Mladší dorost - TJ Sokol Nové Veselí - HC Zubří 29:28 (11:15)

V sobotu 14.4.2018 jsme na domácí palubovce přivítali velmi kvalitního soupeře ze Zubří.

Hodnocení: Vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Trápili jsme se v útoku a na obraně jsme měli velký problém ubránit střelce ze vzdálenosti 9. metrů. Soupeř na nás vyvíjel velký tlak a brzo si vypracoval čtyřbrankový náskok. Naši kluci se poprvé trefili až v sedmé minutě, bylo to do určité míry dáno také nervozitou, která na nás dolehla z tohoto vývoje utkání. V desáté minutě jsme prohrávali 2:8. Šest minut před koncem prvního poločasu se nám podařilo stáhnout gólové manko na dvě branky, ale to bylo bohužel vše. Zuberští si závěr prvního poločasu pohlídali a do kabin odcházeli se čtyřbrankovým vedením 11:15.
V poločasové pauze jsme se snažili kluky uklidnit, chtěli jsme, aby se vrátili ke své hře. Trpělivost a maximální koncentrace na utkání byla ta správná cesta, pokud jsme chtěli tento dramatický duel zvrátit ve svůj prospěch. Naše problémy se zakončováním a obranou pořád trvaly. Kluci hráli na hraně svých psychických sil, nepolevovali a to se nám začalo vyplácet. V šestnácté minutě jsme opět stáhli na rozdíl dvou branek. Potom přišla naše silná chvíle, síť za hostujícím brankářem jsme rozvlnili sedmkrát za sebou bez inkasovaného gólu, na čem měl velký podíl náš gólman, který byl dvakrát zasažen z křídla do obličeje. V osmnácté minutě jsme šli dokonce poprvé do vedení. Závěr tohoto dramatického sportovního duelu přinesl přítomným divákům napínavou podívanou. Ve dvacáté páté minutě svítil na ukazateli opět vyrovnaný stav 26:26. V poslední pětiminutovce jsme odskočili na rozdíl dvou branek a to se ukázalo jako klíčový moment. Bereme dva body za vítězství 29:28
Klukům chci poděkovat za přístup v tomto zápase. Kolektivním výkonem, srdíčkem a vzájemným povzbuzováním dokázali, že se dají otáčet i zdánlivě ztracené zápasy.
Lu2

V 19. kole nejvyšší soutěže mladšího dorostu zajíždíme do Liberce, kterému patří aktuálně 10. místo.

Sestava a branky: Vencálek, Novotný, Popela, Vlček D., Flajsar R., Flajsar J. 9, Chalupa, Parolly 7, Rubáč 1, Čermák 3, Gregorovič 4, Vlček J., Řepa, Erbes 5.
26.01.2019 17:00