Muži - HC Cement Hranice - TJ Sokol Nové Veselí 26:20 (10:7)

Ve druhém kole play-out zajížděl náš tým do Hranic, kde se mu dlouhodobě nedaří. Ponurá hala nám nepřinesla radost z výhry ani v tomto případě a z vítězství se tak radoval domácí Cement, který si tak zajistil jistotu záchrany. 

 


50.jpg

Vstup do utkání byl ve znamení obou brankařů. I proto byl stav v deváté minutě 2:0 pro domácí. Náš tým dokázal vstřelit první branku až ve 12. minutě, kdy se prosadil Melichar a snížil na 3:1. Střelecké trápení pokračovalo a v 15. minutě zvýšil Tůma již na 5:1. Poté však začala hra týmu z Vysočiny dostávat na obrátkách a velkým tlakem dokázali snížit až na 6:5. Tlak ovšem zastavilo vyloučení Živojinoviče. V přesilovce Hranice dokázali opět odskočit na rozdíl třech branek. Do poločasu se odcházelo za stavu 10:7.

Start do druhé půlky byl opět velmi vyrovnaný, až domácí Cement dokázal ve 40 minutě odskočit na rozdíl 4 branek. Poté Veselí neproměnilo několik šancí a Hranice odskočili na 17:11 a tím si vypracovali rozhodující vedení.

"Dnes to nebyl náš den. První nezdar přišel už na cestě, když jsme nabrali velké zpoždění a do haly přijeli 45 minut před zápasem. Šli jsme tedy rovnou z auta na palubovku. Celý zápas jsem se nedokázali dostat do tempa. Naše nastavení v hlavě dnes neodpovídalo posledním výkonům. Nejvíce se to projevilo v zakončení kdy jsme měli žalostnou úspěšnost. Pevně věřím, že podobný výkon už nebudeme opakovat, protože dnes jsme opravdu propadli ve všem. Pozitivem zápasu je, že jsme dali obrovský prostor mladým hráčům, kteří odehráli většinu utkání a jejich výkon naznačil, že pokud budou trpělivě pracovat v dalších sezónách budou pro tým velkým přínosem. V příštím kole nás čekají doma Strakonice. Musíme se dobře připravit a zajistit si hned v tomto utkání jistotu extraligové příslušnosti." Hodnotí utkání Pavel Hladík 

Partneři