právě po takových jsme dostali několik nepochopitelných branek. A ještě víc jsme zdůrazňovali, že nedovolíme zakončovat křídlům, především Zbránkovi, ale ten měl dnes díky nám příjemný střelecký trénink.

Nejvíce mě však mrzí alibismus u některých hráčů. Strach převzít zodpovědnost. V zápasech, ve kterých favoritem nejsme, řešíme herní situace s lehkostí a nebojíme se selhání. No v duelech, kde se očekává vítězství (Maloměřice, ​​Hranice, Jičín), zvítězí obava z individuálního selhání. A tak se stane, co dnes - křídla třikrát nenaskočí z výborného úhlu a raději zbaběle zvolí zpětnou přihrávku. Stejně tak spojky místo střelby zbytečně obíhají obranu a točí se kolem ní jako vítr v bedně. Mrzí mě dnešní výkon. Nyní je naší povinností poslat příští týden fanouškům silný vzkaz, že tato odbočka byla pouze krátkou a hloupou epizodou smysluplného procesu, ve kterém se nacházíme."

 

Jaroslav Hudeček, trenér TJ Cement Hranice: „Dnes jsme nehráli jen o play-off, ale taky o udržení. Pokud bychom prohráli, bylo by play-off totálně pryč. V prvním poločase jsem byl maximálně spokojen s vynikajícím výkonem. Ale zase mám totální nespokojenost s poslední patnáctiminutovkou, kdy se nám hra rozpadla jako domeček z karet. Odvíjelo se to od hry našich středních spojek, které nedokáží udržet rytmus po celé utkání. Jsou to ale mladí kluci, nechci je zatracovat, už si vyslechli své, vyčinil jsem jim možná až moc. Absolutorium jednoznačně zaslouží brankář Klement, který chytal s padesátiprocentní úspěšností. Mrzí mě technické chyby v závěru, mohli jsme to v klidu dohrát do konce. Nic nás nehonilo, ale najednou jsme to uspěchali."

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Pozvánky
27.02.2021 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - HCB Karviná
Muži
06.03.2021 18:00
KH ISMM Kopřivnice - TJ Sokol Nové Veselí
Muži
20.03.2021 18:00
TJ Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
Muži
Partneři