Muži - Nové Veselí - HC Zubří 25:27 (10:15)

V sobotu přivítal náš "A" tým vedoucí tým tabulky HC Zubří. Jednalo se tedy o zápas prvního s posledním týmem. Papírové předpoklady chtěli naši muži nadšeným výkonem vyvrátit a proto se čekal zajímavý zápas.

Sestava: Studený, Šimovček - Štěrba 6, Chosik 4, Melichar 3, Birdahič 3, Sekulič 3, Živojinovič 3, Bartůněk 1, Najman 1, Kupa 1, Valoušek, Krčál, Štohanzl, Ptáčník, Veselý

Utkání bylo od první minuty velmi vyrovnané. Zubří však dokázalo proměnit svoje šance a v sedmé minutě vedli 4:1. Poté však přišlo zpřesnění naší hry a v 11. minutě jsme se ujali vedení 5:4. Dále to byla bitva o každý mít a v 19 minutě byl stav 9:9. V tento moment bohužel přišel výpadek v naší hře a do poločasu Zubří odskočilo na 15:10.
Začátek druhého poločasu byl opět vyrovnaný a ve 40 minutě odskočilo Zubří na 20:14. Poté ovšem přišel náš velký tlak a ve 46. minutě byl stav 22:19. Náš tlak se stupňoval a vyvrcholil v 59 minutě, když se nám podařilo vyrovnat na 25:25. Poté Zubří vstřelilo branku a do konce chybělo 50 sekund. Opakovala se tedy situace z Jičína, kde nám byl opět odpískán útočný faul a z následné osobní obrany Zubří ještě jednou skórovalo a tak nakonec vyhrálo 27:25.
"Odehráli jsme prakticky stejný zápas jako v Jičíně. V první půlce jsme měli velmi dobrých 20 minut. Poté jsme měli výpadek a v poločase prohrávali o 5 branek. Ve druhém poločase jsme zvýšili tempo a dokázali stáhnout až na remízu. Ale pak přijde chyba a utkání ztratíme. Chtěl bych tým pochválit za urputnost, se kterou dokáží utkání vrátit zpět. Dali jsme si postupné cíle a hra se výrazně lepší. Musíme se ale vyvarovat úseku, kdy vypadneme z rytmu a prohrajeme ho o 5 branek. To nás poté stojí zápas, jelikož stahování nás stojí hodně sil, které nám chybí v závěru. Bohužel jsme opět nebyli kompletní, když se vrátil Kuba Štěrba tak onemocněl Vít Schams, který celý týden ležel v horečkách a měl střevní potíže. Snad se už ve Strakonicích dočkáme a budeme poprvé v sezóně v kompletní sestavě. Chtěl bych za celý tým poděkovat fanouškům, kteří nás, i přes špatné výsledky neopouští, a jejich podpora a náš lepšící se výkon v nás drží naději v bodové zisky z dalších zápasech. Velmi si vážíme i podpory zakladatelů Fanclubu, kteří se na toto utkání vrátili do hlediště a aktivně podpořili náš výkon. Snad nám to přinese do konce soutěže další energii, kterou přetavíme v body a soutěž pro Vysočinu zachráníme". Uzavírá hodnocení trenér Pavel Hladík
07.10.2018 13:00