Aktuální komentář hlavního trenéra

„Všichni jsme nadšení za návrat k tréninku a doufáme, že se brzy rozjede i soutěž,“ říká trenér našeho mužstva Peter Kostka


450.jpg

„S velkou úlevou a s ještě větším nadšením jsme přijali zprávu o znovuotevření vnitřních sportovišť. Téměř měsíční uzavření sportovní haly, s celým zázemím, posilovnou a regenerací, pro nás přišlo v nejméně vhodném období. Totiž, krátce před přerušením tréninkového procesu byl náš tým v dlouhé karanténě, takže na spočítání počtu herních tréninků za poslední dva měsíce nám postačí prsty jedné ruky,“ vypočítává komplikace posledních týdnů náš hlavní trenér Peter Kostka.

Zejména proto, že náš tým má ve svých řadách hodně mladých hráčů, kteří se zapracovávají do kádru A-týmu, a situace je pro ně dle trenérových slov ještě složitější: „tyto výpadky jsou dozajista obrovským problémem pro každého sportovce, ale u mladých hráčů, potřebujících pravidelně a tvrdě trénovat, jsou tyto "časové ztráty" ještě zásadnější. Přece jen, právě teď jsou ve věku systematického tréninku, zaměřeného na osvojování správných návyků, rozšiřování repertoáru individuálních činností a hledání optimální cesty k nevyhnutelnému profesionalismu.“

Absenci herních tréninků v hale se našim hráčům samozřejmě snažili alespoň nějak nahradit. Ať už individuálními plány či venkovními výběhy, poté co se sportovci mohli vrátit ke společným tréninkům alespoň venku. I to má ovšem svá úskalí, obzvlášť v podzimních měsících na Vysočině. „Sportovní "lockdown" jsme využili na dobití baterií. Hráči měli nejednou běhání a posilování plné zuby, ale vše odmakali statečně. Přece jen, na Vysočinu přichází zima a chlad mnohem dříve (úsměv). Tréninky jsme častokrát končili při světlech pouličních lamp a pořádně promoknutí. No jak se říká, co Tě nezabije, to Tě posílí a nás toto náročné období mentálně neuvěřitelně posunulo. Z týmu cítím silnou emoci a správného kolektivního ducha,“ pochvaluje si kouč navzdory všem překážkám dobrou atmosféru v týmu.

Venkovní tréninky či individuální příprava byly ale samozřejmě ze sportovního i mentálního hlediska nezbytné: „od pondělí do středy jsme trénovali dvoufázově. Vždy ráno byl silový trénink a večer trénink běžecký. Ve středu večer šli kluci domů s tím, že dostali individuální plán. Opět jsme se ve Veselí na tréninku setkali minulou neděli večer a zahájili další "outdoor" mikrocyklus. Náročnost tréninků nebyla naší „buzerací“, naopak odpovědností za zdraví hráčů, kteří potřebují být při návratu na palubovky a do nahuštěného zápasového programu kvalitně připraveni, protože riziko zranění bude velké.“

Povolení návratu do vnitřních prostor tedy všichni vítáme všemi deseti a herní výpadek samozřejmě budeme chtít, stejně jako ostatní týmy, dohnat. „Středeční návrat do standardního herního tréninku byl balzámem na házenkářskou duši. Byla radost vidět, jak klukům chutná míč. Samozřejmě, zátěž dávkujeme postupně a více se věnujeme individuální technice a nácviku. Ve čtvrtek jsme tým rozdělili na tři skupiny podle hráčských pozic a každá skupina absolvovala speciální hodinový trénink. V pátek jsme trénovali dvakrát. Dopoledne jsme měli trénink zaměřený na obranné činnosti, večer jsme si proti sobě na tréninku zahráli. Je jasné, že dlouhý výpadek je vidět. Hráči ztratili jistotu, ruce nejsou vyházené, načasování náběhů je nepřesné, nohy ještě nejdou, jak si představujeme. Je to však logické. Každým dalším tréninkem jsme a budeme na tom lépe, navíc při takovém nasazení, jaké předvedli chlapci na trénincích, možná ještě dříve než jsme doufali,“ sledoval s nadšením svůj tým zpět na palubovce trenér Kostka.

Stejně jako fanoušci doufá mužstvo, že návrat k Extralize bude možný už příští víkend: „v neděli se opět sejdeme a začínáme další tréninkový týden, který, pevně věříme, vyvrcholí domácím ligovým zápasem proti Kopřivnici v sobotu večer.“

Momentka z domácího extraligového utkání, říjen 2020.

Fotografie: Martin Duroň

 

O všech aktuálních zprávách a novinkách vás samozřejmě budeme informovat. Děkujeme vám za podporu v této náročné době! 

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři