6. kolo Extraligy: domácí prohra

Dnešní zápas nám bohužel nevyšel, soupeř si dobrou taktikou vybudoval náskok, na který se nám dlouho nedařilo reagovat. Naše chyby a neproměněné šance bohužel dokázal soupeř potrestat a na naší půdě zvítězit.


444.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Cement Hranice 22:26 (10:14)

     Do zápasu 6. extraligového kola vstoupil před prázdnou novoveselskou tribunou lépe hostující tým Hranic, který držel po první pětiminutovce vedení 3:1. Hranice vsadily na neobvyklou taktiku hned od začátku zápasu, kdy ze hry osobní obranou zcela vyblokovali naši střední spojku Martina Kocicha. Naši hráči se snažili na tuto alternativu reagovat, avšak v útoku přicházely nepřesnosti a neproměněné šance. V útoku Hranic přicházely typické zdlouhavé rozehrávky, kterým se naše obrana marně snažila vzdorovat. V 17. minutě odskočili hosté už na pět branek, což nedokázal náš tým výrazněji korigovat a Hranice tak odcházeli do kabin s vedením 14:10.

     Stejně jako v úterním domácím zápase dokázal jako první skórovat náš tým, avšak i následující minuty se pro nás nesly v podobném duchu jako v minulém zápase. Naše chyby, které hraničtí dokázali gólově potrestat, znamenaly vedení hostů už 19:12 v 38. minutě. Po našem oddechovém čase snížil z pravého křídla Robert Halíček, který si v domácím dresu připsal ve svém teprve čtvrtém extraligovém zápase 4 branky. Hranice neustoupily od taktiky osobní obrany Martina Kocicha, který byl přesto nejlepším střelcem, k čemuž přispěly také 4 proměněné sedmimetrové hody. Naši hráči se snažili zvrátit stav utkání, avšak hra se neustále kouskovala a protahovala, což nám k návratu do zápasu nepomáhalo. Pět minut před koncem se našim hráčům sice podařilo stáhnout skóre zápasu na rozdíl čtyř branek, hosté si však náskok uhlídali a po výhře 26:22 berou v šestém kole dva body.  

Nejlepší střelci: Kocich 6/4, Dodica, Halíček a Ptáčník po 4 – Zbránek a Fulneček po 5, Magrla 4/1. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/1. Vyloučení: 6:7. Diváci: bez diváků.

Sestava: Studený, Šimovček - Rubáč 1, Dodica 4, Kocich 6/4, Ptáčník 4, Štohanzl Mir. 1, Halíček 4, Melichar 2,

Parolly, Halla, Gregorovič, Dolejší, Timco, Krčál, Bassomben.

 

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Dnešní zápas nerozhodl první poločas a vstup do něj. Ale rozhodly situace, které nastaly už před zápasem. Možná jsme měli pocit, že se nám nemůže nic stát a Hranice se porazí sami. Ale, pardon za výraz, doslova a do písmene nás „přechcali“. Ukázalo se, jak je tým odkázaný na Martina Kocicha. Tím, že ho odstavili od začátku na osobní obranu. S touto alternativou jsem počítal, každý trenér, stejně jako je zkušený pan Hudeček, si nastuduje naši hru a vidí, že to stojí na střední spojce. Ale proti Hranicím při takto konstituovaném týmu jaký máme, nám hra pět na pět musí vyhovovat. Musíme hrát s dvojičkou dva na dva a využívat volné prostory, ale bohužel byl tam víc alibismus, byl tam strach vzít to na sebe, radši tam byla přihrávka než napadání volného prostoru a nejistota. Jistěže to pramení i z určitých nezkušeností, ale na druhou stranu toto jsou zápasy, kdy musíme ukázat, že se chceme o tu šanci pobít. Velkou roli hrál alibismus a herní nedisciplinovanost, kdy jsme nedodrželi, co jsme si řekli, že hrát budeme. To, že se hraje před prázdnými tribunami, samozřejmě rovněž domácím týmům nepomáhá. Sám jsem v minulých letech zažil Extraligu ve Veselí jako divák a fanoušci jsou zde prostě tím pomyslným hráčem navíc. Ta energie, kterou dokáže veselské publikum hráčům v důležitých momentech dodat, neskučně chybí. Bohužel se s tím musíme srovnat, ale není to jednoduché.“

Jaroslav Hudeček, trenér TJ Cement Hranice: „Samozřejmě jsme spokojení, protože potřebujeme body jako sůl. A potřebujeme je vozit také z venkovních hřišť. Náš výkon, který jsme předvedli v Jičíně, kdy jsme opravdu nehráli dobře, tak jsme hlavně hráče motivovali k tomu, že ve Veselí také dá vyhrát. Jičín tady také vyhrál, o branku. Mrzí mě akorát jedna věc, že jsme v závěrečné fázi, kdy jsme mohli to vítězství potvrdit ještě výraznějším rozdílem, tak jsme promrhali tu šanci a neproměnili jsme snad pět nebo šest náskoků a domácí se v podstatě vraceli do hry. Naštěstí také zakončovali vedle nebo uspěchanou střelbou, takže si myslím, že to bylo utkání velice pěkné. My jsme zvolili taktiku na Kocicha osobně po celou dobu zápasu, čímž jsme ho otrávili. Už jsem s ním mluvil a omlouval jsem se mu, ale myslím si, že to byla jedna z cest k vítězství. On je opravdu mozek a motor domácího družstva. My jsme mu, jak se říká, odřezali tu hlavu, a hráči se potom trošku trápili. Myslím, že to vedení po celou dobu zápasu ukázalo, že jsme tady vyhráli zcela zaslouženě. Musím chlapcům poděkovat za předvedený výkon.“

Partneři