Rozhovor s Lubošem Bartůňkem

KVĚTEN 2020

„Budeme muset zabrat, abychom se na hřišti zase sehráli,“ vyhlíží v rozhovoru nové výzvy naše levé křídlo Luboš Bartůněk


370.jpg

Letošní sezóna skončila vzhledem k pandemii koronaviru bohužel mnohem dříve, než mohl kdokoli očekávat. Jak vnímáte vy osobně současnou situaci? Jak jste reagoval na předčasné ukončení sezóny?

„Ukončení sezóny těsně před playoff, tedy vrcholem celé sezóny, je určitě škoda. Já osobně jsem se, asi jako všichni, na boje v playoff těšil. Nicméně v těchto extrémních situacích veškerá opatření chápu a nezbývá nic jiného, než je respektovat."

 

Pokud se ohlédneme zpátky, jak hodnotíte letošní sezónu a úspěchy, kterých jste společně s týmem dosáhli?

„Pro nás byl primární cíl dostat se do playoff a dále minimálně vyrovnat loňské 5. místo. Zmiňovaná omezení však tento ročník ukončila a nedá se nic dělat. Sezónu jsme uzavřeli na 6. místě zaručující playoff. Dále jsme se probojovali do finále Českého poháru a do 3. kola Challenge Cupu. Za mě panuje s letošní sezónou spokojenost."

 

V prosinci se vám nevyhnuly nepříjemné zdravotní problémy, kvůli kterým jste musel vynechat několik utkání. Projevil se náročný podzimní program, kde jste nastoupil do všech zápasů – navíc jste odehrál podstatnou část každého z nich?

„Bohužel se po zápase v Maloměřicích z menšího šrámu vyklubal o něco větší a to mě do konce roku zastavilo. Myslím si, že únava na tom měla určitě také nějaký podíl, ale zranění ke sportu také patří a já se z toho už na začátku roku dostal a naplno pokračuji v tréninku."

 

Před sezónou došlo v Novém Veselím ke značným změnám v hráčském kádru, přesto se zdálo, že jste si herně rozuměli. Poměrně velké změny přišly i po této sezóně – odchody hráčů Sekuliče, Flajsara, Voiky nebo Turchenka či příchod mladého slovenského reprezentanta Hally. Co očekáváte, i vzhledem ke všem omezením, před nadcházející sezónou?

„Odchod kluků je jejich dalším krokem ve sportovní kariéře a já jim to všem přeji. Zároveň se těším na novou tvář. Určitě očekávám náročnou letní přípravu. Něco jiného je udržovat svoji fyzičku individuálně a něco jiného zase společně trénovat s celým týmem. Takže budeme muset zabrat, abychom se na hřišti zase sehráli."

 

Během nucené přestávky přišla z Nového Veselí také novinka o změně na postu hlavního trenéra. Pavel Hladík vás vedl prakticky celou vaši házenkářskou kariéru. Překvapily vás tyto zprávy?

„Přesně tak, Pavel Hladík mě až na menší pauzy vedl od malička až do minulé sezóny. Naučil mě toho hodně a zažili jsme spoustu společných úspěchů. Asi nemůžu říct, že mě tato zpráva úplně překvapila. Trenéři stejně jako hráči mění své působiště. Chtějí získat další zkušenosti a zažít nové výzvy v jiném klubu. Já mu přeji jen to nejlepší, zápasy proti KP budou mít teď určitě jiný náboj."

 

Váš tým měl podruhé za sebou jistou účast v extraligovém play-off, navíc jste se v prosinci poprvé v historii klubu probojovali do finále Českého poháru. Jak vnímáte nedávné rozhodnutí o zrušení finálového dvojzápasu?

„S ohledem na ukončení Extraligy chápu nedohrání poháru. Buď by byly vítězem oba týmy, nebo ani jeden. Já jsem vděčný za to, že kluci zvládli obrat v semifinále proti Plzni. V tom zápase jsem byl na lavičce a na konci zápasu přišly emoce, jako bychom pohár vyhráli (úsměv)."

 

Stejně jako Nové Veselí, i vy osobně jste si v letošním ročníku odbyl premiérovou účast v evropském Challenge Cupu. Jak hodnotíte tuto zkušenost?

„Jednoznačně skvěle. Druhé kolo bylo snadné, ale poté proti Differdange to byly skvělé zápasy. Dokázali jsme s nimi držet krok až do konce v obou  zápasech. Pro nás všechny, včetně fanoušků, to byla určitě skvělá zkušenost, která se už nemusí opakovat."

 

Tentokrát je před námi mnohem delší přestávka před následující sezónou. Tým nemohl společně dlouhodobě trénovat, budete nyní i nadále pokračovat v individuální kondiční přípravě?

„Na individuální přípravě makám od začátku. Ať už naplánované tréninky od trenérů, tak i individuální „vsuvky“. Nyní už snad budeme moci s týmem trénovat pohromadě v pravidelnějším režimu."

 

Kromě házené jste studentem třetího ročníku vysoké školy. Jaká je v současné situaci vaše denní rutina, co vás čeká za povinnosti?

„Aktuálně mi zbývá dopsat a odevzdat bakalářskou práci, splnit praxi a udělat státní zkoušky. Potřebuji pracovat pod tlakem, takže si často vše nechávám na poslední chvíli. Věřím ale tomu, že povinnosti zvládnu a titul získám."

 

Na závěr malé ohlédnutí – jaký zážitek byl pro vás osobně v uplynulé sezóně tím nejsilnějším?

„Určitě zmiňovaný semifinálový zápas poháru proti Plzni. Ale byly i další skvělé zápasy. Například televizní utkání v Kopřivnici nebo vyrovnaný zápas v Lovosicích. Speciální náboj pro mě ale měly zápasy proti Maloměřicím, kdy jsem si poprvé v kariéře zahrál proti mladšímu bráchovi."

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři