Muži - SK KP Brno - TJ Sokol Nové Veselí 20:29 (8:13)

V předposledním kole základní části zajížděl náš extraligový tým do moravské metropole Brna. Ve sportovní hale Vodova jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů této sezony a s přehledem zvítězili vysokým rozdílem…

Sestava: Schams, Šimovček - Štěrba 6, Sekulič 6, Melichar 3, Veselý 3, Birdahič 3, Chosik 3, Živojinovič 2, Bartůněk 1, Valoušek 1, Ptáčník 1, Štohanzl, Skalický, Krčál, Dolejší

Utkání začalo naše áčko hnané početným fanclubem ve velkém tempu a ve čtvrté minutě vedlo už 1:3. Ani v dalších minutých tempo nepolevovalo a ve 12. minutě vedli naši borci už 2:7. Do poločasu se poté oba týmy tahali o každý míč a rozdíl skóre zůstal na 5 brankách tedy 8:13.

Vstup do druhého poločasu byl opět příkladný a v 36. minutě zvyšoval Štěrba už na 9:19 a zdálo se být rozhodnuto. Poté přišlo v našem týmu prostřídání sestavy a do hry se dostala kompletní lavička čehož náš soupeř využil a korigoval na rozdíl 5 branek. Následný Time-out a opětovné nasazení základní sestavy, ale znamenalo opět odskočení na 10 branek a poklidné dohrání vydařeného zápasu.

"Jsme velmi šťastní. Dnes jsme splnili všechno, co jsme si řekli. Vše fungovalo podle stanovené taktiky. Z tohoto pohledu bych řekl, že se jednalo o jeden z nejvyspělejších výkonů, co jsem u týmu. Nespokojený jsem pouze s proměňováním šancí, když jsme už v prvním poločase zahodili 3 trháky. To by se stávat nemělo. Velké uznání zaslouží výkon obou brankářů, který byl opravdu nadstandartní. Každopádně jsem nadšený s toho, že náš mladý tým dokáže vyhrát na půdě zkušeného KP Brna, které má ve svém středu hráče jako je Hastík, Dostalík a Havlát. Je to velké povzbuzení do další práce. Speciální poděkování patří našim fanouškům, kteří opět vyrazili ve velkém počtu a udělali nám v Brně domácí prostředí." Hodnotil utkání trenér Pavel Hladík.

22.09.2018 17:00