Muži - HBC Jičín - TJ Sokol Nové Veselí 22:21 (14:9)

Náš "A" tým zajížděl na horkou půdu do Jičína. Na body sice nedosáhl, ale předvedl nejlepší jarní výkon.

Sestava: Schams, Studený - Sekulič 6, Melichar 3, Štěrba 3, Živojinovič 3, Bartůněk 2, Chosik 2, Skalický 1, Veselý 1, Ptáčník, Dolejší, Štohanzl, Krčál, Valoušek, Resl

Utkání začalo z obou stran nervózně a prim hráli především brankáři obou týmů. V šesté minutě byl stav 2:1 pro Jičín a to už byl v tuto dobu udělen třetí dvouminutový trest. Jičín poté dokázal využít druhou přesilovku a odpoutal se na 4:1. Naši hráči dokázali korigovat na 4:2. Jičín měl další možnost přesilové hry a dokázal odskočit na 6:2. Od té doby se hrála vyrovnaná partie a bojovalo se o každý míč. V osmnácté minutě byl stav 8:4 pro Jičín. Do poločasu byl obrázek hry stejný a Jičín navýšil vedení na 14:9.
Ve druhém poločase jako by přišel na hřiště jiný tým a Nové Veselí dokázalo Jičín svým tlakem dokonale zaskočit. Výsledkem byl stav 19:19. Poté se podařilo ubránit a následovala naše přesilovka. V té jsme bohužel nedokázali proměnit naši vyloženou šanci a Jičín opět po chybě v obraně zvýšil na 20:19. Od té doby se bojovalo o každý metr palubovky až do poslední minuty. V té jsme dokázali ubránit a z následného rychlého útoku 3 sekundy před koncem skórovat a vyrovnat na 22:22. Radost z vydřeného bodu netrvala dlouho, jelikož rozhodčí neuznali branku pro útočný faul a radost vystřídal zármutek.
"Dnes jsme podali zodpovědný výkon. V prvním poločase jsme sice hráli trošku ustrašeně, ale vytvořili jsme si mnoho šancí, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhém poločase jsme předvedli zatím nejlepší výkon v jarní části a troufám si říct, že jsme byli výrazně lepším týmem. Bohužel jsme nedokázali jít do vedení a zkušený Jičín, který hrál velmi dobře, dostat ještě více pod tlak. Jsme sice velmi zklamaní, ale výkon hlavně ve druhém poločase byl na hranici našich současných možností. V kabině jsme si dali postupné cíle, které by nás měly tlačit neustále ke zlepšení a i když to dnes na body nestačilo, věřím, že pokud dokážeme na tento výkon navázat, body přijdou. Hodnotí utkání trenér Pavel Hladík
17.11.2018 17:00