Vítězství v prvním kole extraligy

V prvním extraligovém kole proti nováčkovi z Maloměřic vítězíme 30:19!! Děkujeme všem fanouškům, kteří dnes přišli a vytvořili v naší ZDT Aréně fantastickou atmosféru!!!

Shrnutí zápasu a ohlasy trenérů čtěte pod fotografií. 


194.jpg

TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice Brno 30:19 (14:8)

První domácí utkání našeho týmu přineslo souboj s extraligovým nováčkem z Maloměřic. Začátek utkání byl vyrovnaný, oba týmy se postupně adaptovaly na ostré zápasové tempo. První minuty zápasu se obě mužstva držela v bodovém odstupu maximálně jedné, dvou branek. Od 10. minuty se začaly projevovat zkušenosti našich hráčů, kteří se rozehráli k výraznějšímu vedení. V 18. minutě jsme šli do vedení 8:3. Tempo hry se neustále zrychlovalo, především z naší strany. První poločas jsme ovládli 14:8. I druhá půle začala zlepšeným výkonem z naší strany, když jsme zvýšili své tempo a šli jsme do výraznějšího vedení 20:9. Hosté z Maloměřic bojovali a snažili se skóre korigovat. Naši hráči nic nepodcenili a hru kontrolovali. Ke konci zápasu dostali prostor i další hráči z lavičky, kteří se v průběhu zápasu do hry nedostali. Maloměřice se snažili přidat další góly, naše obrana ovšem fungovala dobře a nakonec udržela obdržené góly pod dvacetigólovou hranicí. Závěr přinesl z naší strany kontrolovaný výkon a zvítězili jsme konečným skóre 30:19.

Nejlepší střelci: Turchenko 5/4, Bartůněk 4, Dodica 4, Sekulić 4 – Ipser 4, Osoba 4, Ždánský 3. Sedmimetrové hody: 4/5 – 1/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 300.

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Máme v živé paměti, jak jsme začínali my. Maloměřice hrály s čistou hlavou, nadšeně a chtěly hrát házenou. Dneska jsme zahráli snad poprvé v Extralize proti papírově slabšímu soupeři výborný výkon. Obrana velmi dobře fungovala a kluky chci pochválit. I pro nás to bylo těžké, úplně jsme nevěděli, co od našeho soupeře čekat. SHC přeji, ať se oklepou a bodují, předvádějí dobrou házenou. Bavili se dnes všichni, jak domácí, tak hostující fanoušci. Dnes to přineslo všechno, co by měla házená splňovat.“

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Chci pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Jsme zklamaní, protože si myslíme, že máme na víc. Samozřejmě jdeme do nové zkušenosti a bylo pravdou, že každá chyba byla potrestána. Veselí bránilo dobře, my měli velký problém v útoku se dostat ke střele. To rozhodlo.“

Pozvánky
12.08.2022 16:00
TJ Sokol Nové Veselí - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
12.08.2022 18:30
Budai Farkasok - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 16:00
SG Handball Westwien - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
13.08.2022 18:30
TJ Sokol Nové Veselí - Budai Farkasok (Memorial)
Muži
14.08.2022 11:00
Budai Farkasok - SG Handball Westwien (Memorial)
Muži
14.08.2022 13:30
TJ Sokol Nové Veselí - MKS Kalisz (Memorial)
Muži
Partneři