Lednový program A-týmu

Lednový program našeho mužstva ve znamení extraligových dohrávek!


483.jpg

Návratu k házené v roce 2021 se dočkáme dříve než jsme z jiných sezón zvyklí. Vzhledem k odložení několika kol v důsledku koronavirové situace z loňského podzimu, bude leden ve znamení dohrávek odložených zápasů. Naše mužstvo čekají konkrétně čtyři zápasy – hned tři z nich budou na palubovkách našich soupeřů, postupně zavítáme do Brna, Plzně a na konci ledna do Karviné. V domácí ZDT Aréně se pak sehraje utkání proti celku Zubří. 

Všechny zápasy budou samozřejmě vysílány online prostřednictvím webu TVCOM. Naše mužstvo se v pondělí 4. ledna vrací k tréninku. O všech aktualitách a zajímavostech Vás budeme informovat na našich sociálních sítích. 

Těšíme se zpět na palubovky!

 

Aktuální ohlasy před návratem k tréninkům zmiňoval náš hlavní trenér Peter Kostka v rozhovoru pro Žďárský deník.

„Musíme se zlepšit v obraně," vidí cestu hlavní trenér mužstva Nového Veselí


Foto: Martin Duroň

 

„Musíme se upnout k tomu, abychom začali získávat body. Teď je čas zapracovat na našich nedostatcích," poukázal na takřka měsíční pauzu na přelomu roku. Kde jsou tedy nedostatky ve hře týmu? Že je mladý, to se ví a bylo to řečeno mnohokrát, avšak jaké z toho plynou problémy? „Když to shrnu, tak je to naše nedostatečná psychická odolnost a pak také práce v obraně. Oba problémy jsou spojené, musíme je řešit," vysvětluje trenér. 

Labilita týmu je zřejmá. Mužstvo v řadě zápasů herně za soupeřem nezaostávalo, přesto z toho body nebyly. „Souvisí to právě s nezkušeností. Na každý tým přijde v zápase slabší chvilka a tam se právě ukazuje odolnost. V takových okamžicích naši hráči většinou zmatkují a soupeř nás za to potrestá. Místo toho, abychom ztratili branku dvě, kolikrát jich inkasujeme pět." 

Okamžitý lék na takovou bolest neexistuje. Chce to trpělivost. „Snažím se klukům pomoci, ukazuji jim to na videu. Hodně si o tom povídáme," uvedl kouč. Není jen kritický. Cítí, že hráči potřebují získat sebevědomí, podpořit. „Neukazuji jim pouze chyby. Snažím se jim připomenout i momenty, kdy situaci vyřešili správně." Hráči na to podle jeho slov slyší. Oceňuje jejich pracovitost. „My se sice v zápasech trápíme, ale o trénincích kluci pracují skvěle. Jsou si moc dobře vědomi, že takovou šanci, jakou dostávají u nás, by jinde nedostali," připomenul Peter Kostka. 

Jeho tým by měl do druhé poloviny sezony vytáhnout o něco více defenzivněji naladěn. „Nemůžeme hrát líbivou útočnou házenou. Vím, že tento tým má na to, aby extraligovému soupeři nastřílel pětadvacet branek. Třicet jich dát zatím neumíme. Z toho musíme vyjít. Jestli chceme bodovat, musíme soupeře udržet pod pětadvaceti góly," prohlásil kouč. 

Mladíci v dresech Nového Veselí budou muset nutně přitvrdit. „Máme až moc hodné kluky. To je sice fajn, ale většina soupeřů na nás začně zhurta a během pár minut si zjedná respekt. Toho budeme muset být schopni i my a začít musíme právě v obraně," připomenul. Tréninky po pauze tak budou trochu jiné. „Bude v nich hodně cvičení v menších skupinách. Od hráčů budu při nich vyžadovat zvýšený důraz. Pokud tam ta zdravá agresivita nebude, hned jim to připomenu," plánuje hlavní trenér. 

 

autor článku Tomáš Pohanka

Celý článek zde: https://zdarsky.denik.cz

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři