Extraliga je zpět!

Nejvyšší házenkářské soutěži, STRABAG Rail Extralize, byla v pátek 13. listopadu udělena výjimka k restartu soutěže!


453.jpg

Dnes, v pátek 13. listopadu, byla konečně oficiálně potvrzena výjimka pro nejvyšší házenkářskou soutěž! Máme velkou radost a doufáme, že se odteď uvidíme častěji! Všechny kluby samozřejmě musí dodržovat veškeré podmínky, jednou z nich je rovněž PCR testování hráčů a realizačního týmu na případný výskyt Covid-19. Náš tým podstoupil testy dnes ráno a všichni doufáme, že přineseme dobré zprávy.

Rozhodnutí přišlo až v pátek, i když už o víkendu soutěže odstartují. Zástupci vedení soutěží ČSH spolu s týmy intenzivně po celý týden pracovali na přípravách, kluby především musely zorganizovat a podstoupit testování PCR testy na Covid-19. A všichni napjatě vyhlíželi finální rozhodnutí o výjimce.

„Jednání probíhala rychle i pomalu, jak se to vezme. S ostatními svazy - volejbalem, basketbalem a florbalem - jsme se velmi rychle shodli na společném postupu, dokonce jsme dali dohromady společné podmínky pro sehrání soutěžních utkáních. Výjimku jsme ale dostali za pět minut dvanáct. Od začátku jsem věřil, že výjimku dostaneme. Většina našeho návrhu podmínek byla přijata a to, co nakonec bylo jinak, není nic, co by nám zkazilo radost z možnosti hrát,“ okomentoval průběh jednání s Národní sportovní agenturou, dalšími sportovními svazy i zástupci ministerstva prezident ČSH Jaroslav Chvalný.

Více o restartu soutěže najdete na svazovém webu: https://bit.ly/3pqGk9C

 

Co na návrat do zápasového kolotoče říká před zítřejším utkáním s Kopřivnicí náš hlavní trenér Peter Kostka?

"Po další dlouhé pauze konečně přišel týden, který bude zakončen ligovým utkáním. Nejistota, zda se bude hrát již tento víkend, byla sice nepříjemná, ale nijak zásadně neovlivnila přípravu našeho týmu na extraligový duel. My si totiž stále jdeme svou cestou a vzhledem k věkovému rozložení týmu stále upřednostňujeme tréninky na rozvoj individuálních činností. To ale samozřejmě neznamená, že nejsme na soupeře připraveni. No hlavně se všichni na tento zápas neskutečně těšíme.
Do zápasu půjdeme s cílem překvapit. Proti lídrovi aktuální tabulky nemáme co ztratit. Konfrontace to bude jistě zajímavá, protože se setká tým zkušených hráčů, doplněných o několik kvalitních legionářů, s mladou veselskou krví. No zkušenosti samy o sobě či známá jména ještě nikdy zápas automaticky v kolektivních sportech nevyhrály. Naopak, důraz, nasazení a týmový duch jsou rozhodující determinanty, které častokrát hravě dokáží vykompenzovat nepřítomným zkušenosti. Držte nám palce i na dálku!“

 

Na palubovku ZDT Arény zavítá v sobotu 14. listopadu aktuální lídr extraligové soutěže tým KH ISMM Kopřivnice!

Zápas můžete sledovat online na webu TVCOM, kde se budeme snažit naše přenosy zatraktivnit!

Přímý odkaz bude jako vždy zveřejněn na webu a Facebooku. Držte nám palce!

Partneři