Vyrážíme do Evropy

Tento víkend 20. a 21. listopadu 2020 čeká naše mužstvo dvojzápas 2. kola evropského poháru EHF Cup.


460.jpg

V úterý ráno se naši hráči společně s realizačním týmem vydali na povinné testování na Covid-19, které mohlo být potenciální překážkou na naší cestě v pohárové Evropě. Výsledky testů naštěstí dopadly negativně a kompletní tým může ve čtvrtek cestovat na víkendový dvojzápas na Kypr, kde se představí na horké půdě Famagusty. Obě utkání se vzhledem k aktuální situaci i na Kypru odehrají bez diváků. Fanoušci však o zápasy jediného českého zástupce v rámci 2. kola EHF Cupu nepřijdou. Páteční i sobotní utkání startují v 19:15 českého času (20:15 místního kyperského času) a bude možné je zdarma (po registraci) sledovat prostřednictvím EHF TV.

 

„Jsme velmi šťastní, že se nakonec budeme moci pohárových zápasů zúčastnit. Ještě ne tak dávno jsme byli už téměř smíření se skutečností, že pandemie bude překážkou naší účasti v letošní edici EHF Cupu,“ vyhlíží účast v 2. kole EHF Cupu hlavní trenér Peter Kostka.

Původně jsme chtěli odehrát dvojzápas v domácí ZDT Aréně, kvůli pandemické situaci v České republice jsme nakonec souhlasili s odehráním obou zápasů u kyperského soupeře. „A přestože nemůžeme ani jeden ze zápasů odehrát doma, před našimi úžasnými fanoušky, kterým jsme chtěli přinést zážitek v podobě přitažlivé mezinárodní konfrontace, uděláme maximum, abychom je nejen potěšili, ale zejména jim umožnili v této sezoně přece jen vidět na naší palubovce zahraničního soupeře,“ doufá v postup a možnost odehrát další kolo v domácím prostředí kouč Kostka.

„Podmínkou bude postoupit přes Famagustu. Ale pozor, zapomeňme na výlet k moři. Čeká nás nesmírně konsolidované a zkušené družstvo, které vyznává fyzickou házenou. Podle toho také vypadá skladba hráčského kádru, jehož jádro tvoří siloví hráči. Čeká nás náročná bitva. Musíme být připraveni, že domácí hráči nevypustí jediný souboj a na každý gól se nejen nadřeme, ale bude nás i bolet. Stejně tak je nezbytné se připravit na balkánský temperament. Hra bude často přerušena, diskuse s rozhodčími toho budou součástí. Nesmíme se nechat vyvést z tempa. A hlavně si potřebujeme zachovat chladnou hlavu,“ varuje náš kouč před podceněním soupeře.

Cestou k úspěchu podle něj bude: „trpělivá hra s využíváním na naše poměry hodně otevřeného obranného systému 6:0. A především kompaktní obrana. O osudu takových zápasů totiž vždy rozhoduje kvalita obranné hry. Jedno je jisté, domácí se nevzdají do poslední chvíle a pro nás bude důležitý každý gól.“

Na závěr hecuje trenér svůj tým i fanoušky: „chceme nejen postoupit, ale především důstojně reprezentovat českou házenou na mezinárodní scéně. Držte nám palce, jdeme bojovat!“

 

Program 2. kola EHF Cupu

20. 11. Sabbianco Anorthosis Famagusta    vs    TJ Sokol Nové Veselí    19:15 hod

21. 11. Sabbianco Anorthosis Famagusta    vs    TJ Sokol Nové Veselí    19:15 hod

Odkazy na sledování obou utkání zveřejníme na našem webu a sociálních sítích!

Držte nám palce i na dálku!

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři