Prohra v Lovosicích

Dramatické utkání 17. kola STRABAG Rail Extraligy se rozhodovalo doslova v posledních vteřinách. Poločasové skóre 16:15 pro domácí, stejně jako konečný výsledek 30:28 vypovídá o průběh celého utkání, které bylo velmi vyrovnané. Šťastnější nakonec soupeř, který v domácí hale vítězí.

Díky všem fanouškům za podporu v hale i u obrazovek!

Shrnutí zápasu a ohlasy trenérů a hráčů čtěte pod fotografií. 

#1klub1srdce


327.jpg

HK FCC Město Lovosice – TJ Sokol Nové Veselí 30:28 (16:15)

O výsledku sobotního zápasu v Lovosicích rozhodly také poslední dvě sedmičky: zatímco kanonýr Motl svoji poslední střelu proměnil, hostující Turchenko si vylámal zuby na brankáři Hrdličkovi. Zápas nabídl veškeré atributy házené: rychlost, bojovnost a téměř šedesátku branek. V prvním poločase se domácí jednou dokázali odtrhnout na rozdíl tří branek (15:12), ale náš tým se nevzdával. Díky dobré práci našich vysokých spojek a velmi dobrého výkonu Sekuliće na pivotu dokázal náš tým před přestávkou snížit na rozdíl jediné branky. Ve druhé půli se nám podařilo zápas otočit v náš prospěch – na 22:20, později 23:21. Domácí nám však v rozmezí 45. - 52. minuty nedovolili skórovat a znovu získali vedení (25:23). Hráči bojovali a minutu před koncem jsme dokázali srovnat na 28:28. V závěru zápasu skóroval Bouček a z následného útoku jsme měli znovu možnost srovnat z nařízeného sedmimetrového hodu. Technickou střelu Turchenka ale brankář Hrdlička vystihl a dostal domácí fanoušky do varu. Po následném oddechovém čase si již Lovci vedení pohlídali, naopak Malý přidal vítěznou pojistku v podobě 30. branky. Lovosice tak v dramatickém utkání zvítězili 30:28.

Nejlepší střelci: Motl 15/7, Holubec 4, Bouček 3, Jonáš 3, Jelínek 3 – Sekulić 7, Turchenko 5/3, Bartůněk 3, Dodica 3. Sedmimetrové hody: 8/7 – 4/3. Vyloučení: 2:5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváci: 576.

Pavel Farář, trenér HK FCC Město Lovosice: „Mně se ten zápas samozřejmě hodnotí dobře. Přirovnal bych to utkání k zápasu, který jsme odehráli v Novém Veselí. Tam mělo střetnutí podobný průběh, ale jiný konec, kdy také vyhrál šťastnější domácí o jednu branku. Dnes si myslím, že to bylo stejné. My jsme v koncovce ve druhé půli, kdy se to lámalo, dokázali možná trošku větší vůlí překlonit utkání ve vítězství. Jsem za to velmi rád, protože jsme takový zápas již potřebovali. Těsných duelů už jsme odehráli dost a vždy se to přehouplo v náš neprospěch. Souhlasím, že utkání bylo velmi bojovné, rozhodly maličkosti a v těch jsme byli o kapánek lepší.“

Jiří Motl, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Jsem rád za vítězství a jsem rád, že se nám povedlo utkání, které bylo vyrovnané, dovést do vítězného konce. Na podzim jsme měli pět takových zápasů, kdy se to tahalo a my jsme nakonec prohráli. Asi opravdu rozhodla sedmička, protože kdyby ji Nové Veselí dalo, už jsme si vyzkoušeli na Dukle, že z posledního útoku nemusíme dát branku. Navíc by hrozilo, že přijdeme míč. Rád bych poděkoval i divákům z obou táborů, kteří zápasu dokázali vytvořit fantastickou atmosféru.“

 

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Bohužel jsme domácím na konci darovali vítězství tím, jak jsme zahodili sedmičku. Za tohoto stavu není možné házet technickou ránu a my jsme mohli v případě úspěchu zápas ještě více zdramatizovat. Super utkání, diváci se museli bavit. Bojovnost byla vidět na obou stranách, rozhodně se jednalo o nadprůměrné utkání na domácí soutěž. Mrzí nás, že jsme nebodovali a teď se musíme soustředit na domácí zápas s Frýdkem, ve kterém potřebujeme získat dva body.“

Adam Ptáčník, levá spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Nemyslím, že by to byl zápas jen o té poslední sedmičce. Neproměnili jsme více šancí a některé věci v systému jsme hráli jinak, než jsme chtěli. Udělali jsme moc chyb a Lovosice chyby trestaly. Soupeř hrál ukázněněji a zaslouženě zvítězil."

Pozvánky
12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
12.08.2022 18:30
Budai Farkasok - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 16:00
SG Handball Westwien - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 18:30
TJ Sokol Nové Veselí - Budai Farkasok (Memorial)
Muži
14.08.2022 11:00
Budai Farkasok - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
14.08.2022 13:30
TJ Sokol Nové Veselí - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
Partneři