Muži - TJ Sokol Nové Veselí - SK KP Brno 32:24 (15:12)

V prvním zápase play-out Strabag Rail Extraligy přivítal domácí Sokol házenkáře z Brna. Ti chtěli našemu týmu oplatit vysokou porážku z nedávného utkání v Brně. To však náš tým nepřipustil a připsal si velmi důležité dva body. 


49.jpg
Sestava: Schams, Studený - Živojinovič 6, Štěrba 6, Melichar 3, Sekulič 3, Ptáčník 3, Valoušek 2, Bartůněk 2, Chosik 2, Veselý 1, Štohanzl 1, Najman 1, Dolejší 1, Nedvěd 1, Skalický 
 
Oba týmy vstoupili do zápasu pozorně a v deváté minutě byl stav 4:3 pro domácí. Poté ale Veseláci dokázali vstřelit dva rychlé góly a poprvé v utkání svému soupeři odskočili na rozdíl třech branek, tedy na 6:3. Brno ale nesložilo zbraně a ve dvacáté minutě Hastík snížil na 9:8. Do poločasu náš tým dokázal opět odskočit na 15:12.
Vstup do druhého poločasu jasně vyzněl pro domácí, když v 37. minutě  dokázali odskočit na 19:13 a vypracovali si tak rozhodující náskok. Veseláci pokračovali ve velkém tlaku a ve 45. minutě vedli už o jedenáct branek 26:15. Od té chvíle se už utkání dohrávalo a Brno dokázalo korigovat na 32:24. Nové Veselí tak udělalo velký krok k záchraně.
"Odehráli jsme velmi dobré utkání, kdy jsme byli prakticky celý zápas lepším týmem, s větší vůlí po vítězství. Musím hráčům poděkovat za přístup, jelikož Brno je tým výrazných individualit a pro náš mladý tým není jednoduché ubránit hráče jako je Hastík, Havlát, Dostalík a Hanták. Je pro nás opravdu velký zážitek porazit tak kvalitní tým takovým rozdílem. Potřebujeme ještě jednu výhru k jistotě záchrany a já věřím, že v dalších dvou kolech si ji dokážeme připsat. Na závěr bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nám opět výrazně pomohli k tomuto důležitému bodovému zisku." Hodnotí utkání trenér Pavel Hladík 
Partneři