Rozhovor s Milanem Šedým

Série rozhovorů s členy našeho oddílu:

„Proč házená? Házená je sport pro opravdové chlapy tvrdá-rychlá-férová," říká v aktuálním rozhovoru Milan Šedý 


400.jpg

Dnešním rozhovorem bychom rádi navázali na rozhovor z minulého týdne, ve kterém se s námi o aktuální dojmy podělil hráč našeho A-týmu Miroslav Štohanzl. V druhém rozhovoru ze série rozhovorů s členy našeho oddílu přinášíme krátký medailonek s dlouholetým členem našeho oddílu a trenérem naší přípravky Milanem Šedým.

 

Víme, že jste od dětství velký sportovec, jakým sportům jste se věnoval?

„Začínal jsem s ledním hokejem a později jsem kvůli studiu přešel na lehkou atletiku, konkrétně na dlouhé tratě – běh na 1 500 a 3 000 m. Během let jsem se dostal také ke kolu, které se stalo mým velkým koníčkem.“

 

Kdy jste se poprvé setkal s házenou?

„Pamatuji si, jak jsem v 80. letech sledoval pražskou Duklu (1982-1984). V té době byla Dukla Praha pojem v celé házenkářské Evropě. Hrála skvělou házenou a měla skvělé hráče, což mě oslovilo!“

 

Proč házená? 

„Proč házená? Vlastně to souvisí právě s hokejem. Házená je sport pro opravdové chlapy tvrdá-rychlá-férová.“

 

V Novém Veselí se věnujete trénování minižáků. Jak jste se dostal k trénování házené?

„K trénování jsem se dostal náhodou. U „miníků“ byl jen jeden trenér, a tak mě oslovil Míša Musil, zda bych neměl čas a chuť se zapojit, a od té doby to spolu táhneme, což už bude dobrých 8 let! Nesmím zapomenout také na Péťu Dlouhého, který se k nám později přidal.“

 

Jak probíhá trénink s takto malými dětmi?

„V této věkové kategorii (5-10 let) je to spíš o běhání, skákání a vytváření základních házenkářských návyků. Naším cílem je hlavně zapálit v tom malém srdíčku házenkářský ohýnek, aby děti zůstaly u tohoto krásného sportu co nejdéle.“

 

Součástí každé letní přípravy A-týmu či dorostenců je tradiční „kolo s dědkem“. Jak tato tradice vznikla?

„Jelikož velice rád jezdím na kole, byl jsem osloven  trenéry dorostu a později mužů o pomoc při soustředěních. „Kolo s dědkem“ vymyslel Pavel Hladík a docela se to chytlo. Věřím, že je to pro kluky a chlapy příjemné zpestření kondiční přípravy. A proč s dědkem? Jsem z nich nejstarší, tak mi říkají dědku (smích).“

 

Kdy a kde se mohou přihlásit případní noví zájemci, kteří by se rádi stali házenkáři?

„Sezonu 2020/2021 začínáme 8. září 2020. Tréninky miníků probíhají vždy v úterý a čtvrtek od 15:00 do 16:30. Stačí mít chuť do tréninku, sálové boty, pití a o zbytek se postaráme my trenéři. Přijďte do naší krásné ZDT Arény! Už se na vás moc těšíme!!!"

 

A na závěr jedna "cyklistická" - kolik kilometrů jste dokázal v letošním roce už na kole "nasbírat"?

„Jestli to chcete přesně tak je to zatím 5 239 kilometrů!“

 

Partneři