Muži - TJ Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha 18:27 (12:14)

Ve 20. kole Strabag Rail Extraligy přijel do ZDT Arény tým HC Dukla Praha, který má v posledních týdnech velmi dobrou formu, což se potvrdilo i v tomto utkání. Náš tým měl sice velmi dobrý první poločas, ale výborně chytající Tomáš Petržela nedovolil našemu týmu jít vedení. Ve druhém poločase už dominoval tým Dukly a zaslouženě si tak odváží oba body do hlavního města...


39.jpg
Sestava: Schams, Šimovček, Studený - Sekulič 4, Chosik 3, Melichar 2, Bartůněk 2, Živojinovič 2, Skalický 2, Valoušek 1, Ptáčník 1, Nedvěd 1, Veselý, Birdahič, Štohanzl, 
 
Již úvod utkání ukázal, že utkání bude pro domácí velmi těžké a to hlavně z důvodu výborného výkonu Tomáše Petržely. Náš tým sice začal velmi dobře herně, ale v 9. minutě prohrával 4:1. To měl brankář Dukly už 4 zákroky proti našim střelcům a to z hranice 6 metrů. Do 16. minuty, ale Veseláci dokázali pečlivou hrou stáhnout na 7:6 a přiblížit se tak na jediný gól. Do konce poločasu se hrála velmi dobrá házená a bojovalo se o každý míč.
Ve druhém poločase naši hráči ihned dokázali snížit na 13:14. Poté ale přišli dva dvouminutové tresty a Dukla si vybudovala šestibrankové vedení, které dokázala udržet a postupně navýšit až na konečných 27:18. Domácí trenér dal tak ve druhém poločase velký prostor střídajícím hráčům ze kterých zaujal především Ptáčník a Nedvěd.
"První poločas byl od nás herně na vysoké úrovni. Vytvořili jsme si opravdu velké množství vyložených brankových příležitostí, které jsme ale nedokázali proměnit. Tomáš dnes dokázal, že patří dlouhodobě k nejlepším brankářům v naší lize. Ale my jsem mu to ulehčili, když jsme nebyli dostatečně důslední. Začátek druhého poločasu byl ve znamení dvou trestů, kterých Dukla využila a vybudovala si rozhodující vedení. My poté naopak v přesilové hře propadli a utkání bylo rozhodnuto. I proto jsme posledních 20 minut dohrávali a dali velký prostor střídajícím hráčům. Chtěli jsme vidět, jak se dokáží prosadit proti kvalitnímu soupeři a jak s nimi tedy můžeme počítat do těžkých zápasů play-outu, kde se bude rozhodovat o všem. Závěrem chci za celý tým poděkovat části věrných fanoušků, kteří nás podporovali i přes nepříznivý stav." Uzavírá hodnocení trenér Pavel Hladík  
Partneři