Ženská házená: rozhovor

Třetí rozhovor ze série článků v rámci výročí 50 let činnosti našeho oddílu házené TJ Sokol Nové Veselí.


382.jpg

Na fotografii sedí Marie Friebová druhá zleva. 

Ženská házená: rozhovor

Minulý týden jsme zveřejnili článek o novoveselské ženské házené, který zpracovala Věra Krajčovičová, tento týden přinášíme rozhovor s její dlouholetou spoluhráčkou Marií Friebovou, která po celou dobu své aktivní kariéry patřila k oporám ženského týmu.

 

1. Jak vzpomínáte na vaše začátky s házenou v Novém Veselí?

Dnes vzpomínám s trochou nostalgie, byla jsem nadšená a zapálená do úplně nového sportu. Učila se společně s ostatními základy této hry pod vedením učitele tělocviku Josefa Smékala, který měl s házenou zkušenosti. Vybudovali jsme hřiště a těšili se na první zápasy.

 

2. Co považujete za největší úspěch novoveselské ženské házené?

Skončily jsme na prvním místě krajského přeboru a hrály s Olomoucí kvalifikaci o postup do národní ligy. Byl to vyrovnaný zápas, ale výsledek skončil o jeden gól v náš neprospěch….

 

3. Proč myslíte, že ženská házená v Novém Veselí skončila?

Hlavní důvod byl finanční.

 

4. Víme, že pravidelně sledujete zápasy našich týmů. Jak hodnotíte dnešní házenou v Novém Veselí?

Je obdivuhodné hrát několik sezón nejvyšší soutěže a ještě se pohybovat na předních místech tabulky, zvlášť pro malou obec jakou je Nové Veselí.

 

5. Co byste chtěla popřát novoveselské házené k jejímu k 50. výročí?

Přeji, aby se tradice tohoto sportu i v dalších letech úspěšně rozvíjela a co nejvíce týmů dosáhlo co nejlepších výsledků, a také, aby se zde opět hrála i ženská házená.

 

Příští týden v neděli 19. července se můžete těšit na čtvrtý článek, který nás přesune dále v naší historii. Společně se podíváme na udáolosti a úspěchy našeho klubu v 80. letech. 

Partneři