12. kolo Extraligy: domácí prohra

Středeční zápas nám vůbec nevyšel. Spoustu technických chyb a neproměněných šancí nás stojí lepší výsledek a dva body si tak odváží soupeř.

464.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice 18:25 (8:12)

Po dvojzápase v evropském poháru čekal naše mužstvo rychlý návrat do Extraligy. Ještě v neděli cestoval náš tým z kyperské Nikósie, hned ve středu jsme naskočili do domácího střetnutí 12. kola proti Lovosicím. Předehrávka se odehrála v netradičním odpoledním čase před kamerami České televize. Náš tým chtěl odčinit výkon z 1. extraligového kola v Lovosicích, kdy po dobrém prvním poločase nevyšla hráčům druhá půle.

Do utkání vstoupil náš tým úspěšnou trefou Kocicha a ujal se vedení. Následovalo několik neproměněných střel a technických chyb, které hostující hráče nakopli, a začali skóre postupně přelévat na svoji stranu. V 13. minutě tak svítilo na světelné tabuli skóre 2:6. Náš trenér reagoval oddechovým časem, který hráče Sokola povzbudil, a dokázali skóre korigovat na 5:7, a po dalších dobrých akcích také na 7:8 v 23. minutě. Druhý oddechový čas, který si vzal tentokrát hostující trenér, měl podobný efekt jako v prvním případě. Družstvo Lovosic dokázalo rovněž reagovat a odskočilo Veselí na rozdíl pěti branek. Domácí dokázali do poločasu už pouze korigovat na 8:12.

Hostující tým navázal na dobrý konec prvního poločasu a hned v úvodu toho druhého odskočil na rozdíl 8:14 po gólech nejlepšího střelce hostí v dnešním utkání Lukáše Malého a Jana Kupy. Skóre pro domácí korigoval Filip Bartůněk, který na levém křídle nahradil staršího bratra Luboše, který se zranil při víkendovém zápase na Kypru. Naši hráči se snažili zvrátit nepříznivý vývoj utkání, avšak zlepšit efektivitu v útoku se stále nedařilo. Během druhého poločasu si dokázali Lovosice vybudovat až sedmibrankový náskok, který už jsme nedokázali výrazně korigovat. I přes mírné snížení skóre, odskočili hostující Lovosice v posledních vteřinách opět do sedmibrankového rozdílu a odváží si tak z Vysočiny dva body.

Nejlepší střelci: Kocich 5/1, Halíček 3, Dodica 3 – Malý 6, Jonsson 3/2, Trkovský 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 6:4. Diváci: bez diváků.

 

Sestava: Studený, Šimovček - Kocich 5/1, Dodica 3, Halíček 3, Bartůněk F. 2, Halla 2,

Melichar 1, Dolejší 1, Ptáčník 1,Timco, Štohanzl Mir., Parolly, Gregorovič, Tomášek, Krčál.

 

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Upřímně musím říct, že jsme dnes odehráli náš nejhorší zápas v aktuální sezóně. Doslova den blbec. Velmi mě to mrzí. Takovým způsobem nemůžeme hrát domácí zápasy. Měli jsme to dobře rozehrané, měli jsme několik čistých šancí, kdy jsme mohli jít do komfortního náskoku. Okay, neproměnili jsme, ale pak to na nás padlo. I to se může stát, ale potom je třeba jít přes bojovnost, vyvolat konflikt, i za cenu, že to bude bolet. Ale jdeme bojovat za znak, co máme na hrudi, ale dnes jsme dali hlavy dolů, a už to nebylo o házené. Každý už vyhlížel, kdy bude konec toho trápení. Já se omlouvám lidem, kteří tento zápas sledovali. Já kdybych ho sledoval, tak v patnácté minutě druhého poločasu vypínám televizi. To jsem řekl i hráčům v kabině. Není prohra jako prohra. Tato prohra až takový smysl nemá, prostě jsme si nevěřili. My potřebuje konečně vítězství, které bude třeba po nepěkném výkonu, které bude třeba jenom o gól, abychom se znovu nastartovali. My se porážíme sami, tento soupeř nebyl lepší a už vůbec ne o tolik gólů. Pořád se opakují ty stejné věci, tři čtyři zahozené šance a potom padnou hlavy dolů a přestáváme si věřit, vzniká pasivita v útoku – jeden nabízí druhému, aby zakončil, takže to je ten problém. Brankáři nás celkem podrželi, chytali dobře. Zejména Adrián Šimovček nás podržel v druhém poločase, chytal výborně. V obraně problém nebyl, problém byl útok. Zkoušeli jsme hru bez brankáře, zkoušeli jsme různé varianty. Dnes to ale nebylo až tak o systému, bylo to o našem malém sebevědomí v momentech, kdy se nám přestalo dařit. Chyběla nám ta jiskra, kterou jsme měli od začátku sezóny. Pevně věřím, že to bude výjimka, která bude potvrzovat pravidlo.“

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: „My jsme samozřejmě spokojení s vítězstvím a  jsme rádi, že se nám povedlo navázat na zápas v Kopřivnici. Je to naše asi druhé vítězství po docela dlouhé době a jsem rád, že jsme potvrdili ten trend stoupající výkonosti, co se týká naší hry. Dneska jsme si myslím, že suprově fungovala obrana, vzadu to jistil Honza Hrdlička, který podal fantastický výkon. Trošku jsem kritický k útoku, protože tam jsme měli pasáže, kdy jsme hráli bez tlaku, a nebylo to úplně podle našich představ. Ale jsme rádi, že jsme to dotáhli do úspěšného konce.“

 

Více fotografií a momentek ze zápasu najdete na našem Facebooku.

Za fotografie děkujeme panu Martinu Duroňovi.

Partneři