16. kolo Extraligy: domácí remíza

Dobře rozehraný zápas nám bohužel utekl v samotném závěru dnešního utkání. Ve druhém poločase bohužel přišlo více chyb a pouhých devět branek.


498.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – SKKP Handball Brno  25:25  (16:11)

Lepší vstup do utkání 16. kola STRABAG Rail Extraligy měli hráči domácího Sokola. Po dvou gólech křídel Bartůňka a Halíčka jsme šli do vedení 4:1. Když navíc proměnil Parolly sedmimetrový hod, reagovala brněnská střídačka oddechovým časem v osmé minutě zápasu. To se ukázalo jako dobrý krok. Hosté dokázali zastavit domácí gólovou statistiku a snížili na 5:4, na což pro změnu reagoval oddechovým časem náš tým. V dalších minutách byla hra i skóre vyrovnané. Vyšší náskok ve skóre si naši hráči začali znovu budovat od 23. minuty prvního poločasu. Závěrečná pětiminutovka patřila rovněž našemu týmu a zdálo se, že se do kabin půjde za stavu 15:11. V poslední vteřině byl však domácím písknut devítimetrový hod. Do branky se postavil hostující Pšenica a hráči postavili vysoký blok. Ke střele se však postavil Adam Ptáčník, který krásnou střelou mířil naprosto přesně a k radosti celé veselské střídačky prostřelil hostující blok i gólmana.

Do druhé půlky vstoupili gólově opět naši hráči po brance nové posily na pravé spojce Marka Korbela. Hosté však dokázali reagovat a ukázali, že se na druhé poločasy dokáží vyhecovat. Domácí rozhodilo několik vyloučení, technické chyby a hlavně neproměněné šance – v druhém poločase vstřelili naši hráči pouhých 9 branek. Hosté dokázali do 44. minuty stáhnout skóre až na 19:18. Naši hráči dál bojovali, atmosféra utkání byla výborná a opět jsme mohli jen litovat, že v hale nemohou být naši skvělí fanoušci. Rozdíl ve skóre se v následujících minutách držel mezi jednou, dvěma až třemi brankami v náš prospěch. Do poslední dvouminutovky šli veselští s vedením a skóre 25:23. Našemu týmu se staly osudné chyby v obraně, neproměněný útok a špatná rozehrávka. Hosté tak dokázali osmnáct vteřin před koncem vyrovnat na konečných 25:25.

Nejlepší střelci: Flajsar J. 5, Korbel 4, Ptáčník a Halíček 3 – Burget 6, Horut 5/3, Flajsar R. 5. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Štohanzl Ma. - Flajsar J. 5, Korbel 4, Halíček 3, Ptáčník 3, Melichar 2, Bartůněk L. 2,

Parolly 2/2, Kocich 1/1,Krčál 1, Dodica 1, Dolejší 1, Štohanzl Mir., Gregorovič, Veselý.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Musím říct, že jsem ještě v emocích a nemám ještě takový odstup, abych to relevantně zhodnotil. První poločas byl o naší dobré obraně a věděli jsme, že pokud chceme Brno porazit, tak to nebude jen přes postupný útok. Chtěli jsme zužitkovat obranu v přechodu. V porovnání s utkáním v Brně jsme dali šest nebo sedm branek z první nebo druhé vlny v protiútoku, to byl ten zásadní rozdíl, který nám získal ten větší rozdíl do poločasové přestávky. V druhém poločase nám ten přechod odešel. Ale odešel nám z toho důvodu, že přišly dvojky – už jsme ty souboje více prohrávali. Stalo se nám to i v Karviné, že v momentě, kdy máme jednu, druhou, třetí dvojku, tak ztrácíme tempo a to se ukázalo i dnes. A ten závěr… asi si to musíme vyžrat, protože dnes jsme ten zápas měli vyhraný. Bylo tam více netaktických věcí, kdy jsme měli čas 40 sekund do konce si to rozhodit, škoda té pasivity. Ale je to pro nás opět poučení, že nemůžeme dát soupeři takovou možnost vrátit se do utkání. Ale těch posledních pět minut nerozhodlo. Tehdy jsme už měli mít komfortní náskok. Ale jsme v procesu, pevně věřím, že nás to nepoloží, neboť ten výkon byl fakt dobrý, hra jde nahoru. Jen už to doladit a pevně věřím, že v Hranicích se to konečně zlomí. Chtěli jsme samozřejmě dva body, takže jeden je málo. Zmiňujeme dvě chyby Kuby Flajsara v závěru, omlouval se tu i klukům. Ano, ale předtím zase byly fáze, kdy jsme se nedokázali prosadit a on to vzal na sebe a dal dva góly z ničeho, a o tom to je. Takže určitě bych to na něj neházel, to by bylo velmi nefér. Určitě naši hru oživil, stále je to mladý hráč, i jemu ten „restart“ zde pomůže. Klobouk dolů i před Martinem Kocichem, protože stále nevíme, jak na tom jeho ruka po zápase se Zubřím je. Hrál s oteklou rukou a sebezapřením, nehrál samozřejmě tak, jak jsme u něj zvyklí, ale i tak mužstvu pomohl, takže škoda…“

Jakub Flajsar, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Byl to super zápas, bohužel až na ten konec. Hodně těžko se mi to teď hodnotí po takhle zkaženém závěru, ale jsem moc rád, že tady můžu být. Děkuju za šanci a tu příležitost. Co se týče změny v brance soupeře, na tohle jsem se asi úplně nesoustředil. Soustředil jsem se na náš výkon a myslím, že se nám to dařilo, až prostě na ty poslední dvě minuty zápasu, které beru na sebe. Měli jsme vyhrát, ztratil jsem tam dva balóny v poslední minutě a tahle ztráta prostě bude mrzet.“

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Těžké zhodnotit takové utkání. Nezvládli jsme vstup do zápasu, přitom jsme se na to připravovali, že Veselí bude motivované. Dneska jsme tady ten bod ztratili, jsem nespokojený, někteří hráči nezahráli to, co od nich čekáme. Hráli jsme dobře třicet minut, potýkáme se s tím. Jsme nově sestavený tým, ale některé ty výkony prostě nemáme dobré. Na druhou stranu na konci jsme to v podstatě už vytáhli z beznadějného stavu a je z toho zase remíza. Asi to tak mělo být ten první rok, že jsme se dvakrát rozešli smírně, a hrozná škoda, že tady nebyli diváci. Věřím, že by to bylo skvělé, že bychom si to všichni užili. Je to smutné, když v takové hale, kde jsme zvyklí, že je to tady fantastické, tak dnes je tady ticho. Buďme rádi, že se hraje házená, na druhou stranu je to letos smutný příběh.“

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete ve čtvrtek na našem Facebooku.

Pozvánky
25.09.2021 12:30
TJ Sokol Nové Veselí - C.S.Cargo HBC Jičín
Mladší dorost
25.09.2021 14:30
TJ Sokol Nové Veselí - C.S.Cargo HBC Jičín
Starší dorost
25.09.2021 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Muži
25.09.2021 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - SK Slavia Praha (muži B)
Muži
Partneři