3. kolo Extraligy: prohra v dohrávce

V utkání se nám nepodařilo navázat na výkon z úvodu a dobrého vstup do zápasu. Konec prvního poločasu nám nevyšel, což se bohužel přeneslo i do toho druhého a dva body zůstávají ve Frýdku.

Konec prvního poločasu nám nevyšel, což se bohužel přeneslo i do toho druhého. Nedokázali jsme prolomit nízkou úspěšnost střelby a další chyby využili domácí hráči a vybudovali si velký náskok. Bohužel jsme tak v posledním letošním zápase nedokázali prolomit sérii a výpadky, které se v posledních zápasech opakovaly. Všechny nás mrzí, že jsme se s tímto rokem rozloučili takovou prohrou. Po vánoční přestávce se doufáme v pořádku sejdeme a budeme dále pracovat, aby byl start úspěšnější.

Díky, že jste s námi!

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí  32:19 (16:11)

Shrnutí zápasu bude doplněno.

Nejlepší střelci: Chudoba 7/3, Sklenák 5, Choleva 4 – Kocich 5/2, Ptáčník 5, Halíček 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 5:6. Diváci: bez diváků.

Sestava: Šimovček, Studený. - Kocich 5/2, Ptáčník 5, Halíček 3, Dodica 2, Bartůněk L. 2, Melichar 1,

Krčál 1, Bartůněk F., Gregorovič, Štohanzl Mir., Parolly, Tomášek, Zeman, Veselý.

Hodnocení a komentáře obou trenérů:

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: "Vrátím se k prvnímu poločasu, kdy jsme soupeře přehrávali v postupném útoku, ale selhávali jsme v koncovce. To byl nějvětší problém. Dnes se nám nedařilo v oblasti křídel, z čistých příležitostí, Zahozené dva trháky, dva náskoky z pivota, a soupeř nás okamžitě potrestal - jednoduše a dokonale platilo známé nedáš, dostaneš. Byli jsme možná jednou v útoku v pasivitě, to znamená, že systémově jsme se do těch čistých šancí dokázali dostat, ale neproměňovali jsme. Podobně to začalo i ve druhém poločase a potom už na nás padla deka. Opěttam byly dva tři náskoky, trhák, kdy jsme se mohli vrátit do zápasu, dva protiútoky za sebou, a v ten moment to na nás padlo. Už jsme se z toho nedokázali mentálně dostat. Posledních deset minut jsem dal prostor i mladým, samozřejmě, že je to pro ně v takovém stavu kruté jít na hřiště, ale na druhou sarnu nabírají zkušenosti. Takže v tomto případě určitě rozhodla naše neefektivita v čistých příležitostech, která se podepsala mentální odolnosti nebo právě neodolnosti v další fázi zápasu. A musíme si říct, že chyběly i zákroky v bráně. Teď bude určitě důležité během pauzy pročistit hlavy a prostě tvrdě pracovat. Sport je spravedlivý, ta tvrdá práce se vrátí. Je jasné, že to bude velmi náročné - ten tým je mladý, ale jsou tam už zkušenější harcovníci, na kterých to bude, aby přebrali zodpovědnost. Nechceme se vymlouvat na mladý tým nebo nezkušenost či zahozené šance, prostě musíme být lepší."

Daniel Valo, trenér SKP Frýdek-Místek: "I když jsme vyhráli poměrně vysoko, tak v prvním poločase jsme určitě lepší nebyli - říkal jsem to klukům i o poločase, že to vedení o +5 není zasloužené, že nehrajeme dobře a bylo to pro Veselí kruté. Udělali jsme hodně technických chyb. Za mě jsme nebyli tak emočně v zápase jako Veselí - soupeř prostě hrál o všechno a bojoval a my jsme se tam tomu rošku nedokázali vyrovnat. O půlce jsme si řekli nějaké věci a v druhém poločase už kluci perfektně plnili pokyny, obrana fungovala výborně, Honza skvěle chytal. Od toho jsme se odrazili a v útoku mám pocit, že technických chyb bylo daleko méně. Díky tomu, že jsme se jim vyvarovali, byla ta hra pestrá, a kluci tím jak bránili, tak byl prostor prostřídat. aby hráli všichni. Zápas v Brně jsme takříkajíc hodili za hlavu a už od víkendu se soustředili na dnešní utkání. Upozorňoval jsem kluky, že Veselí to sem nepřijede jen tak odehrát a bude bojovat. Věnovali jsme hodně čas videu, chtěl jsem, aby kluci udrželi koncentraci, aby se soustředili a hlavně nikoho nepodceňovali, protože Veselí umí hrát házenou, hrají dobře. Bohužel mají na sobě nějakou deku, v určitý moment zápasu se to zlomí a pak udělají spoustu chyb. Takže to je můj názor - myslím, že potom v té euforii jak se vedlo už ti kluci hráli všichni, tak po tom hřišti lítali."

23.01.2021 17:00