Rozhovor s Miroslavem Štohanzlem

Série rozhovorů s členy našeho oddílu:

„Příprava je náročná, ale atmosféra v týmu je super,“ říká v aktuálním rozhovoru Miroslav Štohanzl


392.jpg

Po 146 dnech od posledního extraligového zápasu nastoupil náš tým poslední červencový den k prvnímu přípravnému utkání na půdě brněnských Maloměřic. Naše mužstvo absolvuje v letních měsících náročnou kondiční a silovou přípravu pod vedením nového hlavního trenéra Petera Kostky. O své dojmy z letní přípravy se v rozhovoru podělil Miroslav Štohanzl, který se nedávno vydal kromě hráčské, také na dráhu trenérskou!

 

Jak jste vyplnil dlouhou nucenou pauzu bez házené?

Na jednu stranu samozřejmě pracovně. Volný čas jsme trávili s přítelkyní procházkami či vyjížďkami na kole.

 

Jak jste se těšil na návrat k házené a na spoluhráče?

Na házenou a kluky z týmu jsem se těšil hodně. Pauza byla extrémně dlouhá, nikdo z nás není zvyklý být tak dlouho bez tréninků.

 

K mužskému týmu přišel nový trenér Peter Kostka, jaké jsou Vaše dosavadní dojmy z letní přípravy?

Příprava je jako vždy náročná, trenér Kostka uznává rychlou běhavou házenou a od toho se taky naše příprava odvíjí. Co se se týče spokojenosti, myslím si, že zatím všechno šlape tak jak má, a atmosféra je super.

Už máte za sebou také první zápas, konkrétně vítězné utkání v Maloměřicích. Jaký byl pocit vrátit se po tak dlouhé době na hřiště?

Zápas v Maloměřicích byl pro mě osobně dost náročný. Ze začátku utkání jsem se na hřišti dost hledal, ale postupem času jsem se cítil lépe. Pevně věřím, že forma i naše hra půjdou nahoru.

 

Nově jste se také začal věnovat trénování dětí. Je to pro Vás určitá nová výzva? Těšil jste se?

Rozhodně je to pro mě velká výzva, trénování mě vždycky lákalo. Doufám a věřím, že mám klukům co předat a posunout je dál v jejich kariéře.

V Novém Veselí aktuálně proběhl kempy starších žáků, během kterých už jste byl součástí trenérské skupiny. Příští týden následuje rovněž kemp mladších žáků. Jaké jsou Vaše dojmy z těchto akcí?

Kemp byl naprosto super. Kluci trénovali naplno, dali do toho všechno, byl jsem z toho nadšený. I zpětná vazba od kluků byla skvělá. Doufám, že si kluci odvezli z našeho kempu hodně poznatků, jak by měli správně trénovat a připravovat na tréninky. A taky si snad odvezli spoustu společných zážitků!

 

Po minulé sezóně došlo u většiny extraligových klubů k poměrně velkým změnám, ať už na trenérském postu či v hráčském kádru. Jaká jsou Vaše očekávání před nadcházející extraligovou sezonou?

Změn bylo hodně a letošní ročník bude pravděpodobně hodně vyrovnaný, což je určitě dobře.

Pozvánky
02.10.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - TJ Dukla Praha
Mladší dorost
02.10.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - TJ Dukla Praha
Starší dorost
05.10.2022 19:30
TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice (7. kolo Chance Extraligy)
Muži
23.10.2022 15:00
TJ Sokol Nové Veselí - Sokol Telnice
Mladší dorost
23.10.2022 17:00
TJ Sokol Nové Veselí - Handball Club Zlín
Starší dorost
29.10.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí B - Jiskra Havlíčkův Brod (muži B)
Muži
Partneři