Domácí přípravná utkání: komentář hlavního trenéra

Komentář a hodnocení hlavního trenéra Petera Kostky tří přípravných utkání našeho A-týmu sehraných v domácí ZDT Aréně ve dnech 14. a 15. srpna 2020.


405.jpg

Hodnocení a komentář hlavního trenéra Petera Kostky:

"Cílem tří domácích přípravných utkání v průběhu necelých dvou dní bylo nejen vyplnit mezeru po zrušení Memoriálu Josefa Smékala, ale především:

  1. vidět hráče v náročných zápasových podmínkách v období vrcholící kondiční přípravy, jak se vypořádají s vysokými nároky, které souvisí s tlakem prezentovat se sice přitažlivou, avšak co do tempa nesmírně náročnou házenou;
  2. personálně stabilizovat obrannou hru, najít optimální složení obranných dvojic;
  3. ještě více poznat charakter a morálně-volní vlastnosti hráčů, na což byla kombinace vysokých nároků trenéra a výrazné únavy absolutně ideální;
  4. doladit speciální útočné kombinace zaměřené na obranný systém 6-0 a v co největší míře je napasovat na individuální zručnost konkrétních hráčů;
  5. poskytnout prostor mladým dorostencům, které plánujeme v horizontu nejbližších měsíců zakomponovat do A-týmu.

Ve všech uvedených bodech přípravná utkání v maximální míře splnily svůj účel."

 

1) Nové Veselí vs Frýdek-Místek, první zápas, pátek 14. srpna, 19:00

Výsledek: 26:27

Sestava: Studený, Šimovček – Melichar, Ptáčník, Dodica, Štohanzl Mir., Kocich, Veselý, Bartůněk L., Parolly, Halla, Rubáč, Halíček, Krčál, Bassomben.

"První zápas proti Frýdku-Místku přinesl množství soubojů a vyhrocených emocí. Od prvního momentu bylo jasné, že mezi oběma týmy panuje silná rivalita a komu se podaří udržet chladnou hlavu, bude úspěšný. V utkání se střetla dvě diametrálně odlišná pojetí hry. Náš tým je postavený na kolektivním výkonu, se snahou rozložit zátěž a zodpovědnost na širší skupinu hráčů. Výkon soupeře naopak stojí na výrazných individualitách jako jsou hráči Sklenák, Chudoba, Mlotek či Gřešek.

Upřímně je třeba přiznat, že první zápas jsme soupeři darovali a vyhrál zaslouženě. My jsme mohli zápas rozhodnout už v prvním poločase, ve kterém se nám vinou většího množství lehkých ztrát míče v protiútoku nepodařilo získat rozhodující náskok. Naopak, úplně nám odešla obranná hra. Až do závěru zápasu jsme nedokázali najít recept na spolupráci Sklenák – Gřešek v prostoru 3-4. Dalším problémem byla špatná přebírání po křižování, v důsledku kterého měl excelentní střelec Chudoba až příliš mnoho času na střelbu z volné ruky."

 

2) Nové Veselí vs Frýdek-Místek, druhý zápas, sobota 15. srpna, 10:30

Výsledek: 25:20 (15:12)

Sestava: Šimovček, Studený – Melichar, Kocich, Dodica, Štohanzl Mir., Krčál, Halla, Parolly, Halíček, Veselý, Rubáč, Řepa, Timco, Bartůněk L.

"Na druhý zápas jsme tým poctivě připravili. Navzdory absenci Ptáčníka a Bartůňka jsme jasně ukázali, že naší nejsilnější zbraní bude týmový výkon. Základem úspěchu byla zlepšená obranná hra. Byli jsme blíže u sebe, zlepšilo se poziční postavení hráčů při bránění, nešetřili krokem a zejména jsme lépe bránili pivota a dokázali ho důsledněji obíhat. V kombinaci s výborným výkonem brankáře jsme od úvodu duelu získali rozhodující náskok, který jsme díky výborné kondiční připravenosti udrželi až do konce."

 

3) Nové Veselí vs Strakonice, sobota 15. srpna, 18:00

Výsledek: 30:19 (12:11)

Sestava: Studený, Šimovček – Veselý, Tomášek, Parolly, Zeman, Dolejší, Řepa, Timco, Melichar, Dodica, Štohanzl Mir., Krčál, Bassomben, Rubáč, Halíček, Bartůněk F.

"Večerní zápas se Strakonicemi byl ideální příležitostí vyzkoušet mladé hráče ze širšího kádru. Byli jsme zvědaví, jak se unavený tým vyrovná s absencí Ptáčníka, Kocicha, Hally či Bartůňka. Nesmíme zapomenout, že Strakonice disponují zajímavou kombinací mladých hráčů a zkušených harcovníků s extraligovými zkušenostmi. Kluci však zápas zvládli skvěle. Stále jsme hráli trpělivě svoji hru, postavenou na rychlém přechodu do útoku. Bylo jasné, že chvíli potrvá, než soupeře zlomíme a unavíme. Stejně tak bylo jasné, že přijde i více chyb, na které mají mladí hráči ne že nárok – oni je dělat musí – protože jen neúspěch vám odpoví na otázku, co potřebujeme zlepšit, ne alibismus a strach převzít zodpovědnost.

Z tohto hlediska byl výkon Tomáška, Zemana a Dolejšího výborný. Tomášek ukázal na pravé spojce ohromný potenciál a je naším úkolem s ním citlivě pracovat a správně načasovat další kroky směrem k jeho zapracování do A-týmu. Zeman se prezentoval úžasným nasazením, na pozici zadáka ukázal potěšující kvalitu a zejména rozšířil naše možnosti na obsazení obranných pozic 3-4. Dolejší hrál výborně. Lehkost, předvídavost a individuální technika jsou jeho silnými přednostmi, šanci určitě ještě dostane. Potěšili ovšem i další mladíci, kteří v minulosti v A-týmu příliš velké množství prostoru nedostali. Rubáč je motorová myš, týmový hráč a skvělý charakter. Parolly opakovaně získává ztracené sebevědomí a proti Strakonicím hrál výborně, herní situace řešil s rozvahou a do hry dával nejen myšlenku, ale konečně i jeho už téměř ztracenou hravost. Řepa je další vzorový týmový hráč, neskutečně si váží šance. Naší snahou je z něj vychovat poctivého obranáře. Potenciál má ohromný, někdy však musí být větší „hajzlík“."

"Všechny zápasy, fungování a atmosféra v týmu, postupné vylaďování herního systému ukázaly, že jsme na správné cestě. Samozřejmě je před námi stále množství práce a ještě více výzev. Pokud však spojíme poctivou práci s trpělivostí a dodržováním pravidel, jsem přesvědčen, že budeme úspěšní," shrnuje náš hlavní trenér Peter Kostka.

 

Momentky ze všech domácích zápasů našeho mužstva (stejně jako dorosteneckých týmů) si můžete prohlédnout v galerii na našem Facebooku: https://www.facebook.com/hazena.noveveseli.cz nebo Instagramu: https://www.instagram.com/hazenanoveveseli/?hl=cs

Děkujeme za vaši účast a podporu na domácích utkáních našich týmů, které v minulém týdnu hrály své zápasy! 

#1klub1srdce

Pozvánky
25.09.2021 12:30
TJ Sokol Nové Veselí - C.S.Cargo HBC Jičín
Mladší dorost
25.09.2021 14:30
TJ Sokol Nové Veselí - C.S.Cargo HBC Jičín
Starší dorost
25.09.2021 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno
Muži
25.09.2021 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - SK Slavia Praha (muži B)
Muži
Partneři