Vítězíme v sedmém kole extraligy

Souboj ve Frýdku-Místku nabídl dramatickou bitvu od začátku do konce! Několikrát jsme dokázali dotáhnout nepříznivé skóre, zápas jsme otočili a dovedli do vítězného konce!!!
Náročné utkání jsme tak proměnili v první body na venkovním hřišti v této sezóně.

Děkujeme za podporu!

Shrnutí zápasu a ohlasy trenérů čtěte pod fotografií.


236.jpg

SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí 24:25 (13:11)

Ve vyrovnaném souboji to dlouho vypadalo na body pro domácí tým. Frýdek-Místek si v úvodu vypracoval tříbrankový náskok a drželi si ho téměř do přestávky. Ve druhé jsme se pak dotáhli na rozdíl branky a do vedení šli poprvé ve 47. minutě (19:20). Potom už tahali domácí za kratší konec. Pět minut před koncem sice vyrovnali na 23:23, další dvě branky ale padly do sítě Frýdku-Místku a v samém závěru už domácí manko jen zkorigovali na konečných 24:25.

Nejvíce branek: Rajnoha 6, Gřešek 4/2, Hardt 4 – Kocich 7/2, Sekulič 5, Ptáčník 4. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 229.

Pavel Hladík, trenér Sokola Nového Veselí: „Jsme rádi, že jsme utkání dovedli k vítězství. Frýdek-Místek si určitě zasloužil remízu. Dneska hlavně bojoval v první polovině, kdy jsme prohráli asi deset až patnáct osobních soubojů, kdy oni měli výraznější nasazení než my. Zároveň jsme netrefili obranu, kde jsme v realizačním týmu udělali chybu. V druhé polovině jsme to ale přehodnotili, obranu jsme změnili a pak už jsme se dokázali dostat do tempa. Ta druhá půlka už byla v naší režii, ale Frýdek i přes to enormní nasazení, které měl s tím, že opravdu bojoval jako jeden muž, se celý zápas držel a bylo to pro nás velmi těžké vítězství. Pro nás je to ponaučení, že žádný zápas se nedá hrát na devadesát procent a dneska i devadesát pět by bylo málo. Museli jsme si šáhnout na úplné dno a jsem rád, že v druhé půlce jsme to ustáli a tyhle dva body z hřiště se budou počítat určitě hodně. Popřál bych Frýdku, aby takový nadšený výkon předváděl pravidelně, a myslím si, že potom bude velmi nebezpečný a bude pravidelně doma sbírat body. Děkuji svému týmu za morálku, děkuji fanouškům a jsem opravdu šťastný, že jsme to zvládli. Jsem rád, že i Martin Kocich se tady prosadil a poděkoval divákům, kteří vytvořili sportovní a přátelskou atmosféru."

Lubomír Kavka, trenér Frýdku-Místku: „Předem bych chtěl pogratulovat Novému Veselí ke šťastnému vítězství. My se v současné době potýkáme s ohromnou marodkou a zraněním hráčů. I hráči, kteří nastoupili, měli nějaká mírná zdravotní omezení. Bohužel jsme zápas nedotáhli k vítězství nebo remíze, které by tomuto utkání slušelo. Bohužel takový je sport, někdo musí vyhrát, někdo prohrát a nemám nic jiného, než poděkovat hráčům, kteří i v takto těžké situaci hráli srdcem a dali do toho všechno. Myslím si, že i diváci toto náležitě ocenili, i když se prohrálo. Bylo vidět, že náš tým, když se uzdraví, tak má na to, aby hrál s každým vyrovnané utkání. Momentálně procházíme generační obměnou, což jsme věděli před sezónou. Zůstalo pouze pár starších hráčů, navíc naše persona Vojtěch Petrovský nemůže hrát, což je citelné oslabení. Myslím si, že jsme na dobré cestě a pokud se hráči uzdraví, tak se do konce základní části popereme o nějaké lepší umístění. Pořád si myslím, že máme na play-off.“

Partneři