Únorový program A-týmu

Únorový program našeho mužstva bude nabitý. Jaké všechny zápasy nás tento měsíc v Extralize čekají?


496.jpg

Po nedělním zápase na palubovce Karviné pokračuje nabitý program extraligové sezóny. Během čtyř týdnů sehraje naše mužstvo hned šest zápasů. Jaké jsou aktuální ohlasy a komentář našeho hlavního trenéra Petera Kostky?

„Řekli jsme si, které zápasy jsou pro nás prioritní. To jsou utkání v Hranicích, doma s Brnem a odveta proti Zubří. V nich chceme určitě bodovat. Kondičně by to neměl být takový problém, protože chceme zátěž rozložit na více hráčů. Důležitějším aspektem je ovšem absence výstupu, co bude následovat po těchto utkáních. Jelikož poté, co únorová klání odehrajeme, budou do konce základní části zbývat už jen dvě kola. Podle toho bychom lépe věděli, jak se dál zařídit. Jaké bude play-off, zda budou play-out nebo baráž, zda se bude z extraligy sestupovat… Odpovědi na tyto otázky neznáme. Přitom už jsem slyšel i informace, že se extraliga rozšíří, protože týmy Litovle i Strakonic by z první ligy chtěly postoupit,“ popisuje hlavní trenér Kostka.

K náročnému programu přidává: „O fyzickou připravenost nemáme strach. Jsme v nějakém procesu a kondičně bychom na tom měli být dobře. Pokud bych znal odpovědi na předešlé otázky, mohl bych zátěž více rozložit na mladší hráče. Chceme dát prostor talentovaným mladíkům, aby se adaptovali extraligovému tempu, chce to ale svůj čas - dáme jim prostor, aby nabrali co nejvíce zkušeností. Je to pokračování naší strategie."

V blízké době se však nedá vyjasnění situace a stanovisko ČSH příliš předpokládat. „Aktuálním tématem číslo jedna byla neúčast reprezentace na světovém šampionátu. Všichni víme, co po ní ještě ve vedení svazu následovalo. Na rozluštění tématu dohraní soutěží si ještě budeme muset počkat. Únor ovšem bude pro konečný výsledek v aktuálním ročníku pochopitelně důležitý. Vzhledem k rozbitosti této sezony se však už spíše díváme dopředu, směrem k té nadcházející. Samozřejmě ale platí, že chceme zvládnout zápasy, o nichž jsem hovořil, a díky tomu opustit spodek tabulky,“ uzavírá trenér Peter Kostka.

 

Všechny zápasy budou samozřejmě vysílány online prostřednictvím webu TVCOM, v domácím prostředí Vám přenos vždy zatraktivní dvojice našich komentátorů. O všech aktualitách a zajímavostech Vás budeme prabodelně informovat na našich sociálních sítích.

Díky, že jste i v této době s námi!

#1klub1srdce

Partneři