14. kolo Extraligy: domácí prohra s Frýdkem

Přestože jsme na domácí palubovce body nezískali i z důvodu našeho výpadku a chyb na konci prvního poločasu, ve druhé půli jsme se nevzdávali a snažili se nepříznivý vývoj utkání zlomit. I když se nám to nepodařilo, určitě je pro nás dnešní zápas dobrým odrazovým můstkem do další práce!


474.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek 25:31 (13:20)

Sobotní utkání v rámci 14. extraligového kola proti sobě svedlo dva týmy, kterým se bodově po znovu rozjetí soutěže příliš nedaří. Náš tým chtěl konečně prolomit nepříznivé výsledky, a zejména snížit počet chyb, které nás v posledních zápasech stály lepší výsledky. Také hostující mužstvo Frýdku se bodově prosadilo pouze po remíze v Kopřivnici. Tým, který se v úvodu sezóny vyšvihl až na čelo extraligové tabulky, tak obdobně jako domácí hledá zapomenutou herní pohodu.

Do utkání vstoupili lépe hosté, když si po první pětiminutovce vybudovali tříbrankové vedení, které si konstantně udržovali až do 16. minuty. Poté se našim hráčům podařilo reagovat a hned v následující minutě už svítilo na tabuli skóre 9:10. Bohužel pro domácí přišel neproměněný sedmimetrový hod a místo remízového stavu dokázal Frýdek opět odskočit na rozdíl 4 branek. Naši hráči si opět vybrali několikaminutový výpadek, který hostující hráči dokázali potrestat. Výpadek domácích přišel zrovna v úseku konce prvního poločasu, a hráči šli do kabin s „krutým“ skóre mínus 7 (13:20).

První pětiminutovku druhého poločasu se skóre přelévalo a hosté udržovali náskok 7-8 branek. Jak varoval své svěřence trenér Valo, náš tým se v domácí aréně nevzdal a bojoval do posledních sekund utkání. V jistých úsecích jsme se dostali i na dostřel soupeř, výraznější korekci nám však opět zhatily neproměněné šance, nejednou po výborně připravené akci, z toho tři trháky, což definitivně pohřbilo naše šance na otočení zápasu. Ve druhém poločase dostal mezi třemi tyčemi šanci gólman Šimovček, který se rovněž rozchytal, zlikvidoval řadu hostujících šancí. Hostující tým střelecky táhl Chudoba, efektivní byla spolupráce s pivotem a v bráně se v průběhu zápasu dobře rozchytal brankář Pyško, který našim střelcům vychytal spoustu střel. Bodovou smůlu na palubovce ZDT Arény tak prolomil tým Frýdku-Místku. Náš tým a hráči už ovšem mohou být se svým výkonem spokojenější než v minulých zápasech – bodovou smůlu budeme chtít prolomit už ve středeční předehrávce 15. kola na palubovce Jičínu.

Nejlepší střelci: Dodica 5/3, Ptáčník 5, Bartůněk 5 – Chudoba 9/5, Guttler 6, Gřešek 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/6. Vyloučení: 5:5. ČK: Mynář. Diváci: bez diváků

Sestava: Studený, Šimovček - Dodica 5/3, Ptáčník 5, Bartůněk F. 5, Kocich 3/1, Melichar 2, 

Štohanzl Mir. 1, Tomášek 1, Krčál 1, Halíček 1, Gregorovič 1, Dolejší, Parolly, Zeman.

 

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Samozřejmě jsme smutní, ale Frýdek si vítězství zasloužil. Co rozhodlo, no určitě první poločas. Dvacet minut jsme se drželi na rozdíl jedné dvou branek a potom jsme měli takový zbytečný úsek, který teď bohužel míváme pravidelně, kdy se sami uštveme, tlačíme protiútok nesmyslně – chybí nám tam pivot, spojky dobíhají a je to prostě absolutně netaktické. Tím pádem se jednak dostaneme dříve do únavy, nemáme takové alternativy na pozici 3-4 a z toho potom pramení i lehké vyloučení a lehké individuální chyby v obraně. Hra na postavenou obranu soupeře nám dnes fungovala, i když hráli osobní obranu na Kocicha, vycházelo nám to, byly tam otevřené prostory.  Dostávali jsme se do čistých šancí, takže je někdy zbytečné, abychom se sami uštvali. My prostě dnes zatím nejsme tým, který bude vyhrávat 32:30. My potřebujeme, a hlavně v takovýchto zápasech, jít třeba více přes menší počet gólů a přes kvalitní obranu, postavit si obranu a hrát trpělivěji. Ve druhém poločase jsme ukázali charakter, bojovali jsme, vrátili jsme se do zápasu, ale na druhou stranu, pokud zahodíme tři trháky a v přesilovce v čisté šanci nám vypadne míč, nebo uděláme přešlap. Tak jistě, je to daň za určitou nezkušenost, ale ta daň je tím pádem důkazem, že Frýdek vyhrál zaslouženě a gratulujeme k zisku bodů.“

Adam Tomášek, pravá spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Určitě tam byl problém v prvním poločase, kdy jsme měli zase úsek, kdy jsme neproměňovali šance a bylo to mrtvé, jako v minulých zápasech. Je škoda, že v druhém poločase, kdy jsme si vytvořili šance, tak jsme je neproměnili a nedokázali zápas otočit. Možnost zahrát si extraligové zápasy jsou pro mě skvělé zkušenosti, a samozřejmě, i když mě takhle zkušení hráči jako například Sklenák nebo v minulém kole Havlát v některých situacích nachytají, tak je to pořád veliký rozdíl mezi dorosteneckou a mužskou soutěží. Takže jsem moc rád, že ty šance dostávám.“

 

Daniel Valo, trenér SKP Frýdek-Místek: „Dnešní zápas mě stál hodně sil a hodně nervů, přiznám se, že jsem očekával těžký zápas. Víme, v jaké pozici je Veselí, že to pro ně není ideální. I pro nás to po té dlouhé pauze stále ještě není dobré, máme herní výpadek. Očekával jsem těžké utkání, což se potvrdilo. Díky bohu jsme zvládli ten první poločas, kde jsme si dokázali vybudovat nějaký náskok, který jsme ve druhé půli udržovali – protože reakce Veselí přišla. Čekal jsem, že ta reakce přijde a varoval jsem kluky, že to přijde. Kluci z Veselí úžasně bojovali a je vidět, že i když se jim třeba nedařilo, dokázali bojovat a hodně nás ve druhé půlce potrápili. Jsem rád, že zápas Víťovi v bráně vyšel, pochytal hodě důležitých míčů – a dával nám hlavně v druhé půlce klid, kdy se Veselí nadechlo a trápilo nás, tak nás podržel dobrým zákrokem. Musíme si dohrát druhý poločas, protože jsme dali 11 gólů a spoustu zbytečných chyb – jsme samozřejmě na jednu stranu rádi, že jsme vyhráli, a prolomili smůlu po té pauze, a pevně věřím, že se nám bude dařit dál.“

Vít Pyško, brankář SKP Frýdek-Místek: „Pro nás velice těžké utkání, protože jsme byli v lehké krizi. Po té dlouhé pauze jsme nedokázali vyhrát ani jeden zápas – dvě prohry doma, remíza v Kopřivnici, ale domácí na tom byli úplně stejně jako my, takže to byl vlastně zápas „o všechno“ bych řekl. Buď se jedno družstvo chytí a vrátí se zpátky na vítěznou vlnu, anebo se to druhé bude bohužel ještě trochu trápit. Na otázku o křídlech – myslím si, že je v mladých veselských klucích určitě veliký potenciál. Vždy je to o tom, že buď má navrch gólman, když si dokáže střelce tam, kam potřebuje a pak už je to jednodušší, nebo se křídla prosadí. Kluci mají potenciál, jen potřebují získat trošku více zkušeností, pořádné tréninky a přesně takové zápasy jako byl ten dnešní.“

 

Více fotografií a momentek ze zápasu najdete na našem Facebooku.

Za fotografie děkujeme panu Martinu Duroňovi.

Pozvánky
07.12.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje (17. kolo Chance Extraligy)
Muži
17.12.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Mladší dorost
17.12.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Starší dorost
Partneři