Postupujeme do FINÁLE Českého poháru

Dramatické utkání, ve kterém naše mužstvo dokázalo otočit nepříznivé poločasové skóre (10:13), VYHRÁVÁME! Zápas se rozhodoval doslova v posledních vteřinách. Hráči bojovali o každý míč s vynikající kulisou v zádech. Vaše podpora byla opět VÝBORNÁ! Děkujeme !!
Aktuálního extraligového mistra z Plzně porážíme o jednu branku a POPRVÉ POSTUPUJEME DO FINÁLE ČESKÉHO POHÁRU!!!
Díky za podporu!!!

Shrnutí zápasu a komentář naší kabiny čtěte pod fotografií. 

#1klub1srdce 


296.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – Talent M.A.T. Plzeň 28:27 (10:13)

   Semifinálové utkání mezi celky domácího Veselí a hostující Plzně přineslo dramatickou bitvu až do posledních sekund. Lepší vstup do utkání měli naši hráči, kteří šli do vedení 3:1. Pětiminutovka bez vstřelené branky však umožnila hostující Plzni otočit skóre na 4:3 v 10. minutě. Po vyrovnání na 4:4 však přišla další pětiminutovka našeho mužstva bez vstřelené branky, čehož hosté využili a odskočili na 8:4. Náš tým se nevzdával a náskok soupeře v 23. minutě smazal. Konec úvodního poločasu přesto patřil hostujícímu celku Plzně, jehož hráči dokázali proměnit šance a jít do vedení 13:10.

   Naši hráči hnaní výbornou kulisou bojovali o možnost premiérového postupu do finále. Do druhého poločasu jsme vstoupili s motivací otočit v domácí aréně nepříznivé skóre. Až do 43. minuty se Plzeň držela ve vedení o tři branky, když naši hráči dokázali několikrát korigovat pouze na ztrátu dvou branek. Ve 48. minutě svítilo na tabuli skóre 23:18 pro hosty, náš tým tak využil oddechového času. Ten vlil hráčům do žil dodatečnou energii, a vynikajícím týmovým výkonem a bojovností začali otáčet zápas ve svůj prospěch. Od 50. minuty až do konce zápasu dovolili plzeňským hráčům skórovat pouze 4 branky. Ještě v čase 59:40 byl stav zápasu 27:27. Poslední střelu našeho celku na sebe vzal Martin Kocich, který úspěšně vsítil 28. gól svého týmu. Následný útok Plzně jsme dokázali ubránit a slavíme tak historicky první postup do finále Českého poháru!!!

Nejlepší střelci: Sekulić 5, Melichar 4, Ptáčník 4, Voika 4/1 – Douda 6, Tonar 6, Vinkelhöfer 4/3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 250.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Děkuji týmu za dnešní přístup i Plzni za to, že jsme odehráli takto krásný zápas. Plzeň dnes ukázala, že je velký tým a my si dnešního vítězství samozřejmě velmi ceníme. Pro Plzeň je to možná krutá porážka, protože celý zápas byly mírně lepším týmem, ale ten závěr patřil nám. Jako tým jsme věřili a týmovým duchem jsme dokázali závěr otočit. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli – asi i na emoce, na diváky, kteří nám na konci pomohli. Strašně si tohoto úspěchu ceníme, je to další historický mezník našeho klubu. Jsem strašně hrdý na svůj tým, že jste to nepoložili a bojovali až do konce a zápas otočili. Jsme moc šťastní a přejeme Plzni šťastnou cestu domů a moc jim děkujeme. Všem hráčům, ať už našim nebo plzeňským, přejeme hezké svátky, ať si už také všichni odpočineme. Přece jen toho bylo hodně. Ať samozřejmě zvládneme ještě nějakým způsobem zbývající dvě extraligová kola, i v této únavě. Ještě jednou velký dík fanouškům, kteří nás dnes neskutečně podrželi.“

Andrej Parolly, spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Myslím, že první poločas byl vyrovnaný. Tahali jsme se o každý míč, bylo to napínavé. Druhý poločas – o našem vítězství rozhodla jednoznačně týmovost. Takový týmový výkon jsme nepodali snad celou sezónu. Neskutečná divácká kulisa, chceme moc poděkovat všem fanouškům. Všichni se moc těšíme na historické finále, které budeme hrát v březnu příštího roku. Doufáme, že nás diváci přijdou podpořit i ve finále!“

Pozvánky
26.01.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - Lovci Lovosice (SF Český pohár)
Muži
02.02.2022 19:00
TJ Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
Muži
Partneři