Prohra proti Talentu Plzeň

Mistrovská Plzeň byla dnes nad naše síly. Před výbornou diváckou kulisou bojovali naši hráči do samotného konce. Poločasové skóre, kdy Talent utekl na rozdíl 10:14 byl však rozhodující. Plzeň tak v ZDT Aréně vítězí 30:24.

Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Shrnutí zápasu a ohlasy trenérů a hráčů čtěte pod fotografií. 

#1klub1srdce 


322.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – Talent M.A.T. Plzeň 24:30 (10:14)

Do utkání vstoupil lépe náš tým, když jsme šli v úvodu do vedení 2:0. Plzeň dokázala reagovat a zápas pokračoval ve vyrovnaném tempu. Na obou stranách předváděli v úvodu dobré zákroky brankáři, nebo přišli neproměněné šance v útoku. V 28. minutě šel Talent do rozhodujícího vedení, když odskočil na skóre 9:13. Naši hráči bojovali s efektivitou střelby. Plzeň držela vysoké tempo a poločas zakončila vedením 14:10. I do druhého poločasu vstoupil lépe aktuální lídr extraligové tabulky. Hostující hráči dokázali využívat své šance, zatímco naše hráče trápily časté technické chyby. V 55. minutě šel Talent do vedení o 8 branek. Oba týmy bojovaly až do konce, kdy už jsme dokázali skóre pouze korigovat na konečných 24:30.

Nejlepší střelci: Ptáčník 6, Sekulić 4, Melichar 4 – Tonar 8/4, Šafránek 4, Škvařil 4. Rozhodčí: Fukula, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 4:6. Diváci: 350.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Blahopřeji Plzni k zaslouženému zisku dvou bodů. Nejenom, že byla dnes lepším týmem, ale byla i týmem, který víc bojoval. Bylo vidět, že ta prohra z poháru je opravdu mrzela a chtěli ji odčinit. Plzeň je tým, který můžeme porazit, když podáme 100% výkon a nasazení, a budeme mít trošku štěstí. Dnes bohužel nejsem spokojený, co se týče bojovnosti. Přístup některých hráčů vůči soupeři nebyl adekvátní. Tím jsme to soupeři i trošku ulehčili a Plzeň je dnes tak dobrý tým, že chyby trestá hned. My jsme dnes bohužel nebyli konkurenceschopní, vypadl nám Martin Kocich, který ležel s horečkami. V první půli jsme to zkusili, ale vůbec to nešlo. Tam to bylo znát, protože Martin je dneska jeden z našich klíčových hráčů. I bez něj bychom ovšem měli hrát lepší házenou. Byly tam fáze, kdy jsme hráli to, co jsme chtěli, ale naopak tam byly fáze, kdy jsme vypadli. Nejvíce jsem dnes určitě nespokojený s nasazením a bojovností. Hostující tým byl dnes bojovnější, a to by být nemělo. Moc děkujeme divákům, že nás podpořili. Doufám, že se nastartujeme, a v dalším zápase to bude lepší.“

Michal Tonar, trenér Talent M.A.T. Plzeň: „Nejprve chci určitě poděkovat celému týmu, že jsme to dnes dokázali zvládnout. Ač jsme posilnění, tak kluci se pořád do něčeho vrací – přece jenom ten styl, který hráli před 3 lety, je trošku jiný, než chceme hrát teď. Poprali se s tím statečně, samozřejmě je tam stále spoustu věcí, na kterých budeme pracovat. Před každým zápasem se teď dostáváme pod tlak, protože soupeři nás pod něj dostávají svými prohlášeními, že proti nám nemají co ztratit. Ten tlak si vytváříme také sami na sebe, abychom v žádném zápase neprohráli. Myslím si, že v takovémto složení a tlaku, kdy dokážeme 60 minut na soupeře tlačit, je to obrovská změna. Doufám, že to budeme potvrzovat v dalších zápasech. Dnes to bylo o seznamování. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože ve Veselí se nehraje snadno. Atmosféra je velmi povzbuzující pro domácí. Samozřejmě nás nabudil předešlý pohárový zápas, když nás Veselí vyřadilo, což nás pochopitelně velmi mrzelo. Chtěli jsme to Veselí vrátit i s úroky, což si myslím, že se nám dnes povedlo, a jsem za to moc rád.“

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři