2. kolo Extraligy: domací výhra

V prvním domácím utkání nové extraligové sezóny vítězíme doma nad brněnskými Maloměřicemi.

TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice Brno 25:22 (15:9)

První domácí utkání našeho mužstva v rámci druhého extraligového kola přineslo bojovný zápas proti brněnským Maloměřicím. První minuty přinesly dobré proměněné šance našich hráčů podpořené velmi dobrým výkonem brankáře Michala Studeného. Hráči si postupně budovali náskok, který ovšem hostující hráči bojovným výkonem drželi stále kolem čtyř pěti branek. V poslední minutě prvního poločasu trefil gólman Studený prázdnou branku a do kabin se šlo za stavu 15:9. Zlepšený výkon Maloměřic, chyby v obraně domácích a neproměněné šance umožnily hostům stáhnout skóre na rozdíl tří branek. Hra se zpomalila chybami na obou stranách. Naši hráči však podpořeni výbornou kulisou fanoušků, když jsme v rámci tohoto zápasu slavili 50. leté výročí založení oddílu házené v Novém Veselí, bojovali o body a kontrolovali skóre až do samotného závěru. Dva body tak zůstávají u nás na Vysočině.

Nejlepší střelci: Bartůněk 5, Ptáčník 4, Halla 4 - Havlát 5, Kučera 4/2, Kolář 4. Rozhodčí: Barták, Hladký. ŽK: 3:2. Sedmimetrové hody: 1/1 – 7/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 250.

Hodnocení a komentář hlavního trenéra Petera Kostky: „Hodnocení bych rozdělil na takové dvě strany. Určitě jsme šťastní, že jsme uhráli dva velmi důležité body v domácím prostředí. To je asi to nejvíc potěšitelné v tomto zápase. S hrou jsem spokojený tak napůl. První poločas z naší strany snesl v útočné fázi přísnější kritéria, obranná fáze nám ovšem nefungovala. V prvním poločase dobře zavřel bránu Michal Studený, to znamená, že na první pohled to mohlo vypadat, že jsme dobře bránili. V druhém poločase nám nefungovala obrana. Pokud nám proti týmům jako jsou Maloměřice, nefunguje obrana, pak nemáme protiútok, což se projevilo v druhé části zápasu, kdy jsme se trápili a znervóznili jsme. Ještě stále to není po mentální stránce tak silný duch, abychom dokázali vypjaté momenty zcela zvládnout. Na tom potřebujeme pracovat, hlavně na základních pozičních chybách, které se v obraně objevovaly. Ze strany Maloměřic to bylo o dvou hráčích, což jsme věděli a připravovali jsme se na to. To potřebujeme určitě zlepšit, stejně jako nejistotu po neproměněných šancích. Místo toho, abychom zápas v klidu zvládli, sami jsme si ho zkomplikovali. Ovšem projevila se síla týmu a týmový duch, nepodlehli jsme tomu a zvládli jsme zápas vyhrát. Stále budu tvrdit, že vítězství, kdy vyhrajete zápas, ve kterém se trápíte, jsou důležitější, než když vyhrajete třeba o patnáct, Neboť vám ukážou věci, na kterých musíte dále pracovat, do dalších zápasů, kdy nastoupíme proti favorizovaným týmům.“

Komentář Víta Musila, hlavního trenéra SHC Maloměřice Brno: „Nejprve určitě gratulace domácím k výhře, zápas si vybojovali. Myslím si, že bylo hodně znát, že se nám v prvním poločase nedařilo bránit. Veselí se dokázalo prosazovat celkem dobře střelecky ze střední vzdálenosti. Nechali jsme si je tím pádem odskočit ve skóre a ve druhém poločase už jsme dokázali získávat míče. Už jsme dokázali dotáhnout trochu i skóre, ale myslím si, že z naší strany to dnes bylo jednoznačně o neproměněných šancích. Protože toho bylo příliš a nevyužili jsme možnosti se dotáhnout a zápas zkusit zlomit, což mě určitě mrzí. Jeli jsme sem určitě s chutí poprat se o první body a ten projev určitě nebyl perfektní a nebylo to takové, jaké jsme si představovali. Z naší strany je tak nespokojenost s naším výkonem a myslím si, že dokážeme zahrát lépe, takže nás to mrzí.“

Děkujeme za Vaši podporu a skvělou atmosféru v hale! Momentky ze zápasu najdete na našem Facebooku: https://www.facebook.com/media/