5. kolo Extraligy: remíza v Brně

Návrat po pauze nám vychází a z Brna vezeme po velmi dobrém výkonu cenný bod!


486.jpg

První utkání v novém roce nám vychází! Po dobrém výkonu si z palubovky soupeře odvážíme cenný bod. Přestože jsme neudrželi poločasové vedení o dvě branky (9:11), soupeř zvládl reagovat a využil našich chyb a gólového výpadku v prvních 4 minutách druhého poločasu, naši hráči zabojovali a ztrátu z úvodu druhého poločasu smazali (13:11 pro domácí v 35. minutě). Zbytek zápasu byl vyrovnaný a oba celky bojovaly o zisk dvou bodů až do posledních sekund - a to doslova. Posledních pár vteřin před koncem měl náš tým ještě poslední výhodu 9-metrového hodu, který jsme nedokázali proměnit. Přesto jsme se prezentovali dobrým výkonem v obraně i útoku a dokázali reagovat, což se nám v posledních zápasech v minulém roce tolikrát nepodařilo.

Děkujeme za vaši podporu na dálku. Příští sobotu 23. ledna se těšíme na první domácí utkání proti týmu Zubří!

 

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí  20:20 (9:11)

V rámci dohrávky 5. extraligového kola se mohli fanoušci házené těšit na atraktivní duel Králova Pole s Novým Veselím. Gólový účet tohoto sledovaného utkání otevřel přesnou střelou Roman Dodica, na což ale odpověděl přízemní střelou brněnský Jezdimirović. Na střídačce našeho južstva byla cítit velká energie a touha bojovat o každý balón, což jsme také potvrdili dvěma rychlými brankami a rázem to bylo 1:3. Domácí ale zabrali a srovnali krok, když ve 13. minutě srovnával na 5:5 Jakub Bosák. Po srovnaní ale domácí opět začali tahat za kratší konec a náš tým se prezentoval kvalitním výkonem. Díky dobré obraně jsme dokázali domácím hráčům znepříjemnit útočnou fázi jejich hry, což se projevilo do skóre, když jsme v 29. minutě vedli už 11:7. Dvěma slepenými góly domácího Žvaka a Arseniće ještě Brno stáhlo náš náskok na rozdíl dvou branek. Hráči tak šli do šaten za stavu 9:11.

Domácí věděli, že pokud chtějí pomýšlet na body, tak musí hodně přidat, což také udělali. Do druhé půle nastoupili domácí lépe než náš tým. Brněnští využili své šance a našeho střeleckého výpadku v úvodních minutách. Své čtyřbrankové vedení si domácí drželi až do 47. minuty. Pak ale přišla smršť gólů našeho týmu, který v 39. minutě prohrával už jenom o jedinou branku a drama mohlo začít. Dvoubrankové vedení na stranu Brna sice za chvíli překlopil Arsenić, následovaly ale góly Halíčka a Ptáčníka a bylo vyrovnáno. Na každé straně padlo ještě po jednom gólu a schylovalo se k remíze. Pár vteřin před koncem utkání mohli naši hráči urvat vítězství střelou z devítimetrového hodu, proti byl ale po kvalitní střele Melichara domácí brankář Pšenica. Obě mužstva tak brala po jednom bodu.

Nejlepší střelci: Arsenić 6, Žvak 5, Horut 2/1 – Melichar 5, Kocich 4, Ptáčník 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 0/0. Vyloučení: 2:4. Diváci: bez diváků.

 

Sestava: Studený, Šimovček. - Melichar 5, Kocich 4, Ptáčník 3, Halíček 2, Dodica 2, Bartůněk L. 2, Krčál 2,

Štohanzl Mir., Tomášek, Dolejší, Parolly, Veselý, Gregorovič, Halla.

 

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Neskutečně vydřený bod. No zejména bod, mající pro nás cenu zlata a znamenající silný odkaz na rozhodující atributy, které v současnosti musí naši hru zdobit: týmovost, agresivní defenziva a herní disciplína. Od úvodu ledna jsme nejen zvýšili počet tréninků, ale především jsme zvýšily jejich intenzitu. A stanovili si jednoznačný cíl - snížit v zápasech počet inkasovaných branek, protože dnes ještě nejsme ve stavu, že hravě soupeře přestřílíme 30 brankami.

Nebyl to pěkný zápas, ale to jsme věděli. Spíše se bojovalo, ale s tím jsme do toho šli. Emoce byly vyšpičkované, ale to je přece jediná cesta, jak prolomit negativní sérii a probudit v hráčích už téměř zapomenutou touhu vítězit. Obrana byla společně s Michalem Studeným perfektní. Kluci pochopili a hlavně uvěřili, že nemůžeme v obranné fázi šetřit krokem. Nebát se hrát více proaktivně, s jasnou snahou získat míč vyběhnutím do přihrávky, nastavit tělo na prorážení a především si po jakémkoliv prohraném souboji maximálně vypomáhat.

Samozřejmě, jedna vlaštovka léto nedělá, potřebujeme sbírat body a zlepšovat svůj výkon. Vyhnout se herním výpadkům v zápase, napadat v útočné fázi správně prostory a zvýšit počet hráčů v rotaci. Dobrý pocit z Brna je jistě namístě, uspokojení však nepřichází v úvahu. Tvrdá práce pouze začala."

 

Pavel Hladík, tenér SKKP Handball Brno: „Bylo to spíše o bojovnosti, než o házené. Dominovaly obrany a gólmani. V první půlce brankář neměl skoro zákrok, v druhé půlce nás podržel Bob, který chytal výborně. Byl to víc boj, než házená a myslím si, že naprosto spravedlivá remíza. Veselí bylo více motivované, hrálo 60 minut podlahu. My jsme na konci mysleli, že ten zápas je náš, když jsme vedli o tři góly. Nedali jsme tam trhák, který byl poměrně důležitý. Trošičku jsme polevili a Veselí nás za to potrestalo. My jsme si ten bod vyhráli, ale dva jsme si dneska nezasloužili."

 

Momentka z utkání. (autor Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku.

Partneři