Spolupráce oddílu házené s dalšími oddíly

Spolupráce našeho oddílu házené s dalšími házenkářskými oddíly z celé České republiky.


484.jpg

Foto: společná fotografie dorostenců, kteří se připravují v našem oddílu, léto 2020

 

V naší poslední sérii, kterou jsme začali na podzim minulého roku, jsme Vám postupně představili naši práci a spolupráci v oblasti základních a středních škol z našeho regionu. Naše spolupráce se samozřejmě neomezuje pouze na tuto sféru, ale jde především o oblast spolupráce s jinými házenkářskými oddíly. V čem tato práce spočívá a jaké jsou v této oblasti naše vize a cíle si představíme v nejnovějším článku této série. 

 

Náš oddíl se dlouhodobě snaží spolupracovat s mnoha jinými oddíly na úrovni mládeže. Děláme to s přesvědčením, že to pomůže oddílům, nám i jejich hráčům. Pokud se spolupráce daří ze všech tří stran, přináší to kýžený efekt pro českou házenou, a to je ten vrchol, ke kterému bychom měli všichni společně směřovat. Každý oddíl má v našich očích jistou roli. Naše funkce, v současné době, je práce s talentovanými hráči v dorosteneckém věku. Cílem je pracovat co nejlépe s nejnadanějšími jedinci a zároveň pomoci okolním oddílům, aby talentovaných hráčů bylo co nejvíce. Snažíme se trenérům nabídnout metodickou pomoc, formou seminářů nebo možnosti účasti na akcích, které pořádáme my, jako oddíl. Zároveň každé léto pořádáme kempy pro žákovské kategorie, které jsou otevřené pro všechny hráče, kteří se chtějí zúčastnit. Pro vybrané jedince děláme kempy v průběhu roku a nabízíme jim možnost účastnit se zahraničních turnajů s našimi výběry. Máme přiděleno Tréninkové centrum mládeže, které od letošní sezóny zahrnuje i kategorii do 15 let. Dříve jsme byli regionální házenkářské centrum. Statut tréninkového centra mládeže nás zavazuje dělat spoustu výše uvedených činností, ale zároveň jsme přesvědčeni, že podobně bychom fungovali i bez svazových center, protože věříme, že je to cesta, kterou se česká házená může posunout.

Hráči v dorosteneckých kategoriích mají možnost bydlet na naší ubytovně, přímo v tréninkovém centru. Hráči mají vše, co potřebují ke sportovnímu růstu přímo v areálu, ať už co se týká tréninku, regenerace, stravování nebo možnosti taktické přípravy. Proto k nám chodí nejtalentovanější hráči ze spolupracujících oddílů. Jako oddíl cítíme velkou zodpovědnost za vývoj hráčů, nejen v oblasti sportovního výkonu, ale i školních výsledků či ve vývoji jejich osobností. Z tohoto důvodu velice úzce spolupracujeme se žďárskými středními školami a Základní školou v Novém Veselí, neboť potřebujeme mít jistou kontrolu nad vzděláváním našich hráčů a dobré vztahy se školou jsou priorita.  Na všech těchto školách máme hráče, kteří přicházejí ze spolupracujících oddílů. Chceme vychovávat nejen dobré hráče, ale i lidi, proto monitorujeme jejich vzdělávání. Samozřejmě osudy našich hráčů, po dokončení dorosteneckých kategorií, jsou různé. Někteří pokračují v našem oddíle do kategorie mužů, jiní odejdou do jiných extraligových týmů nebo se vracejí do mateřských oddílů, někdo upřednostní studium kvalitní vysoké školy. 

 

Posilovna, jenž je spolu s dalším relaxačním a sportovním zařízením, součástí sportovního areálu.

Oddílů, co s námi spolupracují, je mnoho a my si jejich spolupráce velmi ceníme. V níže uvedeném seznamu jsou oddíly, které mají zastoupení alespoň jednoho hráče v našich dorosteneckých družstvech. Přesto existuje ještě mnoho dalších týmů, které s námi spolupracující, ale v současné době u nás žádný jejich hráč nehraje. To ale neznamená, že bychom si jejich spolupráce nevážili. Věříme, že i z těchto týmů se brzy nějaký jejich odchovanec objeví a posílí naše řady.

Seznam oddílů, z nichž pocházejí naši současní dorostenci:

 • TJ Tatran Litovel 
 • TJ Sokol Sokolnice
 • TJ Sokol Telnice
 • SHC Maloměřice Brno
 • TJ Sokol Žďár nad Sázavou
 • HBC Olomouc 1966
 • TJ Sokol Velké Meziříčí
 • TJ Sokol Centrum Haná
 • Házená Mělník
 • HK Ivančice
 • TJ Jiskra Zruč nad Sázavou
 • TJ JM Chodov
 • TJ Jiskra Havlíčkův Brod
 • SKKP Handball Brno
 • TJ Sokol Újezd u Brna
 • TJ Tatran Bohunice

 

Aktuálně je bohužel sport dětí a mládeže omezen, což nás samozřejmě velmi mrzí. Věříme však, že budeme moci brzy pokračovat a rozvíjet úspěšnou spolupráci, stejně jako vztah dětí k aktivnímu pohybu a tomuto krásnému sportu.

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři