Naše mužstvo posílí slovenský reprezentant

Po změně na trenérském postu a odchodech v hráčském kádru, hlásíme také novou posilu. Mladý slovenský reprezentant Kristián Halla doplní naše mužstvo na postu spojky. Rozhovor čtěte pod fotografií.


366.jpg

Datum narození: 29. 10. 2001

Pozice: levá spojka

Výška: 193 cm

Váha: 96 kg

Kariéra: ŠKP Bratislava, slovenská reprezentace (juniorský, seniorský tým)

 

1.  Před pár dny jste podepsal smlouvu s týmem Nového Veselí, jaký je to pocit podepsat v osmnácti letech smlouvu s týmem nejvyšší české soutěže?

Je to pro mě velká čest, a zároveň velký krok, neboť jsem poprvé v životě udělal sám za sebe takto důležité rozhodnutí.

2.  Do Veselí přicházíte z ŠKP Bratislava, stejně jako nový hlavní trenér Peter Kostka. Vidíte to jako výhodu – přicházíte do nového prostředí společně?

Všechno má své výhody i nevýhody. Pan trenér Kostka je velký profesionál, nepředpokládám, že mi něco ulehčí, právě naopak. O to bude můj přístup intenzivnější. Přicházíme sice ze stejného klubu, ovšem každý „individuálně“. S novoveselským klubem jsme oba jednali nezávisle a netušili, že nás cesty svedou do jednoho klubu. Vzhledem k aktuálním okolnostem se jednání dovršila v podobnou dobu.

3.  S týmem z Vysočiny jste se mnohokrát střetl v dorosteneckých zápasech. Spoustu hráčů i trenérů tak jistě znáte velmi dobře. Těšíte se na nový kolektiv a spolupráci?

Samozřejmě, Nové Veselí znám velmi dobře a moc se těším na nový kolektiv, spolupráci a výzvy, které mě i celý tým čekají.

4.  Jaká jsou vaše očekávání před příchodem do nového týmu?

Začátky bývají vždy těžké, ale vím, že se časem aklimatizuji. Věřím, že si budeme se spoluhráči rozumět, jak lidsky tak na hřišti.

5.  Kladete si nějaké osobní cíle?

Vzhledem k tomu, že jsem mladým hráčem, mým hlavním cílem je zdokonalovat se a získávat nové zkušenosti od zkušenějších hráčů.

6.  Stále jste studentem střední školy – studiu se budete věnovat distanční formou?

Ano, stále studuji. I nadále plánuji studovat externí formou.

7.  Sledoval jste dění v české házené? Nové Veselí sehrálo v této sezóně premiérové zápasy v evropském poháru. Je to pro vás další osobní motivace prosadit se a mít možnost si případně v pohárové Evropě zahrát?

Samozřejmě, kromě jiných i českou ligu sleduji už delší dobu. Určitě se budu snažit, abych se vypracoval na nominaci do evropského poháru. A nejen do něj, chci být přínosem pro tým v jakémkoli zápase.

8.  Letošní sezóna nejen házenkářských soutěží skončila předčasně. Udržujete se v kondici individuálním tréninkem? Jak trávíte volný čas?

Z předčasného ukončení sezóny jsem byl velmi zklamaný. Navzdory tomu se samozřejmě i nadále udržuji v kondici a co nejlepší formě, díky individuálním tréninkům od pana Kostky, které nám hráčům poskytl. Navíc pravidelně běhám a jezdím na kole.

 

Kromě nejnovější posily hlásíme také odchod na pozici pravého křídla. V novoveselském dresu se po nevyužití opce na prodloužení kontraktu v další sezóně nepředstaví Dima Turchenko. Rádi bychom Dimovi poděkovali za jeho přístup a práci, kterou pro náš klub odvedl. Přejeme mu v jeho další kariéře mnoho štěstí a úspěchů! Дякую, Діма!

#1klub1srdce

Partneři