10. kolo Extraligy: domácí remíza

Návrat po dlouhé pauze našemu mužstvu vyšel!! Rychlé tempo a dobré akce na obou stranách, týmový výkon a bojovnost našich hráčů znamená ve výsledku dělbu bodů a proti aktuálnímu lídrovi tabulky si zapisujeme bod!


456.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 24:24 (10:11)

Do Nového Veselí přijel lídr extraligové tabulky z Kopřivnice. Oslabené mužstvo hostů postrádající například Patrika Fulneka bylo přesto na Vysočině favoritem. Utkání, které se samozřejmě muselo bohužel uskutečnit bez diváků, se náš tým pokusil zpříjemnit všem fanouškům u jejich obrazovek. Online vysílání bylo doplněno živým komentářem dlouholetého veselského komentátora Luboše Bartůňka st. a bývalého hráče novoveselského A-týmu Jana Strejčka. 

Vstup do utkání se lépe povedl našim hráčům. Po sérii tří dobrých akcí a zákrocích v obraně šli novoveselští do vedení 3:0 po gólové sérii levého křídla Luboše Bartůňka. Kopřivnice se mírného náskoku nezalekla, reagovala dobrými akcemi a rázem bylo skóre 3:3. Naše mužstvo vstoupilo do zápasu s taktikou útoku 7:6, která byla podle slov našeho trenéra pro hráče nová a riskantní, ale nakonec se nám vyplatila. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané. Naši hráči nedokázali v rozmezí 10. a 16. minuty proměnit hned tři sedmimetrové hody. Kopřivnice se v této fázi dostala poprvé do vedení 7:6, ovšem naši hráči vyšší odskok hostům nedovolili. Naopak sami odskočili na skóre 9:7, který ovšem Kopřivnice znovu dokázala, i vinou našich dvou technických chyb a neproměněné akci, smazat a do poločasu šla s jednobrankovým vedením 11:10.

Na obou týmech byla samozřejmě znát delší herní pauza, na druhou stranu byla na všech účastnících vidět radost z návratu na palubovky. Druhý poločas navázal tempem, vyrovnanou hrou a emocemi na ten první. Náš tým střelecky táhli především pětigóloví střelci Melichar, Kocich a Bartůněk. Zlepšenou obranu podpořil velmi dobrými zákroky gólman Studený, který se sám zapsal do střelecké listiny, když trefil prázdnou branku a zvýšil skóre na 22:21. Kromě toho vychytal v poslední pětiminutovce dva sedmimetrové hody za důležitého stavu. Nejlepšího střelce kopřivnického mužstva Patrika Fulneka gólově v tomto zápase nahradili Bukovský, Petřík či Donoso. Utkání bylo nadále vyrovnané, což sebou přineslo také spoustu emocí. V posledních minutách zápasu obdržely oba týmy červenou kartu, domácí po faulu Martina Kocicha a hosté po třetím dvouminutovém trestu Filipa Hardta. Poslední gól přišel minutu před koncem, kdy dokázali hosté srovnat na 24:24, a utkání tak nakonec skončilo dělbou bodů. 

Nejlepší střelci: Melichar 5, Kocich 5, Bartůněk 5 – Bukovský 4, Brito Benítez 3, Petřík 3/3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/0 – 5/3. Vyloučení: 4:5. ČK: Kocich – Hardt. Diváci: bez diváků.

 

Sestava: Studený 1, Šimovček - Melichar 5, Kocich 5, Bartůněk 5, Dodica 3, Gregorovič 2, Halíček 1,

Ptáčník 1, Krčál 1, Rubáč, Štohanzl Mir., Halla, Parolly, Dolejší, Zeman.

 

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Pokud by nám před zápasem někdo řekl, že získáme proti aktuálnímu lídrovi extraligy bod, určitě bychom ho brali. Po průběhu zápasu je to však trošku škoda – hlavně závěru utkání, kdy jsme měli k dispozici přesilovou hru a mohli soupeře definitivně zlomit. Namísto toho jsme Kopřivnice nabídli poslední útok zápasu. Chválabohu se neopakovala situace z domácího duelu proti Jičínu a my jsme uhráli alespoň bod. Bod, který má pro nás cenu vítězství. Bod, který jsme potřebovali, a je jasným důkazem, že jdeme po správné cestě. V útoku jsme byli připraveni na osobní obranu Martina Kocich. Hra 7: 6 byla riskem, ale kdo nic neriskuje, nic nemá. Na to, že jsme se tomuto specifickému útočnému systému věnovali necelý týden, tak ho kluci zvládli bravurně. Na hráčích jsem viděl obavy ze hry bez brankáře, na tento taktický koncept ve Veselí nebyli zvyklí, ale já jsem tomuto systému věřil. Máme totiž skvělé pivoty, na kterých tato hra stojí, skvělého Kocich a střelce z dálky. Nejvíce mě však těší atmosféra v týmu. Je zdravá, vztahy jsou čisté a tréninky jsou zejména zábavou. Do dalších dní je důležité pracovat stejně tvrdě a precizně. Sport je spravedlivý a určitě nám to vrátí."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Po dlouhé měsíční pauze bylo vidět, že jsme absolutně nebyli rozehraní. Navíc jsme přišli o šest hráčů díky testování a nejvíc nám chyběl Patrik Fulnek, který je rozdílový hráč ve hře jeden na jednoho. To nám dnes chybělo, protože Veselí nás prakticky nepřekvapilo tím, co hrálo. Bránili, co jsme čekali, na šestce, pasivně. A my jsme nebyli schopní se prosazovat jeden na jednoho. Mrzí nás to, protože si myslím, že je to ztráta bodu, aniž bych se chtěl povyšovat. Ale myslím, že za normálních okolností, kdy by byl náš manšaft plný a vyhecovaný, tak si myslím, že bychom ten zápas zvládli. Ale to je jedno, to je jen polemika, na to se nechci vymlouvat. Myslím, že jsme neodvedli kvalitní výkon, a nebyla tam adekvátní bojovnost, takže mě mrzí ztráta bodu.“

 

Pozvánky
07.12.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - Talent tým Plzeňského kraje (17. kolo Chance Extraligy)
Muži
17.12.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Mladší dorost
17.12.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Starší dorost
Partneři