13. kolo Extraligy: prohra v Maloměřicích

Sobotní utkání se našemu týmu nevydařilo. Soupeř trestal značné množství našich chyb a zápas tak vyzněl lépe pro domácí.


471.jpg

SHC Maloměřice Brno – TJ Sokol Nové Veselí  30:24 (18:12)

Do utkání lépe vstoupil domácí tým brněnského Majlontu, který dokázal efektivně gólově potrestat téměř každou chybu v obraně či technickou chybu našeho mužstva. Přestože naši hráči dokázali gólově reagovat, soupeř se v prvním poločase stále držel na rozdíl nejméně dvou branek. Konec prvního poločasu našemu mužstvu vůbec nevyšel. Během 2 minut a 20 vteřin potrestoval soupeř naše chyby sérií čtyř branek a a šel do vedení 18:11. V posledních vteřinách jsme již pouze korigovali poločasové skóre na 18:12.

Do druhého poločasu sice vstoupil prvním gólem náš tým, avšak obraz hry se bohužel příliš nezměnil. I přes korekci skóre jsme nedokázali soupeře dostat pod větší tlak a skóre ještě více stáhnout. Domácí tým si svůj náskok pohlídal a zvátězil ve své domácí hale 30:24.

Nejlepší střelci: Koubek 7, Hlipala 5, Kučera 4/1 – Kocich 6/3, Halíček 5, Melichar 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3. Vyloučení: 5:3. ČK: Drásal. Diváci: bez diváků.

 

 

Sestava: Studený, Šimovček - Kocich 6/3, Halíček 5, Melichar 4, Bartůněk F. 3,

Tomášek 2, Parolly 2, Krčál 1, Gregorovič 1, Štohanzl Mir., Ptáčník, Dodica, Dolejší, Timco, Zeman.

 

Pozápasové komentáře obou trenérů: 

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí:  „Dnešní zápas rozhodl první poločas – dostat 18 gólů za první poločas, hrát bezkontaktní obranu, z toho potom pramenící minimum zákroků v bráně, nedostali jsme se do protiútoku, do tempa. Tak se nedá hrát, obzvlášť v takovémto zápase, rozhodl první poločas. Potom jsme znervóznili, znejistěli. A druhá věc, Majlontu zahráli hráči, na kterých ten tým stojí. My takový zápas neurveme na hráčích jako je Tomášek, který hraje druhý extraligový zápas v životě, a nebo Halíček. Tady musí zabrat zkušenější borci, kterým prostě dnes mentálně ten zápas vůbec nevyšel, to je třeba si otevřeně přiznat. Rozhodla tedy určitě obranná hra a výkon individualit, který byl na straně Maloměřic u těch zkušenějších hráčů o dvě třídy lepší.

Máme sice mladý tým, ale ta spojková řada už zas tak mladá není a má toho hodně odehraného. Právě v takovýchto zápasech to ti kluci prostě musí sebrat na sebe, tady žádné alibi neobstojí, v tomto případě. Dostat 18 gólů za první poločas neexistuje, i kdybychom tu měli starší dorost, to je prostě hodně.

Čeká nás další náročný program, příští týden doma Frýdek, středeční zápas v Jičíně a dohrávka opět s Frýdkem. Je to hodně nahuštěné a teď se ukáže, jaký má tým charakter, a jaká je jeho vnitřní síla, protože teď to bude těžké. Musíme dál tvrdě pokračovat, nic jiného.“

 

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Jsem velmi rád za to, že se nám ten zápas podařil, protože jsme všichni cítili ten tlak a důležitost tohoto utkání. Cením si hlavně toho, že nám vyšel vstup do zápasu, hráli jsme bez ostychu, dravě na branku. Musím říct, že dnes to bylo hodně o získaných míčích v obraně. Ta obrana byla důsledná, byla agresivní. Tím jsme hlavně v prvním poločase trestali rychlými protiútoky chyby soupeře. To je přesně styl hry, který do sebe potřebujeme dostat. Vyzdvihl bych určitě výkon Lukáše Koubka, který měl spoustu získaných míčů, dobře odpracovanou obranu a v prvním poločase mu to sedělo též i v útoku. Dalším z velkých milníků ve druhém poločase byl Kuba Koňařík v bráně, který svými zákroky dal potřebnou jistotu v obraně. Jsem velice rád, jelikož jsou to první body, a my jsme potřebovali si dokázat, že na tu hru máme a ten výkon je výrazně lepší, než jsme předváděli doposud,“ 

 

Více fotografií a momentek ze zápasu najdete na našem Facebooku.

Za fotografie děkujeme panu Martinu Duroňovi.

Partneři