Vítězství nad Frýdkem-Místkem

Skvělé utkání před domácími fanoušky končí vysokým vítězstvím našeho týmu 35:22!! 

Díky za skvělou atmosféru, kterou jste v ZDT Aréně vytvořili!

Shrnutí zápasu a ohlasy trenérů a hráčů čtěte pod fotografií. 

#1klub1srdce


335.jpg

STRABAG Rail Extraliga - 18. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek 35:22 (18:11)

Zápas 18. kola mezi domácím Novým Veselím a Frýdkem-Místkem byl v úvodu vyrovnaný. Hosté drželi s našimi hráči krok do stavu 6:6 ve 12. minutě. Poté se začala projevovat převaha našeho týmu, kterému vycházela spolupráce s pivotem. Postupem času se rozstřílely také naše vysoké spojky. Frýdek udělal technické chyby a nezvládl proměnit spoustu gólových příležitostí, které ztroskotaly na výborném výkonu našeho gólmana Michala Studeného. Hosté nedokázali vzdorovat výborně hrajícím hráčům našeho týmu, kteří byli hnáni skvělou diváckou kulisou. Nepolevili ve svém výkonu, a po dvou porážkách v letošním roce, dokázali zvítězit. Dva body tak zaslouženě zůstávají na domácí půdě Nového Veselí.

Nejlepší střelci: Sekulić 7, Melichar a Ptáčník po 6, Turchenko 5/2 – Strack 10, Skřehot 4, Gřešek 3. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 10:9. ČK: Hardt. Diváci: 400.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Chtěl bych říct, že je tento výsledek pro Frýdek až příliš krutý. V úvodu hráli do zmiňovaného stavu 6:6 výborně a soustředěně, byli na nás dobře připravení, a utkání bylo vyrovnané. Využili prostorů, které nám dělaly problémy. Já moc děkuji týmu, že jsme předvedli takto dominantní výkon, za který jsme moc rádi. Výsledek byl krutý, protože my jsme dneska opravdu zahráli top výkon se vším všudy, co k tomu patří – ať už v postupném útoku, tak v přechodu. Proto byl ten rozdíl tak velký. Určitě to nebylo jenom tím, že by Frýdek odehrál tak špatné utkání. Bylo to určitě naším výborným výkonem, Frýdek bojoval a dřel. Přestože utkání skončilo vysokým rozdílem, tak i díky tomu, že to Frýdek nezabalil, a rval se do konce o každý balon, tak se to muselo líbit i divákům. Těm bych chtěl moc poděkovat za dnešní podporu. Také bych rád vyzdvihl skvělý výkon Michala Studeného v brance. Moc děkuji klukům, že jsme k tomu takto přistoupili, protože takováto utkání bývají zrádná. Děkuji také Frýdku za férový zápas a přeji šťastnou cestu domů.“

David Melichar, levá spojka TJ Sokol Nové Veselí: „My jsme určitě už potřebovali takovýto zápas, který vyhrajeme, navíc tímto způsobem. Hráli jsme tvrdou, rychlou házenou, co jsme si řekli. Tohle si musíme podržet do dalších zápasů. Hlavně nám zachytal výborně gólman Michal Studený. Podpora fanoušků byla dnes zase skvělá, a všichni bychom jim chtěli moc poděkovat.“

 

Lubomír Kavka, hlavní trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Samozřejmě nezbývá než poblahopřát domácím k zaslouženému vítězství. My jsme předvedli v podstatě svůj standart, který teď máme, kdy se potýkáme s neproměňováním šancí – jenom za první poločas jich bylo 14. Když jsme se ještě tahali o branku, dvě, tak jsme tam udělali technické chyby a domácí, jak se dostali do vedení, tak už si to hlídali. V útoku jsme měli v podstatě jediného hráče, který odpovídal extralize v útoku – a to Seba Strack, který je schopen dát branky a prosadit se. Ostatní se k němu tak nějak nepřidávali. Potěšilo mě, že se po nemoci vrátil Kuba Ondrušík. Dnes dostali šanci téměř všichni hráči. Myslím, že i Honza Skřehot v útoku konečně ukázal, co v něm je. Ale bohužel je to hráč, který potřebuje nějaký čas. My jsme dopláceli na technické chyby, dostali jsme spoustu branek na nepostavené obraně z rychlých útoků, po našich chybách. Samozřejmě také spojky Veselí jsou velmi dobří střelci z dálky.“

Vít Pyško, brankář Pepino SKP Frýdek-Místek: „Gratuluji Veselí k zaslouženému vítězství. My jsme sem jeli s tím, že nemáme co ztratit. Uvědomovali jsme si, že Veselí je tabulkově výš – o sedm výher, což je strašně moc. Měli dva zápasy, kdy se jim nepodařilo porazit soupeře, což my taky. U nás to ovšem není nic neobvyklého, u Veselí docela ano. Proto my jsme sem jeli s určitou nadějí, že bychom možná mohli něco uhrát. Myslím si, že do stavu asi 6:6 byl zápas naprosto vyrovnaný. Bylo to o dvou hráčích – u nás Seba Strack a u domácích Nikola Sekulić, který nám dělal na začátku největší problémy. Pak jsme neproměnili tři vyložené šance, dostali jsme tři rychlé góly. Místo stavu remíza, případně my plus jeden, z toho bylo mínus 6. V těch problémech, ve kterých teď jsme, to na hráčích, kterým je dvacet let, zanechá obrovskou stopu. Ať si říkáme, že je to jen o naší hlavě, tak děláme zbytečné chyby, které nedělají naši starší dorostenci. Dostáváme se tím do takového psychického stavu, že už nevěříme tomu, že bychom s tím mohli něco udělat. I když se hecujeme, pak nastoupíme do druhého poločasu, dostaneme tři góly. Z mínus šest je tak hned mínus devět a je po zápase. Pro nás bohužel takový standart. Myslím si, že to je u mnoha hráčů problém hlavně psychiky, ani ne tak jejich házenkářského umu. Bohužel taková je situace. My se musíme soustředit asi na zápasy s Maloměřicemi, které nás čekají v play out. Případně potrápit doma soupeře, kteří jsou s námi dole v tabulce. A pomalu se vlastně připravit na další sezónu, i když je to strašně těžké. Opravdu ten psychický stav týmu není dobrý, potřeboval by výhru jako sůl.“

Pozvánky
03.05.2020 14:00
TJ Sokol Nové Veselí - Házená Velká Bystřice
Mladší dorost
03.05.2020 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
Starší dorost
17.05.2020 14:00
TJ Sokol Nové Veselí - TJ Sokol Šťáhlavy
Mladší dorost
17.05.2020 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - TJ Sokol Šťáhlavy
Starší dorost
Partneři