Rozhovor s Adriánem Šimovčekem

Série rozhovorů s členy našeho oddílu: "Všichni už se po dlouhé pauze konečně těšíme na zápas," říká v aktuálním rozhovoru zástupce našeho brankářského tria Adrián Šimovček.


437.jpg

Nejnovější rozhovor ze série rozhovorů s členy A-týmu se o své házenkářské začátky, dojmy a pocity z aktuální sezóny, která je výrazným způsobem ovlivněna pandemií a souvisejícími nařízeními, podělil Adrián Šimovček. Brankář, který v novoveselském dresu působí téměř 10 let už od týmu mladších dorostenců, kam přestoupil z týmu slovenských Malacek, se s námi v sedmé části série rozhovorů podělil také o svá očekávání před úterním domácím zápasem proti Jičínu, které bude pro naše mužstvo prvním zápasem po třech týdnech. 

 

Na úvod návrat k Vašim začátkům – kdy jste začal hrát házenou a co se Vám na tomto sportu líbí?

„Házenou jsem poprvé vyzkoušel na základní škole, hrát jsem začal ve svých 12 letech. Na házené se mi líbí, že je hodně kolektivní sport, plný rychlých akcí nahoru a člověk se u toho rozhodně nenudí.“

 

Už od házenkářských začátků jste se postavil do branky?

 „Ze začátku jsem chvíli hrával na spojce. Pak nám jednou bohužel vypadli gólmani, neměli jsme koho postavit do brány a hrozilo, že bychom nemohli hrát. Nikdo si do brány stoupnout nechtěl, každý se bál. Tak jsem to vzal na sebe a doteď mi to vydrželo (smích).“

 

Pocházíte ze slovenských Malacek, kde jste s házenou začínal. Pamatujete si, kdy jste poprvé navštívil a hrál v Novém Veselí?

 „Jednou přijelo Nové Veselí k nám do Malacek na turnaj, kde se mi hodně dařilo. Trenér mě oslovil, že má Veselí zájem, abych za ně hrál. Absolvoval jsem s týmem letní soustředění v Beskydech a nastupoval za mladší dorost.“

 

S týmem starších dorostenců oslavil Adrián Šimovček (vlevo) titul Mistrů České republiky

a následně také vítězství na Československém poháru, sezóna 2014/15. 

 

Jaké pro Vás bylo přestoupit do Nového Veselí, nového prostředí daleko od domova?

 „Čekal jsem, že to bude těžké, ale naštěstí jsem si dobře sednul a rozuměl si s lidmi, jak v házené tak mimo ni. Prostředí bylo a je skvělé, v házené byla skvělá parta lidí, která trvá doteď. Znát byla určitě velká změna v trénincích. Ve Veselí je hodně velká kvalita přístupu a práce, což mi pomohlo dostat se i do reprezentačních nominací (slovenské juniorské reprezentace).“

 

Od té doby vlastně žijete a pracujete na Vysočině. V mužstvu patříte mezi hráče, kteří mají kromě házené své civilní zaměstnání. Jak náročný je režim dvou „zaměstnání“?

„Je to samozřejmě trochu náročné. Každodenní rutina od půl 6 ráno do 2 nebo 3 hodin odpoledne v práci, chvilka volno a další dvě – tři hodiny potom trénink. Už je to ale nějaký ten rok, člověk si zvykne.“

 

Zatím jste bohužel stihli kvůli koronaviru a nařízené karanténě ve Vašem týmu odehrát pouhé dva zápasy. Jak hodnotíte vstup vašeho týmu do nové sezóny?

„Vstup do sezóny hodnotím dobře. Na kontě máme jednu výhru, jednu prohru. Stále jsme vlastně na úplném začátku soutěže, takže na hodnocení je ještě čas. Doufám, že se nám další větší komplikace vyhnout a budeme moci hrát.“

 

Některé týmy stihly odehrát už pět kol, z těchto zápasů vzešlo několik nečekaných výsledků. Překvapily Vás dosavadní výsledky? Jaká jsou Vaše očekávání v aktuálním ročníku Extraligy?

„Soutěž je v aktuálním ročníku hodně vyrovnaná. Víme, že některé týmy posílily více než jiné, takže mě výsledky ani moc nepřekvapily. Pokud jde o náš cíl, je jím rozhodně dostat se do playoff, a pak se pokusit o co nejlepší výsledek.“

 

Momentka ze zápasu v brněnských Maloměřicích, sezóna 2019/2020.

 

V úterý vás čeká druhé domácí extraligové utkání, které je zároveň teprve třetím utkáním sezóny. Stejně jako Lovosicím či Dukle se ani vašemu týmu nevyhnula „koronavirová pauza“. Jaký byl návrat k tréninkům po tomto nepříjemném výpadku?

„Těšil jsem se, že můžeme po té „pauze“ opět začít trénovat. Sice jsme dostali individuální plány na doma, ale to samozřejmě není ideální. Nemohli jsme absolvovat herní tréninky a pochopitelně vypadli ze zápasového rytmu. Pro hráče, co měli příznaky, byl návrat samozřejmě náročnější, což ovlivnilo i strukturu tréninků. Teď už se všichni konečně těšíme na zápas, i když bude bohužel bez diváků.“

 

Jak se připravujete na utkání proti Jičínu, jaká jsou Vaše očekávání před zápasem, který bude navíc po nejnovějších opatřeních bohužel bez diváků?

„Na úterní zápas se připravujeme hodně poctivě, jako na každý zápas. Jsou to pro nás hodně důležité body a budeme bojovat, aby zůstaly oba na domácí půdě. Atmosféra v týmu je skvělá, všichni už si po třech týdnech touží zahrát soutěžní zápas. Bohužel se tedy bude hrát bez diváků, sám jsem zvědavý, jaké to bude. Doufám, že nám budou fanoušci držet palce i takto netradičně a pustí si online přenos na TVCOM, protože i takto na dálku budeme jejich podporu potřebovat!“

 

Dohrávka odloženého zápasu 4. kola STRABAG Rail Extraligy čeká naše mužstvo už zítra v úterý 6. října!

Zápas proti Jičínu se vzhledem k aktuálním nařízením bohužel odehraje bez diváků, avšak 

fanouškům bude samozřejmě k dispozici online vysílání na internetové televizi TVCOM!

 Nenechte si ujít návrat našeho mužstva na palubovku a podpořte naše hráče i na dálku! 

#1klub1srdce

Partneři