Rozhovor se Stanislavem Krčálem

Série rozhovorů s členy našeho oddílu: „S klukama si společně zažijeme hodně legrace, ale i těžkých chvil, když se třeba nedaří,“ říká v aktuálním rozhovoru člen našeho oddílu a technický vedoucí našeho A-týmu Stanislav Krčál.


449.jpg

V dnešním rozhovoru pokračujeme v naší sérii rozhovorů s hráči a členy týmu našeho mužstva. Na rozhovor s Jiřím Gregorovičem, který si rovněž můžete přečíst na našem webu, stejně jako všechny předchozí, navazujeme aktuálním rozhovorem s odpovědným vedoucím našeho mužstva. V desáté části naší série přinášíme dojmy z aktuální sezóny a medailonek Stanislava Krčála.

 

Tradiční otázka na úvod našich rozhovorů – proč házená? Kdy jste se s ní poprvé setkal a co se Vám na ní líbí?

„Proč házená? Mám tento sport rád už od mala, kdy jsem sám jako žák hrál za Modetu Jihlava. Je to skvělý sport plný emocí a rychlých akcí, navíc bojuje celý kolektiv.“

 

Kdy jste se poprvé „setkal“ s novoveselskou házenou?

„Novoveselskou házenou mám v povědomí už roky. Coby žák jsem proti nim vlastně sám hrál (smích).“

 

Syn je hráčem veselského klubu již od dětství. Byl součástí dorosteneckých výběrů, které zažily spoustu úspěchů. Vedli jste ho k tomuto sportu vy jako rodiče?  

„Syn Vojta hraje házenou od třinácti let. Jako žáček paradoxně hrával fotbal, nastupoval jako brankář za FC Hamry nad Sázavou. Kluci měli v té době výborné výsledky, ale časy se mění a se ženou jsme ho přivedli do Nového Veselí. I zpětně si myslíme, že to bylo opravdu dobré rozhodnutí.“

 

Vojtěch Krčál prošel mládežnickými kategoriemi. Nyní nastupuje na pozici pivota v A-týmu.

 

Kromě házené, čemu se věnujete? Co rád děláte ve volném čase?

„Volného času mám opravdu málo. Zaměstnání a házená mi vlastně zaberou většinu času každého dne. A když k tomu přidám ještě práci kolem domu, není asi co dodat. Ale je pravda, že když je čas, rád se projedu na kole.“

 

Jak jste se dostal k pozici vedoucího týmu, jak dlouho jste již součástí klubu?

„Díky tomu, že jsme s manželkou trávili na zápasech a akcích společných s házenou spoustu času ve Veselí, tak jsem byl osloven vedením házené, jestli bych jim nechtěl pomoci jako technický vedoucí. Začínal jsem v roce 2014 u mladšího dorostu a přes kategorii staršího dorostu jsem postupně došel až k mužské kategorii, zhruba v roce 2017.“

Stanislav Krčál (zcela vlevo) jako vedoucí týmu starších dorostenců,

Mistři ČR a vítězové Československého poháru v sezoně 2014/2015.

 

Jako odpovědný vedoucí našeho mužstva, můžete prozradit nějaké „perličky“, které jste společně s hráči zažili? Byl někdy nebo je v kádru nějaký hráč, který byl „náročnější“ než ostatní?

„Perliček je opravdu mnoho. Zažijeme společně hodně legrace, ale i těžkých chvil, když se například nedaří. A pokud jde o hráče, kteří jsou řekněme náročnější, když se zamyslím, vždy to asi byli zahraniční kluci. Měli větší požadavky než „naši kluci“.“

 

Na lavičce jste zažil spoustu napínavých zápasů a momentů. Necháte se strhnout emocemi, jako byste byl mezi fanoušky v publiku?

„To ano, hra mě naprosto pohltí. A potom někdy padne i ta žlutá karta (úsměv).“

 

Jaký zážitek v dosavadní „kariéře“ s A-týmem je pro Vás nejsilnější? Je nějaká vzpomínka (zážitek), který si hned vybavíte, kterého si ceníte více?

 „Nejsilnější vzpomínka je asi na semifinálové utkání Českého poháru proti Plzni v minulé sezóně. Atmosféra a průběh utkání byly strhující, podařilo se nám otočit nepříznivý vývoj a postoupit tak do finále. To se bohužel neodehrálo, i tak na to samozřejmě velmi rád vzpomínám. Když zmíním také jednu perličku, která se mi v této souvislosti vybaví, je to strkanice, která se strhla v jednom z přípravných zápasů, které jsme sehráli v létě na Slovensku, z čehož byly nakonec dvě červené karty (úsměv).“

 

Jak na Vás současný tým působí, jaká je atmosféra, i vzhledem k neustálému přerušování aktuální sezóny?

„Doba je opravdu špatná. Kluci potřebují trénovat, být v kontaktu. Ale to je problém i v ostatních klubech, a samozřejmě nejen ve sportovním prostředí. Ale myslím, že atmosféra v mužstvu je dobrá. Musíme tuto těžkou dobu přečkat a doufat, že se zase soutěž rozběhne a nebude už přerušována. Všichni se snažíme myslet pozitivně.“

 

V listopadu by mělo naše mužstvo sehrát druhé kolo evropského poháru proti kyperskému soupeři. Kvůli opatřením nebylo dlouho možné trénovat ve vnitřních prostorách. Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že by se sportovci konečně mohli vrátit k tréninku. Věříte, že se bude moci dvojutkání odehrát?

„Zápasy s Kyprem asi proběhnou. Musíme se soustředit a snažit se podat, co nejlepší výkon. Individuální tréninky udržely kluky v kondici. Bylo by hezké i kvůli našim fanouškům, kdyby se nám na Kypru podařilo sehrát vyrovnané zápasy.“

 

Na závěr – máte nějaká očekávání či přání do aktuální sezóny 2020/21?

„V letošní sezóně bych si opravdu ze srdce přál, abychom tuto těžkou dobu všichni přečkali ve zdraví. Tým máme mladý a víme, že se kluci budou snažit hrát dobré zápasy. Proto bych jim a vlastně i sobě a fanouškům chtěl popřát, aby tato sezóna i přes veškeré okolnosti byla dobrá a kvalitní. A hlavně bez zranění!“

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři