4. kolo Extraligy: těsná domácí prohra

Opět jsme bohužel nedokázali navázat na dobrý první poločas. Soupeř z Jičína využil náš gólový výpadek v úvodu druhého poločasu, dotáhl skóre a v závěru byl šťastnější gólem v posledních vteřinách.


439.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – HBC Ronal Jičín 24:25 (14:10)

     Odložený zápas 4. kola STRABAG Rail Extraligy se nesl v duchu zvláštní atmosféry prázdné novoveselské haly, která je typická svou skvělou atmosférou. Domácí hráče čekalo utkání po dlouhé pauze způsobené karanténou. Jako první skóroval v utkání soupeř z Jičína. Naši hráči však našli odpověď a dobrou hrou se dostali do vedení 3:1. V 6. minutě navíc vychytal náš brankář Šimovček sedmimetrový hod, což celý tým povzbudilo a šli do vedení 6:1, které drželi až do 17. minuty. Hostující hráči dokázali po oddechovém čase reagovat a skóre korigovat. Přesto vyzněl první poločas lépe pro náš tým a do kabin se šlo za stavu 14:10.

     V druhém poločase sice jako první skóroval náš tým po akci Štohanzla, avšak vstup do druhé třicetiminutovky se našemu týmu vůbec nepovedl. Technické chyby a neproměněné šance domácích nabudili hostující hráče, kteří dokázali během prvních deseti minut druhého poločasu otočit skóre z nepříznivých 10:15 až na 16:15. Ve 43. minutě byla hra přerušena kvůli zranění hlavy našeho hráče, který už bohužel pro nás nemohl ve hře pokračovat. V následujících minutách se skóre neustále přelévalo, ani jeden tým nebyl schopen odskočit na rozdíl více než jedné branky. Šest vteřin před koncem zápasu svítilo na světelné tabuli skóre 24:24, poté však využil poslední šanci hostů v přesilové hře Ondřej Šulc. Šťastnějším týmem byl nakonec Jičín, který si z Vysočiny odvezl dva body.  

Nejlepší střelci: Ptáčník 6, Kocich 4/1, Melichar, Dodica a Bassomben po 3 – Thorovský 6, Kastner 5/1, Dolejší a Šulc po 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: bez diváků.

 

Sestava: Šimovček, Studený - Halíček, Dodica 3, Kocich 4/1, Štohanzl Mir. 2, Ptáčník 6, Timco, Melichar 3, Halla, Parolly, Gregorovič 1, Bassomben 3, Rubáč 2, Dolejší, Pazour.

 

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Házená nám dnes ukázala odvrácenou tvář. Je frustrující ztratit zápas v posledních sekundách, když vyhráváte v celém jeho průběhu a jste herně lepší. Bohužel doplácíme na nevyrovnanost výkonů. Progres v naší hře je sice zřejmý, ale stále si v zápase vybereme hluchou pasáž, ve které namísto definitivního zlomení soupeře přijdou lehčí ztráty míčů a netaktické zakončení postupného útoku. O naší prohře však nerozhodlo pouze pět úvodních minut druhého poločasu, ve kterých jsme promrhali pětigólový náskok, ale zejména neschopnost ubránit soupeřova křídla, ačkoli jsme byli na tento způsob hry Jičína připraveni. Nebudu však kamenovat naše křídla, jsou to mladí kluci, věkem ještě dorostenci, kteří ještě nikdy nezažili takto vyrovnaný extraligový duel. Zkušenosti, které každým zápasem nabírají, určitě v dohledné době zúročí ve prospěch celého týmu. Přesto jsme měli v závěru utkání vše ve vlastních rukou. Avšak namísto využití přesilové hry v čase necelých dvou minut před závěrečným hvizdem, jsme špatným vyřešením jasné herní situace umožnili hostům klidně si připravit poslední útok, který zkušený Šulc pár vteřin před koncem zápasu využil a rozhodl. Nám nezbývá nic jiného než dát hlavy nahoru, poučit se z chyb do takové míry, aby se jich v nejbližších zápasech vyskytlo zase o něco méně, a zejména nesejít ze stanovené cesty, která nebude jednoduchá, ale my jí stále věříme a věřit budeme."

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Samozřejmě dle koncovky jsme šťastní, že jsme ve Veselí získali dva body, které podle vývoje prvního poločasu určitě nebylo lehké tady vytěžit. Na jednu stranu určitě klobouk dolů před domácími hráči a týmem Veselí, že po takové pauze a nepříjemném onemocnění se dokázali takhle připravit na zápas. Dost jsme jim to v prvním poločase ulehčili, ze začátku jsme nedali asi pět jasných šancí a Veselí nás potrestalo. Díky tomu byla naše obrana málo agresivní, ale před druhým poločasem jsme si v šatně řekli, že musíme zvýšit agresivitu v obraně. Proměnit šance, které si vytváříme, a být trpěliví, hrát až do konce zápasu. Koncovku jsme pak převedli do naší přesilovky a jsem rád, že náš kapitán to vzal na sebe a rozhodl. Samozřejmě musím uznat dobrý výkon Veselí. Spravedlivě by si asi tu remízu zasloužili, ale jak říkám, je to sport a my jsme rádi, že si odvážíme dva body.“

Pozvánky
02.10.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - TJ Dukla Praha
Mladší dorost
02.10.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - TJ Dukla Praha
Starší dorost
05.10.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice (7. kolo Chance Extraligy)
Muži
23.10.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - Sokol Telnice
Mladší dorost
23.10.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - Handball Club Zlín
Starší dorost
29.10.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí B - Jiskra Havlíčkův Brod (muži B)
Muži
Partneři