Muži - HBC Strakonice 1921 - TJ Sokol Nové Veselí 24:30 (15:13)

V sobotu 10.3.2018 se ve Strakonicích odehrál velmi důležitý zápas, kdy se potkaly dva poslední týmy extraligové tabulky. Mírným favoritem byli přece jen domácí Strakonice, které hráli v domácím prostředí, kde se jim dlouhodobě daří. Náš "A" tým, ale zvládl utkání na jedničku a připsal si přesvědčivé vítězství.

Sestava: Schams, Šimovček - Sekulič 6, Melichar, 6, Štěrba 5, Živojinovič 5, Skalický 3, Chosik 2, Ptáčník 1, Najman 1, Birdahič 1, Dolejší, Krčál, Štohanzl, Veselý

Začátek utkání byl v režii našeho týmu a v osmé minutě jsme poprvé odskočili soupeři na tři góly a ujal se vedení 5:2. Strakonice ale dokázali do 11. minuty srovnat na 5:5 a začínalo se od začátku. Až do 19. minuty udržoval tým z Vysočiny jednobrankové vedení. Právě v 19. minutě dokázali Strakonice opět srovnat na 9:9 a dokonce se za minutu poprvé v utkání ujali vedení. Ve 24. minutě už to bylo 13:10 a nevypadalo to s námi dobře. Naštěstí jsme dokázali okamžitě korigovat z ruky Melichara a do 27. minuty jsme smazali vedení hostů na výsledek 13:13. Konec poločasu opět vyšel Strakonicím a do kabin se šlo za stavu 15:13 pro domácí Strakonice.
Začátek druhého poločasu byl ale od našeho týmu velmi soustředěný a vysoké nasazení znamenalo, že za pět minut druhé půle jsme otočili na 16:15. Ve 43. minutě už vedl náš tým opět o tři branky 21:18. Od té doby jsme si vedení hlídali a postupně navyšovali na konečných 30:24.
"Odehráli jsme velmi dobré utkání. Strakonice doma porazili i týmy ze špičky tabulky. I proto jsme k tomuto utkání přistoupili z velkou pokorou a to se nám vrátilo v podobě bodového zisku. Jsem velmi spokojen s nasazením v úvodu obou poločasů, kdy jsem dominovali. Naopak konec první půle byl od nás špatný. Ale celkově jsme utkání zvládli a soupeře přehráli. Chci klukům poděkovat za vysoké nasazení a přístup k tomuto utkání. Myslím, že rozhodla větší chuť po vítězství a celkové nasazení, které bylo z naší strany větší. Tyto dva body jsou pro nás velmi cenné a doufáme, že nás nastartují do zbytku sezóny. Hodnotí utkání Pavel Hladík
07.10.2018 13:00