9. kolo Extraligy: prohra v dohrávce

Přestože dva body zůstávají v Karviné, dnes jsme proti favoritovi a extraligovému lídrovi předvedli dobrý výkon – v nekompletní sestavě jsme bojovali a předvedli týmový výkon!

HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí 34:24 (20:15)

Prvních zhruba deset minut byla hra vyrovnaná a oba útoky své šance proměňovaly. V dalším průběhu už získávali převahu domácí a začaly se naplňovat papírové předpoklady. Karvinské spojky vytvářely velký tlak na naši obranu, a pokud se na ně obrana vysunula, vznikal prostor na pivotu a toho domácí často využívali. Domácí hráči dokázali lépe využívat svých gólových šancí či technických zaváhání našeho mužstva. Ve 24. minutě byl stav 16:9 pro Karvinou a ta tak položila základ pozdějšího vítězství.

Druhý poločas byl opět vyrovnaný a náskok domácích nijak významně nenarůstal. Bylo to i díky tomu, že Karvinští začali zahazovat své šance a nedařilo se jim prosadit i ve vyložených příležitostech. Ale i dobrý a týmový výkon našich hráčů, kteří bojovali a snažili se pokračovat v dobrém tempu. Přišly také lepší momenty v obraně, které znepříjemnily domácím hráčům útočné kombinace. Do poslední pětiminutovky se tak držel rozdíl ve skóre v podstatě pořád stejný - cca pět až šest branek. Až poslední pětiminutovka se domácím hráčům vyvedla. Do hry nastoupili mladíci v karvinském dresu, stejně tak v našem týmu dostali prostor další hráči. V obměněné sestavě přišla série šesti branek do naší sítě, což nakonec znamenalo desetibrankový rozdíl ve skóre.

Nejlepší střelci: Solák 8, Gromyko 7, Patzel 6/3 – Parolly 5/5, Ptáčník 5, Korbel 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5. Vyloučení: 3:6. ŽK: 2:2. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Štohanzl Ma. - Parolly 5/5, Ptáčník 5, Korbel 4, Melichar 3, Flajsar 3, Tomášek 2,

Dodica 1, Halla 1, Halíček, Bartůněk L., Štohanzl Mir., Gregorovič, Dolejší, Rubáč.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Mám trochu smíšené pocity, protože konečný výsledek zdaleka neodpovídá průběhu utkání. Sportovně třeba přiznat, že Karviná nás předčila ve všech ukazatelích a její vítězství je absolutně zasloužené, přesto jsme si měli závěrečný brankový rozdíl lépe uhlídat. První poločas ukázal, že ačkoliv se nám podařilo výrazně zvýšit úroveň obranných činností, proti soupeři jakým je Karviná potřebujeme pracovat ještě kvalitnější na nohách a agresivnější v osobních soubojích. Pozitivem byla útočná hra. Navzdory absencím klíčových hráčů jako Kocich a Krčál jsme si dokázali postupný útok kvalitně připravit a gólově udeřit, čímž jsme domácím nedovolili uprchnout do rozhodujícího gólového trháku. V druhém dějství nás zabili vyloučení. Neustálá hra v pěti nás obrala o tempo a plynulost hry. Stále jsme však domácí drželi na úrovni 5 gólů a bojovali o každý gól. Závěrečná pětiminutovka nám vůbec nevyšla. Soupeři jsme naivní a netaktické hrou darovali více jednoduchých protiútoků než v dosavadním průběhu utkání. Navzdory jednoznačné prohře zápas přinesl několik pozitiv. Prostor dostalo několik hráčů, kteří poslední zápasy téměř nehráli. A určitě nás potěšili. Ať už mladíci jako Tomášek a Parolly, tak i staronová veselská tvář Flajsar a především brankář Štohanzl. Stejně tak jsem rád, že jsme hráli variabilněji v útočné fázi díky několika krajním spojkám jako Ptáčník, Korbel a Melichar. Nikoho z nás prohry pochopitelně netěší. Pokud se však zrodí po takových zápasech jako byl v Karviné, mají pro nás význam a jsou důkazem, že proces, ve kterém se nacházíme má smysl a náš tým se posouvá dopředu."

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „První poločas byl v útoku dobrý. Ve druhém už jsme něco nedali a něco nám pochytali gólmani hostů. Za první poločas jsme dali dvacet branek a za 25 minut druhého poločasu jen deset. Pak naši mladí hráči chytli příležitost a dokázali v poslední pětiminutovce zase náskok navýšit. Takže za dva body po tak dlouhé pauze jsem spokojený, ale celkový výkon mohl být určitě lepší."