Těsná prohra proti Kopřivnici

Poločasové vedení 16:13 jsme bohužel nedotáhli do vítězného konce. Chyby a nevyužité šance nás stojí dva body. Zůstáváme tak na 6. místě extraligové tabulky. Děkujeme za vaši podporu v aréně i u televizních obrazovek. Shrnutí zápasu a ohlasy trenérů a hráčů čtěte pod fotografií. 

#1klub1srdce


348.jpg

STRABAG Rail Extraliga - 20. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 25:26 (16:13)

Do zápasu 20. kola Extraligy hraného před kamerami České televize vstoupil lépe náš tým, který se rychle dostal do vedení 3:0 po sérii gólů Sekuliće, Kocicha a Flajsara. Série pěti branek hostujícího družstva znamenala v 9. minutě vedení Kopřivnice 5:3. Zápas pokračoval ve vyrovnaném tempu, oba týmy se držely na rozdílu jedné branky. V 15. minutě jsme dokázali odskočit na rozdíl dvou branek a ujali se vedení 9:7. Jak domácí, tak hosté dokázali efektivně využívat technických chyb soupeře. Poločas vyzněl lépe pro naše mužstvo a do kabin se šlo za stavu 16:13.

První tři minuty druhého poločasu se nedokázali střelecky prosadit domácí, ani hostující hráči. Lepší vstup přesto měli hostující, kteří se sérií gólů dostali na remízové skóre 18:18 ve 38. minutě. Následovala série našich hráčů a utkání bylo v této fázi pro oba týmy nahoru dolu. Kopřivnice dokázala náskok našeho týmu několikrát v zápase smazat. Naši hru srážela častá vyloučení. V 50. minutě šel náš tým po proměněném sedmimetrovém hodu od Turchenka do vedení 24:21. Poslední desetiminutovka ovšem našim hráčům nevyšla. Technické chyby a nevyužité střely na naší straně, gólová série na straně hostů. V 60. minutě díky tomu svítilo na světelné tabuli skóre 26:24 pro hosty. V posledních sekundách dokázal náš tým už pouze korigovat skóre po gólu Turchenka na 25:26. Hosté si tak z naší palubovky vezou 2 body.

Nejlepší střelci: Turchenko 7/2, Sekulić 4, Flajsar a Ptáčník po 3 – Donoso 5, Hanus a Hiraldo po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 6:3. Diváci: 270.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Samozřejmě se mi zápas hodnotí špatně, protože jsme prohráli. Řekl bych, že to bylo velmi vyrovnané utkání. Blahopřeji Kopřivnici, možná i ke šťastnému vítězství. My se teď určitě musíme zaměřit na obranu, protože není možné, abychom byli každý zápas tolikrát vylučovaní. Dvojek už je opravdu dost, musíme na obraně zapracovat. Bohužel dnes rozhodlo i to, že pokud už jsme nějakou přesilovku měli, nedokázali jsme ji využít. Dnes rozhodla větší efektivita Kopřivnice v situacích, když byl někdo vyloučený – na obě dvě strany. V těchto momentech se lámal zápas a my jsme se nechali příliš rozhodit a zápas byl z tohoto pohledu neurovnaný. Čtyřicet minut jsme hráli dobré utkání, poslední desetiminutovka už od nás nebyla dobrá. Teď se musíme dobře připravit na play off. Samozřejmě budeme bojovat, ale Kopřivnice už to 5. místo nejspíš nepustí. Na nás je to, abychom se dále dobře připravili. Na závěr bych chtěl poděkovat oběma táborům fanoušků, kteří si i přes termín zápasu, kdy se hraje v pracovní den od 5 hodin, navíc v televizi, našli cestu do haly. Moc děkujeme našim fanouškům, kteří přišli, moc si toho vážíme. Stejně tak kopřivnickým fanouškům, kteří přijeli.“

Adrián Šimovček, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Od začátku jsme předváděli soustředěny výkon, skvělou obranu, šli jsme do rychlého vedení 3:0. Bohužel nás srazily oslabení a chyby. Gratuluji soupeři k vítězství. Oba týmy postupují do play off, kde budeme rozhodně bojovat.“

 

Lubomír Veřmiřovský, hlavní trenér KH ISMM Kopřivnice: „Odehráli jsme solidní zápas. Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Na půdě Nového Veselí jen tak někdo nevyhrává. Odvedli jsme v obraně a v útoku kvalitní zápas po celých 60 minut. Brankář Marek Žingor zavřel v druhém poločase branku, a to pomohlo tomu, že jsme nepříznivý vývoj otočili. Jsme za to šťastní a jedeme dál. Uvidíme, co play off, jakého soupeře dostaneme. Na závěr bych souhlasil s domácími, moc děkujeme všem fanouškům za atmosféru.“

David Zima, spojka KH ISMM Kopřivnice: „Určitě jsme rádi za obranu, která šlapala. V druhém poločase byla, myslím si, fantastická. Už delší dobu na tom pracujeme, takže si myslím, že i trenér musí být spokojený, že to přináší ovoce. V útoku to sice bylo místy trápení, máme hodně zraněných hráčů. I někteří, co tu byli, nebyli stoprocentní. I z toho hlediska to bylo trochu těžší. Myslím si, že se s tím všichni poprali, a hráli jsme dobře.“

Partneři