Herní soustředění mužstva na Slovensku

Herní příprava A-týmu na Slovensku ve dnech 20. - 21. srpna 2020.


408.jpg

Předposlední srpnový týden měl náš A-tým podle původního plánu odcestovat na herní soustředění do slovinského Velenje. Vzhledem k aktuálním opatřením a omezením bylo bohužel soustředění zrušeno! Hráči však o herní přípravu nepřišli a absolvovali krátké herní soustředění na Slovensku, kde sehráli dvě přípravná utkání s domácími celky. 

Obě utkání nabídla dramatické souboje. Hráči i přes náročný program posledních týdnů bojovali až do konce a nevypustili žádný souboj! To se potvrdilo především v pátečním zápase na půdě HKM Šala, kde jsme ve 40. minutě prohrávali už o šest branek (12:18). Skvělým týmovým výkonem jsme v posledních 90 vteřinách dokázali dostat skóre z nepříznivých 22:25 až na konečných 25:25 gólem v poslední vteřině zápasu!

Hodnocení a komentář hlavního trenéra Petera Kostky najdete níže v článku!

 

1) HO Slovan Modra vs Nové Veselí, čtvrtek 20. srpna, 18:00

Výsledek: 22:22

Sestava: Šimovček, Studený – Bartůněk, Veselý, Melichar, Dodica, Štohanzl Mir., Kocich, Timco, Halíček, Ptáčník, Zeman, Tomášek, Krčál, Parolly, Řepa.

2) HKM Šala vs Nové Veselí, pátek 21. srpna, 19:30

Výsledek: 25:25 (11:9)

Sestava: Studený, Šimovček – Kocich, Ptáčník, Melichar, Veselý, Bartůněk, Štohanzl Mir., Krčál, Parolly, Dodica, Halíček, Řepa, Zeman, Timco.

 

Hlavní trenér Peter Kostka k herní přípravě na Slovensku: „Krátké herní soustředění na Slovensku bylo operativně zabezpečenou náhradou za dlouhodobě naplánovaný tréninkový kemp ve slovinském Velenje. I touto cestou bych rád poděkoval týmům Slovan Modra a HKM Šala, které si už v tak dost nabitém zápasovém harmonogramu našly prostor na vzájemnou konfrontaci.

Stejně tak bych rád poděkoval personálu Wellness Hotelu Spark v Malackách, ve kterém jsme našli výborné podmínky, počínaje ubytováním, skvělou regenerací, výborným jídlem a profesionálním přístupem konče.

Škoda, že jsme na Slovensko nemohli odcestovat v plné síle. Druhý týden zápasíme v družstvu s virózou, která zásadním způsobem poznamenala nejen naši sportovní přípravu, ale i nominaci na zápasy v Modre a Šale. Citelně nám chyběli Halla, Rubáč a dlouhodobě zranění brankář Štohanzl, Gregorovič a Bassomben. Na druhé straně se nám otevřela možnost vyzkoušet si některé mladé hráče, kteří svým poctivým přístupem a především kvalitou vytvářejí realizačnímu týmu potěšitelné dilema.

Bylo naprosto jasné, že herní projev a celkový individuální výkon hráčů bude výrazně poznamenán obdobím, ve kterém se v rámci přípravy aktuálně nacházíme. Pátý týden "PRE-SEASON" je totiž vrcholem tréninkového zatížení z hlediska objemu, což zcela logicky ovlivňuje herní výkon. I proto nám ještě nešly nohy, nejednou jsme trefovali různé části sportovní haly, ale ne soupeřovu branku, i proto jsme řešili mnoho herních situací sice správně, ale chyběl poslední krok, kvalitněji a techničtěji realizovaný rozhodující detail, určující úspěch či neúspěch.

Největším pozitivem dvojzápasu bylo zjištění, že se absolutně nemusíme bát dávat šanci mladým hráčům. Ano, potřebují čas. Ano, ještě absentuje kvalita a správný rozhodovací proces. Ale to co ukázali mladí chlapci, kteří za Veselí neodehráli jediný extraligový zápas, mě nesmírně potěšilo. Tomášek, Halíček, Zeman, ale i Řepa či Rubáč jsou obrovským příslibem do budoucnosti. Je pouze na nás, abychom je systematicky připravovali. Abychom je vždy zvedli, když budou na zemi a bude na ně vytvářen silný tlak okolí. Stejně tak, abychom je svěsili ze stromu namyšlenosti, kdyby si začali myslet, že už jsou velcí hráči.

K dvojici Ptáčník - Melichar jsme v podobě Řepy a Zemana našli skvělou alternativu do středu obrany. Proaktivní, nešetřící krokem a příkladně agresivní. Parolly odehrál výborný druhý poločas v Šale. Právě takové zápasy Andrej potřebuje, aby znovu získal ztracené sebevědomí a nebál se řídit hru a volit správná rozhodnutí. Oba zápasy potvrdily, že máme výborné brankáře, mezi nimiž funguje skvělá chemie. Rovněž nám zápasy potvrdily, že Roman Dodica je v zásadním přerodu své kariéry a potřebuje čas. Z hráče „na záskok“ na pravé spojce neuděláme klíčovou postavu týmu, kvalitně bránící i útočící, ze dne na den. Roman se neskutečně snaží, je pro nás velmi důležitý, ale potřebuje čas, podporu a trpělivost, jinak prohraje boj s vlastními očekáváními.

Náš tým má zdravé jádro. Jádro zkušených hráčů, díky kterým je kabina výborně a čistě nastavená. Kde funguje hierarchie, respekt i odolnost vůči momentálnímu neúspěchu. To, že jsme na Slovensku ani jeden zápas nevyhráli, není v této chvíli podstatné. Vydali jsme se na dlouhou cestu, ještě stále jsme jen na jejím začátku a je třeba jí věřit a zůstat trpěliví. Sport je spravedlivý. Tito chlapci nám důvěru nepochybně vrátí, jen potřebují čas, správné pokyny a zdravou vizi. Naším úkolem je dodržovat stanovený směr cesty a věřit jí, i když přijdou počáteční neúspěchy.

Klukům za oba zápasy děkuju!“

#1klub1srdce

Partneři