Spolupráce oddílu házené a základních škol

Spolupráce oddílu házené se základními školami z našeho regionu.


478.jpg

V naší poslední sérii jsme se zaměřili na spolupráci našeho oddílu a tří středních a jedné základní školy. Naše spolupráce se samozřejmě neomezuje pouze na tyto školy. V oblasti spolupráce oddílu házené a základních škol z našeho regionu fungujeme s řadou škol v oblasti kroužků, náborů a také Školní ligy. Kroužky házené pravidelně probíhají na školách: ZŠ a MŠ Nové Veselí, žďárské školy 4. ZŠ Švermova a ZŠ Palachova, a ZŠ Nížkov či ZŠ a MŠ Polnička. Kroužky vedou buď přímo učitelé těchto škol či členové trenérského týmu Házené Nové Veselí.

 

 

V roce 2008 navíc vznikl pod Českým svazem házené projekt Školních lig miniházené. V tomtéž roce vznikly pod házenkářským oddílem Nového Veselí hned dvě Školní ligy: Žďárská a Nížkovská.
 
Nížkovská školní liga byla určena pro žáky 2. a 3. tříd, zatímco Žďárská pro žáky 4. a 5. tříd ZŠ. Později se obě ligy spojily do jedné. Důvodem byla pouze organizační změna a ne nedostatek škol, ty naopak neustále přibývaly. V minulém školním roce už školní ligu hrálo 10 základních škol. Soutěž už se rozrostla natolik, že se nemůžou všechny školy účastnit všech turnajů (3 na podzim a 3 na jaře) a vždy mají některé školy volno. V závěrečném kole se v Novém Veselí odehraje finálový turnaj, kam se sjedou všechny školy a proběhne autogramiáda hráčů veselského A-týmu a spousty doprovodných soutěží a aktivit.. Ze všech těchto turnajů si hráči odnáší spoustu zážitků a také zajímavé ceny. Na finálovém turnaji nechybí vyhlášení vítězů s předáváním medailí.

Jsme velmi rádi, že tyto školy se našich školních lig účastní pravidelně již několikátým rokem, konkrétně mezi ně patří:

ZŠ a MŠ Nové Veselí, ZŠ a MŠ Zhoř, 4.  ZŠ Švermova Žďár n.S., ZŠ Bobrová, ZŠ Nížkov, ZŠ a MŠ Sázava, ZŠ a MŠ Polnička, ZŠ Palachova Žďár n.S., ZŠ a MŠ Hamry n.S. a 3. ZŠ Komenského 6 Žďár n.S.

 

 

Momentka ze závěrečného turnaje Školní ligy v Novém Veselí, sezóna 2018/19.

Věříme, že v příštím roce budeme moci opět pokračovat a navazovat na úspěšnou spolupráci a nadále rozvíjet vztah dětí k aktivnímu pohybu a tomuto krásnému sportu.

Pozvánky
12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
12.08.2022 18:30
Budai Farkasok - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 16:00
SG Handball Westwien - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 18:30
TJ Sokol Nové Veselí - Budai Farkasok (Memorial)
Muži
14.08.2022 11:00
Budai Farkasok - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
14.08.2022 13:30
TJ Sokol Nové Veselí - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
Partneři