Výročí našeho klubu: 90. léta

Pátý ze série článků v rámci výročí 50 let činnosti našeho oddílu házené TJ Sokol Nové Veselí.


389.jpg

Fotografie družstva mužů TJ Sokol Nové Veselí, 1998

 

Výročí našeho klubu: 90. léta

     V toulkách historií novoveselské házené pokračujeme devadesátými léty. Toto období bylo nejen pro náš klub velmi složité a obtížné, avšak zároveň byly již v této době položeny základy k úspěchům, které prožívá házená v Novém Veselí v dnešní době.

     Svoji činnost ukončil dlouholetý vynikající předseda oddílu pan Jan Stejskal st., člen Síně slávy, který stál v čele výboru spojeného s úspěchy 80. let. Pomyslnou štafetu v čele oddílu házené od něj převzal pan Pavel Šťastný, člen Síně slávy, kterému se podařilo s ostatními členy výboru překlenout složitou finanční a personální situaci spojenou s ekonomickou transformací v 90. letech. Již v tomto období, na konci 90. let byla stanovena dlouhodobá strategie našeho oddílu, kterou se snažíme držet až do dnešních dnů. Jedná se především o kvalitní, systematickou a dlouhodobou práci s mládeží, která v průběhu dalších let přinesla výsledky, na které jsme právem hrdi. Umístění na čelních místech republikových přeborů v žákovských kategoriích a tři mistrovské tituly v dorosteneckých kategoriích. Díky této kvalitní práci s mládeží vychovává náš oddíl hráče do mládežnických i seniorských reprezentací a díky ní jsme schopni v kategorii dospělých úspěšně působit v české Extralize a účastnit se evropských pohárů.

     Ke konci 90. let se podařilo našim dorostenců zajistit si již natrvalo působení ve 2. dorostenecké lize a mužům ve 3. lize. Naši starší žáci se umístili na 7. místě na přeborech ČR v roce 1999.

Družstvo dorostu, které vybojovalo v sezóně 1994 - 1995 postup do II. dorostenecké ligy

zleva stojící: Veselý Pavel, Švoma Dušan, Studený Michal, Strejček Bohumil, Krejz Petr, Švoma Zdeněk, Prachař Tomáš, Vejvoda František - trenér zleva sedící: Studený Tomáš, Kotík František, Dušek Martin, Vohrabal Pavel, Strejček Miloš

Družstvo mužů působící v III. lize

zleva stojící: Šťastný Pavel - předseda oddílu, Smrčka Ladislav - tech. Vedoucí, Materna Zdeněk, Vítek Miloš, Landsman Jiří, Kafka Petr, Veselý Oldřich, Strejček Bohumil, Leština Kamil, Fiala Radek, Smékal Josef - trenér zleva sedící: Stejskal Jan, Chlubna Miroslav, Košťál František, Studený Michal, Kupa Jan, Juhoš Petr

 

     Přes složitou ekonomickou situaci dále pokračovala modernizace areálu, včetně položení nového umělohmotného povrchu. Nadále pokračovala také úspěšná spolupráce s německým klubem ASV Süchteln a také s mládežnickými družstvy Dukly Praha.

 

V další části našeho seriálu se v neděli 9. srpna v 17 hodin můžete těšit na rozhovor s jedním z trenérů působících v 90. letech v našem oddílu.

Partneři